Skocz do zawartości

Rurka w fermentorze bulka/nie bulka. Co zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem Nowicjuszem. Nastawilem 3 dni temu pierwsza warke. Z wlasnego slodu i wlasnorecznie srutowana. Problem w tym ze brzeczka nie byla zoltawa ale wrecz szara jak woda z kaszy. Poza tym drozdze nie wystartowaly. Zmierzylem nastaw i bylo 20stC i Blg=14. A na drugi dzien pobulkalo troche i nastaw mial okolo 4 Blg. Co jest nie tak......prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Bauerflote92 napisał:

Poza tym drozdze nie wystartowaly.

 

44 minuty temu, Bauerflote92 napisał:

Zmierzylem nastaw i bylo 20stC i Blg=14. A na drugi dzien pobulkalo troche i nastaw mial okolo 4 Blg.

 

No jak nie wystartowały jak zjadły Ci większość cukrów w jeden dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Szybkie pytanie. Dziś mija druga doba od nastawienia Milk Stouta około 14blg. Dodałem tylko pół paczki drożdży i nie widać żadnych oznak fermentacji (wode w rurce zasysało do środka póki nie otworzyłem wieka wiadra dla wyrównania ciśnienia) Piwko w styboxie gdzie temp otoczenia spadła do 10c. Myślę, że drożdże poszły spać. Czy w takim przypadku przed jej podniesieniem, powinienem znowu brzeczkę napwietrzyć ? 

Myślałem również dodać drożdże, ale mam tylko gestwe po nie udanym piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, advisorylyrics napisał:

Hej. Szybkie pytanie. Dziś mija druga doba od nastawienia Milk Stouta około 14blg. Dodałem tylko pół paczki drożdży i nie widać żadnych oznak fermentacji (wode w rurce zasysało do środka póki nie otworzyłem wieka wiadra dla wyrównania ciśnienia) Piwko w styboxie gdzie temp otoczenia spadła do 10c. Myślę, że drożdże poszły spać. Czy w takim przypadku przed jej podniesieniem, powinienem znowu brzeczkę napwietrzyć ? 

Myślałem również dodać drożdże, ale mam tylko gestwe po nie udanym piwie.

 

A cóż to za drożdże? Jak dla nich za zimno to podnieś temp. Powinny się obudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, advisorylyrics napisał:

U.S. West coast Gozdawy. A napwietrzyć znowu?  

 

Późny start mi się zdarzał i ponownie nie napowietrzałem. Ja bym jedynie podniósł temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki panowie. Oby się przez ten do obudzenia drożdży niczym nie zaraziło bo moja zła passa na piwo bez smaku trwa nadal. Pozdrawiam
Kup sobie jak będziesz robił większe zakupy przezroczysty fermentor. Dużo mniej stresu.
Dodatkowo rób test FFT na odfermentowanie końcowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam przezroczysty fermentor. Widzę od góry czy coś się dzieję na powierzchni.

Czy włożenie wkładów do styroboxa z gorącą wodą po wyjęciu tych z zimną, nie będzie zbyt dużym szokiem dla robaczków? 48h od nastawienia to trochę dużo a zanim temp pdniesie się naturalnie w takim plastikowym wiadrze... Mam obawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, INTseed napisał:

No jak masz przeźroczysty to sprawdź dół fermentora.

Spróbuję podnieść z boxa. Jak pęknie mi kręgosłup, będzie na Ciebie ;)

 

Jest na dole biała warstwa. Zrobiłem pomiary, brzeczka ma 12c i blg przy tej temp wynosi 15 (0.75kg laktozy na 25l brzeczki) czyli tyle co na początku. Wrzuciłem na razie do boxa butelki z gorącą wodą 

Dziś rano nadal była cisza w wiadrze więc dodałem trochę gestwy pi nie udanym piwie. Gestwa w dodatku miała nieprzyjemny zapach zgnilego jajka, ale wróciłem właśnie z pracy i już bulgocze. Zobaczymy co z tego wyjdzie 

Edytowane przez advisorylyrics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bauerflote92 napisał:

Witam nastaw mial przed fermentacja 16 blg a teraz po burzliwej wykazuje mi 20 blg czy to mozliwe? Piana opadla i smakuje to jak piwo. O co chodzi?

 

w którymś momencie zle zmierzyłeś blg, chyba ze w miedzy czasie wsypałeś tam jakis cukier w duzej ilosci  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bauerflote92 napisał:

Witam nastaw mial przed fermentacja 16 blg a teraz po burzliwej wykazuje mi 20 blg czy to mozliwe? Piana opadla i smakuje to jak piwo. O co chodzi?

Pewna popularna ksiazka ( nie twierdze ze wiarygodna, ale ludzie wierza w jej tresc) mowi o jednym takim gosciu co to jakies 2000 lat temu podobne cuda robil, u niego nawet z wody gotowy produkt powstawal. 

Ale nie martw sie ty dopiero zaczynasz, wiec po cudownym rozmnozeniu bedziesz musial przefermentowac. Nastepnym razem sie poprawisz i zamienisz wode w piwo bez etapow posrednich. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nastaw mial przed fermentacja 16 blg a teraz po burzliwej wykazuje mi 20 blg czy to mozliwe? Piana opadla i smakuje to jak piwo. O co chodzi?
Nie, to nie jest możliwe. Musiałeś się pomylić w odczycie blg. Być może bąbelki CO2 oblepiły areometr i wypchnęły go do góry, to częsty problem. Obstawiam, że rzeczywisty blg jest po fermentacji znacznie niższy.

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.