Jump to content
ThoriN

[K] Gar elektryczny 27-30L (aka kociołek Lidlowy)

Recommended Posts

Kupię gar elektryczny, coś jak urządzenie do pasteryzacji aka kociołek Lidlowy (nie koniecznie akurat z Lidla), pojemność 27-30L, może być nowy lub używany w dobrym stanie (sprawa elektronika, emalia bez uszkodzeń). W rozsądnej cenie.

ta cena nie jest zła wbrew pozorom, to że się kilku osobom udało w Lidlu po 3 krotnej obniżce kupić za 99zł to nie znaczy że taka jest ich wartość rynkowa. Ja swój taki sam jak w tym poście kupiłem na alledrogo za 169zł z tego co pamiętam. Do 200zł nówkę można brać, powyżej to już kociołki z nierdzewki lepiej szukać. Wiadomo że się zdarzają promocje, okazje etc., no ale one mają to do siebie że nie wiadomo kiedy są ;)

pozdrawiam i życzę wytrwałości w poszukiwaniach

V 2 (mój) jest kiepski, emalia malowana, do wody idealny. Gdybym miał kupić kolejny tego typu gar to z nierdzewki lub lepszej marki. ThoriN, widzę, że chcesz mieć swoje piwo ale jest u Ciebie blokada finansowa. Niestety na początku trzeba ponieść koszty. Ja to rozumiem i dodam: nie pakuj się w dyskusje ze 'starszymi' z forum.

Dzięki za rady.

Generalnie wiem, że trzeba ponieść pewne koszty, ale staram się je minimalizować i rozkładać na kolejne miesiące. Nie mówię wcale, że taki gar chcę kupić za 99zł, ale też uważam że 250zł to już troszkę dużo. Myślę, że za 120-200zł powinno udać się kupić coś fajnego. Ten z aukcji wyżej jest ok - właśnie staram się uzyskać trochę informacji na jego temat od sprzedającego i, jak dobrze pójdzie, może uda się kupić.

Cały czas walczę jeszcze z myślą, czy nie kupić po prostu zwykłego gara (w zasadzie to stalowego) na indukcję, ale jakoś nie mogę odważyć się, żeby postawić 30kg na mojej płycie... Bosch z Schott Ceran'em, ale mam poważne obiekcje. Dlatego poszukuję takowego gara - on ma kilka rzeczy w jednym i jest dobrym, tanim rozwiązaniem.

Witam

któryś z chłopaków już miał taki przypadek że mu płyta pękła, i musiał wymieniać na nową.

Życzę powodzenia w zakupach Pzdr

Cały czas walczę jeszcze z myślą, czy nie kupić po prostu zwykłego gara (w zasadzie to stalowego) na indukcję, ale jakoś nie mogę odważyć się, żeby postawić 30kg na mojej płycie...

Ja się przesiadłem z indukcji na kociołek lidlowski, zdecydowanie zwiększyła się wygoda oraz szybkość procesu, a odszedł stres związany z płytą, który towarzyszył każdej warce.

Szukaj kociołka.

któryś z chłopaków już miał taki przypadek że mu płyta pękła, i musiał wymieniać na nową.

tu

Edited by korzen16

@korzen16

Dokładnie. Nawet tu toczy się równolegle ta sama dyskusja (nt. indukcji i jej wytrzymałości).

Ja się przesiadłem z indukcji na kociołek lidlowski, zdecydowanie zwiększyła się wygoda oraz szybkość procesu, a odszedł stres związany z płytą, który towarzyszył każdej warce.

Szukaj kociołka.

Dzięki - bardzo przydatna opinia. Skoro dodatkowym atutem jest komfort, to nie mam już wątpliwości. Szukam kociołka, a jeszcze baczniej szukam środków na niego :)

Edited by ThoriN

Cały czas walczę jeszcze z myślą, czy nie kupić po prostu zwykłego gara (w zasadzie to stalowego) na indukcję, ale jakoś nie mogę odważyć się, żeby postawić 30kg na mojej płycie...

Szukaj kociołka.

Pamiętaj że parę trzeba gdzieś wyprowadzić... ja swój kociołek stawiam na płycie ;-) no nie bezpośrednio, najpierw kładę na płytę dużą deskę do krojenia, a na nią kociołek...

Dopiero jak się oswoiłem na dobre z kociołkiem doszedłem do wniosku że zamiast zawracać gitarę, trzeba było kupić zwykły gar, może nierdzewkę, dorobić zawór...

No tak - przerzucić w sumie 20L zacieru do fermentora w celu filtracji to też jest jakaś czynność, którą trzeba zrobić. Z drugiej jednak strony ten kociołek Lidlowy ma przecież zaworek - można go zwyczajnie wymienić i zamontować sraczrurkę :P

No tak - przerzucić w sumie 20L zacieru do fermentora w celu filtracji to też jest jakaś czynność, którą trzeba zrobić.

Ta czynność pozwala filtrować prosto do gara i zacząć grzanie brzeczki już podczas wysładzania, co znacznie skróci czas oczekiwania na początek chmielenia

:F właśnie w tym momencie wszedłem do domu... przyjechałem z Warszawy :P

Znalazłem jeszcze coś takiego:

http://www.outletrtv...del-WAT-34.html

Jak oceniacie ten WECK WAT-34 w porównaniu z Lidlowym?

EDIT:

Temat z mojej strony raczej zamknięty - udało mi się kupić używany kociołek Severin za 120zł z przesyłką. Kociołek w dobrym stanie, mało śmigany - powinny wystarczyć na jakiś czas. Dzięki wszystkim za pomoc.

Edited by ThoriN

Wie może ktoś czy pojawiała się jakaś nowa oferta warta uwagi?

p.s. Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/gar-podgrzewacz-do-wody-napojow-wina-piwa-warnik-i4205408700.html?utm_source=archiwum_allegro&utm_medium=Offers&utm_campaign=Product&utm_term=RTV+i+AGD-10_AGD+drobne-67414_Do+kuchni-67415_Pozosta%C5%82e-67460 problem w tym, że ma tylko 18l, trochę mało. Według was nada się?

Edited by Robert92

Nada się.

Pojęcie pojemność użytkowa, to pewnie chodzi sprzedawcy, że wchodzi 14 słoików litrowych.

Co do wcześniej wspomnianego garnka WECK to mam taki i go sobie chwalę.

A przepraszam moje niedopatrzenie :) Kwestia tylko dowiedzenia się w jakim stanie jest gar no i zakup.

Właśnie przez niepewność co do stanu emalii powstrzymuje mnie przed zakupem u tego Sprzedawcy.

Z tego, co wiem, to te ryski i odpryski mogą być też w środku - już chyba o to pytałem sprzedającego, jak sam szukałem. Ale dopytajcie, może to było nie u tego :)