Jump to content

Recommended Posts

35 minut temu, Adinor napisał:

PS. Zapomniałem dopisać, fermentor trzymam w mieszkaniu, temp ~21C, drożdże fermentis US-05.

Zapomniałeś chyba najważniejszego, jakie to piwo i z czego robione. Natomiast jeśli chodzi o butelkowanie to sprawdź znowu blg. Jeśli wyniesie 7 jak wcześniej to butelkuj.

24 minuty temu, advisorylyrics napisał:

Zapomniałeś chyba najważniejszego, jakie to piwo i z czego robione. Natomiast jeśli chodzi o butelkowanie to sprawdź znowu blg. Jeśli wyniesie 7 jak wcześniej to butelkuj.

Faktycznie napisałem nazwę zestawu a nie samego piwa :) Jest to IPA, skład ze strony:

Składniki:

Pale Ale -  6kg
Monachijski 1,7kg
Pszeniczny - 0,8kg
Karmelowy 30 - 0,2kg

Chmiel Warrior 40g
Chmiel Cascade 40g
Chmiel Eureka! 60g
Chmiel Sorachi Ace 40g
Chmiel Amarillo 35g
Chmiel Centennial 80g
Chmiel Ekuanot 70g

Dzisiaj zrobię pomiar BLG, za 2 dni znowu, jak będzie to samo to cold crush i rozlewanie, pewnie niedziela.

13 minut temu, Adinor napisał:

Dzisiaj zrobię pomiar BLG, za 2 dni znowu, jak będzie to samo to cold crush i rozlewanie, pewnie niedziela.

Przy takim ekstrakcie początkowym a końcowym to pewnie normalne jeżeli zadaleś jedną paczkę drożdży. Jeśli dziś będzie 7blg to wiadro od razu wystaw na balkon a jutro butelkuj z pończochą na końcu wężyka. Szkoda chmielu dodanego na zimno, bo aromat już się w dużym procencie mógł ulotnić a co dopiero do niedzieli.

5 godzin temu, advisorylyrics napisał:

Przy takim ekstrakcie początkowym a końcowym to pewnie normalne jeżeli zadaleś jedną paczkę drożdży. Jeśli dziś będzie 7blg to wiadro od razu wystaw na balkon a jutro butelkuj z pończochą na końcu wężyka. Szkoda chmielu dodanego na zimno, bo aromat już się w dużym procencie mógł ulotnić a co dopiero do niedzieli.

Zmierzyłem BLG, faktycznie dalej jest 7. Co może być powodem powstania piany i bulkania w takim razie przez ostatnie 6 dni?

Godzinę temu, Adinor napisał:

Zmierzyłem BLG, faktycznie dalej jest 7. Co może być powodem powstania piany i bulkania w takim razie przez ostatnie 6 dni?

Pewnie uwalniał się tlen z granulatu? Ewentualnie może trochę podniosłeś temperaturę?

W dniu 12.02.2020 o 20:49, Adinor napisał:

Miałem to samo i też spałem o powody tu na forum. Po prostu chmiel uwalniaco2 tak mysle. Miałem również pianę i myślałem że to fermentacja.