Skocz do zawartości

Over pitching drożdży piwowarskich


karczmarz

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio obejrzałem film przedstawiciela Wyeasta, który na pytanie "co daje overpitching" odparł, że głównie w piwach pszenicznych zadanie brzeczki większą ilością drożdży niż zalecane pozwala wydobyć goździki (cloves). Ja w swoich weizenach nigdy nie czułem goździków, więc tym bardziej mnie ta wypowiedź zainteresowała. Z reguły stosuję underpitching, o którym również była mowa, że pozwala na uzyskanie aromatów bananów, co zawsze osiągam.

Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się sprawdza taki schemat.

Uwodniona paczka kangurów i lekki starter 10 godz.

Brzeczka 46l. schłodzona do 16stC i fermentacja 18-19stC

Piwo zbalansowane.

Czyli wychodzi na to że jednak mniej drożdży niż więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam goździk jest przede wszystkim zależny od ilości kwasu ferulowego, a na to wpływa jakość słodu, temperatura i pH słodowania oraz pH zacieru i przerwa ferulikowa w odpowiedniej temperaturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

bart3q czemu?

Wyjdzie Ci dry ris. Nie no żartuję oczywiście. Ale stosunek 1:10 gęstwy drożdżowej do objętości warki jest ok. A największe znaczenie i tak ma żywotność i "rozpędzenie" drożdży na poprzednich warkach. Nie przykładam bardzo dużej wagi do deklarowanej tolerancji na alkohol, bo Wyeast 1332 Northwest Ale, które mają deklarowaną tolerancję do 10% odfermentowały mi risa z 27 do 4blg. Stosunek to 2L gęstwy na 18L warkę. To było trzecie pokolenie, które poleżało 2 tygodnie w lodówce.

Edytowane przez Pyjotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem aerometrem z browamatora starego typu. Racja, rozstrzał może być trochę za duży. O niepoprawnym działaniu aerometru nie ma mowy, bo go zawsze skaluję.

Edytowane przez Pyjotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burzliwa dwa i pół tygodnia, a cicha pięć. Wiem, że nie powinienem tak długo trzymać w plastikowym fermentatorze, ale na szczęście nie czuć plastikowych posmaków. Chyba płatki dębowe uratowały. Będzie do spróbowania w jakimś z krakowskich depozytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem aerometrem z browamatora starego typu. Racja, rozstrzał może być trochę za duży. O niepoprawnym działaniu aerometru nie ma mowy, bo go zawsze skaluję.

 

taki prosty areoetr wyskalowany od 0 będzie w tak stężonej brzeczce pokazywał cuda, profesjonalny areometr ma np 0,5m długości i skale 0-20 a nawet i do 18

sprawdzałem taki areometr za 10zł z termocukromierzami 0-7blg 7-14 i daje nieźle odjechane wyniki i to jeszcze niepowtarzalne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca w temacie ale zapytam. Skąd mam wiedzieć ile saszetek drożdży wrzucić do brzeczki? Tak na przykładzie będę niebawem warzył IIPA jakieś 18 Blg, 25 litrów. Czy wystarczy jedna saszetka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem aerometrem z browamatora starego typu. Racja, rozstrzał może być trochę za duży. O niepoprawnym działaniu aerometru nie ma mowy, bo go zawsze skaluję.

 

taki prosty areoetr wyskalowany od 0 będzie w tak stężonej brzeczce pokazywał cuda, profesjonalny areometr ma np 0,5m długości i skale 0-20 a nawet i do 18

sprawdzałem taki areometr za 10zł z termocukromierzami 0-7blg 7-14 i daje nieźle odjechane wyniki i to jeszcze niepowtarzalne

Wiem, że chcąc to zrobić profesjonalnie powinienem mieć trzy aerometry, o takie:

http://www.browamato...9&grupa_p=6

http://www.browamato...6&grupa_p=6

http://www.browamato...6&grupa_p=6

Jak będę miał cztery stówy na zbyciu to się pokuszę, na razie niestety muszę bazować na tym co mam.

Edytowane przez Pyjotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zadanie pełnej paczki (11.5g) suchuch drożdży (przeznaczonych do 20-30l brzeczki) do warki 11l to jest znaczący overpitching? Czy przekroczenie o 100% może powodować aldehyd octowy? Pytam, bo dostałem sporo aldehydu w jedym z moich ostatnich piw i szukam przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.