Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Piwny Garaż] AleBrowar i Port Brewing

Recommended Posts

co wspólnego mają z rudą na myszach?


Dzisiaj dwa piwa mające powiązania z whiskey/bourbonem. Nieprzypadkowo oba to stouty. I to w dodatku zacne.


AleBrowar Smoky Joe edycja fanowska

smoky joe

Piana: Piękna, bujna, o idealnej konstrukcji, brązowawa, pięknie oblepia szkło i wolno opada.

Barwa: Stout.

Zapach: Tak jak w „standardowej” edycji grają przede wszystkim torfowe fenole. Tylko, że w tym przypadku mamy ich zdecydowanie więcej. Nie jest to oczywiście Nogne 100% Peated, ale to akurat lepiej dla AleBrowaru ;) Przy oczywiście całym moim uwielbieniu do tego wynalazku od Nogne. Dodatkowo wybrzmiewa słodowość, słody palone, czekolada, wanilia, drewnianość i lekkie estry owocowe. Po ogrzaniu wychodzą delikatne nuty whiskey.

Smak: Średnie wysycenie, średnia pełnia. Pierwszy akord składa się z aksamitnej słodowości oraz wanilii. W drugim pojawia się whiskey, beczka, drewnianość, czekolada, kawa i lekki karmel. Finisz aksamitny czekoladowo-whiskey-kawowy. Charakterny.


Osobiście głosowałem właśnie na takie rozwiązanie kwestii wyboru piwa przez fanów. I nie zawiodłem się. Co torfowe fenole, to torfowe fenole. Szczególnie w połączeniu z aromatem whiskey.Port Brewing Santa’s Little Helper Imperial Stout Aged in Oak Barrels

port brewing 2

Piana: Bujna, piękna konstrukcja, co ciekawe odcień jest wręcz oliwkowy. Wolno opada i znaczy szkło.

Barwa: Idealnie czarna.

Zapach: Beczka po bourbonie, amerykańska ruda na myszach, wanilia, czekolada, likier kawowy, lekkie estry owocowe (brzoskwinia, gruszka), lekkie aromaty słodowe i palone. Bardzo zbalansowany aromat, przyjemny.

Smak: Cholernie aksamitne, zbalansowane i pełne. Alkohol doskonale zamaskowany. Pierwszy akord uderza potęgą pełni, whiskey, słodowością i cukrami resztkowymi. W drugim cały czas brzmi whiskey, dodatkowo pojawia się czekolada, espresso, wanilia burbońska, lekkie estry gruszkowe i brzoskwiniowe. Finisz palony, z cierpkością typową dla kawy, ale jednocześnie aksamitny, praktycznie bez goryczki.

port brewing


Świetne piwo. Zestawiłbym je razem z Anderson Valley Bourbon Barrel Stout. Oba piwa są na drugim miejscu po Bourbon County.Wyświetl pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.