Skocz do zawartości

ekstrakty pszeniczne z WES


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ja próbowałem. :/

Nie bardzo wiem jak ocenić "jakość" ekstraktu, ale warki które na nich robiłem były bardzo dobre. Ci co je próbowali pytali czy na pewno są z ekstraktów.

 

Nie robiłem z ekstraktów pszenicznych innych firm więc niestety nie mam porównania.

 

 

P.S. Jako że to mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich. :/

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego ekstraktu robiłam swoją pierwszą warkę :/ nawiasem mówiąc pierwszą i ostatnią z ekstraktów.

Piwko wyszło naprawdę bardzo dobre :/

 

PS

Witaj Stasiek :/

może założysz wątek powitalny? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego ekstraktu robiłam swoją pierwszą warkę :/ nawiasem mówiąc pierwszą i ostatnią z ekstraktów.

Piwko wyszło naprawdę bardzo dobre :/

Ja też z tego zrobiłem moją pierwszą ekstraktową warkę. I drugą. I trzecią. I szóstą. :/

PS

Witaj Stasiek :/

może założysz wątek powitalny? ;)

Cóż... nie mogę odmówić. ;) Zaraz coś skrobnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam skrajne doświadczenia.

Moja druga warka była z zestawu Hefe-Weizen z BA, z ekstraktów jak mniemam WESa. Wyszła wspaniale, wielu mi jej zazdrościło, a że to była 2. warka to już w ogóle.

Postanowiłem więc pójść za ciosem i kupiłem sobie baniak 12,5kg ekstraktu pszenicznego. Pierwsze piwo (warka 5.), które na nim zrobiłem to był pierwszy prawdziwy kwasiżur. Ale tutaj obwiniałem gęstwę WLP300 na której robiłem. Kolejne piwo (warka 6.), z dużym udziałem tego ekstraktu na drożdżach suchych - i kolejny kwas. Od warki 7. zacząłem zacieranie i zapomniałem na jakiś czas o tym ekstrakcie. W warce 9. postanowiłem zrobić mischung, czyli częściowo zacierane + tenże ekstrakt pszeniczny. Piwo ewoluowało, najpierw było niezłe, a teraz znowu kwas. Wszystkie te piwa są wypijalne, ale wszystkie są skwaśniałe. Na zdrowy rozum, nie może to mieć żadnego związku z ekstraktem, ale to jest jedyne co łączy te warki.

Obecnie resztkę tego przeterminowanego już ekstraktu zużywam do starterów, nie notuję kwasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.