Skocz do zawartości

Dzień dobry


Dazhdbog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,

 

Moja przygoda z tym co jest po drugiej stronie lustra piwnego świata zaczęła się od dostrzeżenia, że w sklepie z alkoholem, do którego trafiłem jest trochę za dużo piwa. Przyglądając się temu co stało na półkach dotarło do mnie, że najwyraźniej piwo nie kończy się na Żywcu, Okocimiu czy w najlepszym wypadku na browarze zamkowym w Raciborzu. Tak zaczęła się przygoda z Lwówkiem, Alebrowarem, Ciechanem, Pintą itd.

 

Drugim etapem było wpadnięcie na blog znanego tu i ówdzie Kopyra. Jego filmy sprawiły, że uświadomiłem sobie jak bardzo piwny świat jest bogaty i barwny. Moje przejrzenie na oczy kojarzy mi się trochę z uzdrowieniem przez Jezusa biblijnego ślepca. W ten sposób zacząłem odwiedzać inne sklepy z piwem, a moja świadomość rosła.

 

Trzecim i ostatnim póki co etapem jest podjęcie się samodzielnego warzenia. Zacząłem dwa tygodnie temu od zacierania (Pale Ale z CP). Zadania jakie wyznaczam sobie na najbliższą przyszłość to: edukowanie się w kwestii stylów piwnych przez konsumpcję gotowych piw oraz samodzielne warzenie przede wszystkim tych stylów, które do mnie przemawiają.

 

Pozdrawiam ze słonecznego Zabrza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.