Skocz do zawartości

Wada


Swiezy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie miałem nigdy okazji próbować piwa z diacetylem i z DMSem. Czy znacie może jakieś komercyjne przykłady piw z takimi wadami ? Tylko dobrze by było aby te wady były na dość wysokim poziomie, bo obawiam się że jako początkujący mogę nie wyczuć. Po prostu chciałbym poznać te aromaty aby nauczyć się je rozpoznawać. Bardzo proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywiec Bock - sól i karton, Żywiec Marcowe - lekki DMS, Ciechan Stout - metaliczność i to taka fest czuć w zapachu, Rebel Cornelius Marek Suliga - Vienna Lager oraz Witnica Lubuskie - Diacetyl ;) To z tych co niedawno próbowałem ;) Wszystkie dostaniesz w markecie, ja nabyłem w Tesco. No i jest jeszcze skunks, ten łatwo zrobić kupujecie butelkę lecha (lub inną zieloną) stawiacie w słonecznym miejscu na 2 tygodnie, kupujecie drugą do porównania i dowiecie się tym sposobem co to skunks, jedni go lubią inni nie (kojarzy się z marychą) Co do DMS to polecam Miłosław Niefiltrowane, też jest mega. Niestety pozostałe wady w piwie, te infekcyjne to już tylko z kapsułek, albo u piwowarów domowych w piwach na spotkaniach :D

 

Przypomniało mi się ze lekka apteka była w Grodziszu 3.0 z Pinty dla lubiących bandaże polecam.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niedobory żelaza ja z kolei polecam noteckie jasne (zielona etykieta) :) tam chyba chmielili na zimno gwoździami bo czuć metal strasznie i w aromacie i w smaku, ale ja to w wielu piwach wyczuwam więc chyba jestem wrażliwy na tą wadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niedobory żelaza ja z kolei polecam noteckie jasne (zielona etykieta) :) tam chyba chmielili na zimno gwoździami bo czuć metal strasznie i w aromacie i w smaku, ale ja to w wielu piwach wyczuwam więc chyba jestem wrażliwy na tą wadę.

 

Generalnie żelazo chyba po prostu łatwo wyczuć i wydaje mi się, że przede wszystkim w smaku. Też je dość często wyłapuję, a jak już pewnie nie raz wspominałem, mam kubki smakowe jak stary kloszard.

 

Jeżeli warzysz, wiele różnych wad może sobie zasymulować w domowym zaciszu, chociażby odlewając sobie jakieś dwa litry i np zadając stary chmiel dla potu i brudnych skarpet. W wiki często są opisane przyczyny danych wad, więc łatwo odtworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ostatnio zdarzył złoty Komes, który tak walił metalem, że nie byłem w stanie tego wypić i jedynie butelka sie przydała do ponownego użycia, mega stężenie w zapachu i smaku, jakby fermentory z czarnej stali tam mieli :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.