Skocz do zawartości

Infam, #59 Pils


Rekomendowane odpowiedzi

Ekstrakt 12°Blg.

 

Piana: niezbyt obfita, nalałem na raz, niezbyt trwała.

Kolor: miodowo-bursztynowy, pięknie mętny.

Wysycenie: niskie.

Zapach: przyjemny, choć niekoniecznie chmielowy, delikatny, chyba od drożdży.

Smak: goryczka średnia, ładne słodowe akcenty, czuć pełność tych 12°Blg. Troszkę jakbym wyczuwał owoce.

Opakowanie: brak etykiety, jest za to "firmowy" kapsel, z nr warki, nazwą stylu i nazwą browaru. Co się chwali, bo łatwo zidentyfikować co to za piwo.

 

Generalnie bardzo dobre piwo, pils bardziej w stylu protoplasty z Pilzna, niż niemieckich czy czeskich naśladowców. Na dzisiejszy upał było, jednak, cokolwiek przyciężkawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kopyr za miłe kłamstewka :lol:

Piwo docenione u mnie na panelu (jakby mogło być inaczej ;-) jak również w KPD na Słowacji (3. m-ce).

Nie jest to jakaś rewelacja. Ot w miarę dobre ale do degustacji, niekoniecznie na konkursy. W ogóle ten sezon piwowarski przeszedł pod znakiem szarej przeciętności (w przeciwieństwie do dwóch poprzednich).

Urquell lager są neutralne w zapachu, smaku. Podejrzewam, że specyficzny zapach wziął się z różnych odmian saazu.

To piwko to kupaż warki 56 i 59. Zapiszę recepturę. Będzie to jednak receptura zunifikowana, przyjmę odpowiednie proporcje ze składu surowców (proporcjonalnie do przeprowadzonego kupażu). Reszta jest w miarę stała (zacieranie, drożdże, temperatury, czasy f.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To piwko to kupaż warki 56 i 59. Zapiszę recepturę. Będzie to jednak receptura zunifikowana, przyjmę odpowiednie proporcje ze składu surowców (proporcjonalnie do przeprowadzonego kupażu). Reszta jest w miarę stała (zacieranie, drożdże, temperatury, czasy f.).

Zmieszałeś dwa piwa przed rozlewem? W jakim celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kopyr za miłe kłamstewka :lol:

No, a w którym konkretnie miejscu? O tym protoplaście z Pilzna? Skojarzyło mi się poprzez kolor i sporą pełność, ciężkość smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieszałeś dwa piwa przed rozlewem? W jakim celu?

Tak. Zamieszałem na cichej. Proporcje to ok. 1/3 warki #56, 2/3 #59.

#56 była lekko przechmielona i zbytnio skarmelizowana (dłuuugie gotowanie). Nie wpasowywała się w styl. Miała jednak swoje zalety. Bogata słodowość.

#59 dla odmiany chmielona była delikatniej a pełnia smaku pozostawiała dużo do życzenia. Dla mnie za płytkie, takie trochę niemieckie. Zarówno w jednym, jak i w drugim piwie nie było "obcych wtrąceń". Postanowiłem więc trochę zamieszać. Efekt kupażu jest raczej satysfakcjonujący moje gusta (w porównaniu oczywiście z ocenami każdego z piw osobno).

 

Ad. kłamstewek - przychylna ocena :lol:

Bardziej poważnie. Miło mi, że smakowało tak wytrawnemu Piwowarowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.