Skocz do zawartości

[Blog Dori] Warzenie piwa z ekstraktów z samodzielnym chmieleniem


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w moje ręce trafiły ekstrakty niechmielone PROFIMATOR, więc postanowiłam je od razu przetestować. Prezentują się ciekawie, ładny kartonik z trzema saszetkami w środku. Saszetki są z laminatu, jak dla mnie fajne rozwiązanie, nie trzeba szukać otwieracza do konserw i męczyć się z ich otwieraniem jak to ma miejsce w […]

 

Wyświetl pełny artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

 

jest jakaś szansa na dalszy ciąg albo jakieś podsumowanie co z tego wyszło?

 

Robiłem podobny eksperyment ale ciężej chmielony granulatami PL/UK, jeszcze jest na burzliwej a poza tym to była moja druga warka i narobiłem tyle błędów ze nie wiem czy warto w ogóle strzępić język / klawiaturę.

 

I jeszcze pytanie: czy dobrze rozumiem żeby odpuścić cichą?

Można chmielić na zimno po prostu 3 dni przed rozlewem i potem przefiltrować z grubsza do fermentora z rozpuszczonym cukrem?

 

Dzięki z góry za odpowiedz.

 

concrete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z degustacji oczywiście opiszę :)

Warząc z ekstraktów często odpuszczam fermentację cichą. Polecam to przede wszystkim początkującym piwowarom - prostszy proces, mniejsza możliwość zakażenia. Ja dodatkowo stosuję dropsy fermentacyjne, więc rozlewam bezpośrednio z fermentora (z kranikiem) w którym piwo fermentowało.

Jeśli to jest Twoja druga warka to omiń chmielenie na zimno, nie komplikuj sobie za bardzo sprawy. Im mniej mieszania w piwie tym mniejsza możliwość zakażenia. Piwo bez chmielenia na zimno też wyjdzie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.