Skocz do zawartości

Rurka w fermentorze bulka/nie bulka. Co zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

czyli może to być wina wieka? dzięki za rade 
s-04 są cholernie szybkie, więc prawdopodobnie główna część fermentacji się zakończyła. Zostaw na razie piwo w spokoju. Niech drożdże zaczną po sobie sprzątać. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego stouta przelałem po ponad tygodniu na cichą , ale tam nic się nie wydarzyło w ciągu 2 tygodni i poszło w kanał a to pszeniczne z którym mam analogiczną sytuacje trzymam tydzien ponad , ale nie próbowałem czy drożdze przefermentowały cukry  (próbując dry stota w smaku miał około 2% mocy jeżeli nie mniej pomimo tego że długo go trzymałęm w fermentorze)


zdaje sobie z tego sprawę z tymże jeżeli w smaku nie ma też nic alkoholu to znaczy że cośposzło nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że sprawdzasz czy piwo przefermentowało na smak? Zaopatrz się w areometr bo inaczej to trochę wróżenie z fusów. Co do zacierania to Ci nie odpowiem bo do tej pory robię z ekstraktów niechmielonych i sobie chwalę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no kiedy jest już po burzliwej i chichej no to powinno przypominać piwo

1. jak zauważyłeś - powinno, co nie znaczy, że to już jest gotowe piwo,

2. osobną sprawą jest, jak i na ile skutecznie określiłeś koniec fermentacji?

 

Praktycznie, próbując zielone piwo można tylko wróżyć co z tego będzie :) mniej lub bardziej skutecznie, ale tylko wróżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił się problem, gdyż 3 dni jak to sięmówi bulkało a potem przestało i zero reakcji

Aha, a przeczytałeś ten wątek zanim zadałeś pytanie?

 

tego stouta przelałem po ponad tygodniu na cichą , ale tam nic się nie wydarzyło w ciągu 2 tygodni i poszło w kanał

A co KONKRETNIE się stało bądź nie stało z tym piwem że zdecydowałeś puścić je w kanał? Edytowane przez dirk gently
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zostawiłem na tydzien na fermentacje burzliwą ale już po 3 dniach nic się nie działo ale mimo to czekałem i nic nie robiłem przez 8-9 dni potem przelałem na cichą i też nic się nei działo zajrzałem no było czuć odrobine alkoholu , ale przy butelkowaniu i próbie okazało się ze w ogóle mocy nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zostawiłem na tydzien na fermentacje burzliwą ale już po 3 dniach nic się nie działo ale mimo to czekałem i nic nie robiłem przez 8-9 dni potem przelałem na cichą i też nic się nei działo zajrzałem no było czuć odrobine alkoholu , ale przy butelkowaniu i próbie okazało się ze w ogóle mocy nie ma 

uuu... hmm jak mało alko to trzeba...zmienić hobby :thumbdown:

 

nie wierzę co czytam normalnie, jeśli to nie podpuszczanie to "ręki mi opadły" :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no zostawiłem na tydzien na fermentacje burzliwą ale już po 3 dniach nic się nie działo ale mimo to czekałem i nic nie robiłem przez 8-9 dni potem przelałem na cichą i też nic się nei działo zajrzałem no było czuć odrobine alkoholu , ale przy butelkowaniu i próbie okazało się ze w ogóle mocy nie ma 
No to dojeb....ś . Chyba musisz zająć się destylacją, a nie fermentacją, jak za mało alko miałeś. Dry stout to taki sikacz i prawdopodobnie dobre piwo wylałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

po prostu było bardzo wodniste. wczsniej robiłem z brew kitu raz zrobiłem IPE i było w porzadku

gratulacje, Dry Stout'a porównywać (zwłaszcza mocą) do IPA :polew:

Wg mnie to Dry Stout to właśnie lekki sikacz :) (może wg innych też )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie typu: przelewać na cichą czy jeszcze zaczekać. Black AIPA po 12 dniach fermentacji burzliwej, odfermentowała z 16 do 5 blg. Myślałem że zejdzie trochę niżej. Drożdże S-04, zacieranie na lenia 67 stopni 90 minut, 67 stopni 15 minut z ciemnymi słodami i mash out. Chciałem dzisiaj przelać na cichą ale nie wiem czy nie lepiej jeszcze zaczekać kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie typu: przelewać na cichą czy jeszcze zaczekać. Black AIPA po 12 dniach fermentacji burzliwej, odfermentowała z 16 do 5 blg. Myślałem że zejdzie trochę niżej. Drożdże S-04, zacieranie na lenia 67 stopni 90 minut, 67 stopni 15 minut z ciemnymi słodami i mash out. Chciałem dzisiaj przelać na cichą ale nie wiem czy nie lepiej jeszcze zaczekać kilka dni.

Blg już nie spada? Ja bym jeszcze kilka dni poczekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie typu: przelewać na cichą czy jeszcze zaczekać. Black AIPA po 12 dniach fermentacji burzliwej, odfermentowała z 16 do 5 blg. Myślałem że zejdzie trochę niżej. Drożdże S-04, zacieranie na lenia 67 stopni 90 minut, 67 stopni 15 minut z ciemnymi słodami i mash out. Chciałem dzisiaj przelać na cichą ale nie wiem czy nie lepiej jeszcze zaczekać kilka dni.

Masz odfermentowanie na poziomie 70% więc na tych drożdżach może nie zejść niżej, ale potrzymaj jeszcze kilka dni. W jakiej temperaturze fermentujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zadania drożdży dopiero dzisiaj pierwszy raz otworzyłem fermentor. Czytałem że S-04 szybko kończą pracę i myślałem że już będzie można przelać. Fermentowało w temperaturze 18-20 stopni. No nic, zmierzę blg w niedziele i wtedy dopiero przeleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo, mam dwa różne wiadra do fermentacji i wieko nie będzie pasowało. Jest jeszcze wiadro z kranikiem i uszkodzonym wiekiem więc zamiana odpada. Po za tym do tej pory zawsze przelewałem na cichą i z efektów jestem zadowolony dlatego narazie nie chciałbym tego zmieniać.

Edytowane przez Areq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.