Jump to content
Sign in to follow this  
..::maniek::..

Browar Green Fox - "Not Baltic" - Brown Porter

Recommended Posts

Kolor: ciemnobrązowy, klarowne

Piana: żółto-biła, kremowa, drobnopęcherzykowa szybko redukująca się do obrączki

Aromat: Słodowy, delikatnie palony, estrowy, lekki diacetyl, DMS co dziwne w ciemnym piwie i w dodatku bez pilzneńskiego (nie jestem za bardzo uczulony na tego typu wadę ale tu jest ewidentna)

Smak: wytrawny, kwaskowaty, ziemisty, goryczka niska, wysycenie niskie, na sam koniec do głosu dochodzi lekka czekoladowość i to chyba najprzyjemniejszy akcent tego piwa

Nie wiele się dzieje ale to chyba takie założenie tego stylu czyli nuda, jak to mówią szału nima :P

post-5662-0-82976600-1395332178_thumb.jpg

Edited by ..::maniek::..

Ohhh tym DMSem to mnie zmartwiłeś :/ Zastanawiam się jakie mogą być ewentualne przyczyny, ponieważ brzeczka gotowana była długo, grubo ponad godzinę, a później szybko schłodzona - no ale to jest jednak niebezpieczeństwo związane z niżej ekstraktywnymi piwami z mniejszą ilością nachmielenia - co zrobić, będę się starał poprawiać ;) Nie no piwko nudne być nie miało, a że takie wyszło to jednak chyba jeszcze brak doświadczenia :)

DMS pochodzi również z infekcji. Może to kwestia butelki. Jest jeszcze jedna w depozycie, może ktoś potwierdzi bądź nie.

No nie ma niestety już butelki, bo były dwie zostawione (ostatnio brown portery stały się popularne, to nie chciałem przesadzać z ilością ;) ). WiHuRa może się umówimy, że zostawię Ci dzisiaj jedną butelkę w depozycie, żebyś się wypowiedział na temat wady? I tak mam być na Paderewskiego po odbiór paczki z Alepiwo, piwko pojawi się jakoś w okolicach południa.

Witam, "Not Baltic" jest zostawiony w depozycie, nie aktualizuję zawartości skoro i tak ma dzisiaj zostać zabrany, a skoro piwko jest zostawione w celu sprawdzenia potencjalnej wady, to tym razem nie brałem nic w zamian.

W mojej butelce na pewno DMSu nie było, także jednak to kwestia źle umytej butelki.

Edited by WiHuRa

Ok dziękuję za rozwianie wątpliwości ;) Jeśli można by otrzymać jeszcze ewentualny komentarz nt. odbioru całości to też będę wdzięczny.