Skocz do zawartości

Rurka w fermentorze bulka/nie bulka. Co zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nastawiłem prawie 2 tyg temu piwko. Dokładnie 08.05. Piwo z ekstraktów 15,5 blg drożdże S-04 po 12 godzinach ruszyły. intensywnie bulkało piana spora. piana opadła po tygodniu. delikatne skrawki piany utrzymują się. Infekcji nie widać. Zeszło do 6 blg. Temperetura fermentacji 17 C. W rurce nadal bulka. Czy to możliwe,że tak długo piwo fermentuje na tych drożdżach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nastawiłem prawie 2 tyg temu piwko. Dokładnie 08.05. Piwo z ekstraktów 15,5 blg drożdże S-04 po 12 godzinach ruszyły. intensywnie bulkało piana spora. piana opadła po tygodniu. delikatne skrawki piany utrzymują się. Infekcji nie widać. Zeszło do 6 blg. Temperetura fermentacji 17 C. W rurce nadal bulka. Czy to możliwe,że tak długo piwo fermentuje na tych drożdżach?

Ostatnio robilem na nich single hopa i fermentowaly z 13 blg 22dni, wiec u Ciebie z 15,5 to jak najbardziej mozliwe. Ale nie sugeruj sie rurką tylko rób pomiary.

Edytowane przez luki161
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nastawiłem prawie 2 tyg temu piwko. Dokładnie 08.05. Piwo z ekstraktów 15,5 blg drożdże S-04 po 12 godzinach ruszyły. intensywnie bulkało piana spora. piana opadła po tygodniu. delikatne skrawki piany utrzymują się. Infekcji nie widać. Zeszło do 6 blg. Temperetura fermentacji 17 C. W rurce nadal bulka. Czy to możliwe,że tak długo piwo fermentuje na tych drożdżach?

 

tak, możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Czy możliwe jest żeby na cichej fermentacja ruszyła na nowo ?

Kölscha  zacierałem w/g receptury

- słód pilzneński 2,8 kg
- słód pszeniczny 0,75 kg
- słód Carapils 0,15 kg
- słód Caramunich II 0,1 kg
- chmiel goryczkowy Iunga 10g
- chmiel aromatyczny Tradition 30g
- drożdże Old German Altbier 9 - Gozdawa
Zacieranie woda 15l 65°C
62*-63* /40min
72*-73* /20min
76* filtracja do uzyskania 23l 10°Blg
Chmielenie:
lunga 5g / 60min
lunga 5g / 45min
tradition 15g / 30min
tradition 15g / 15min

 

Na burzliwa poszło 19L 12BLG po 14 dniach burzliwej( tempfermentacji 20-21°C) spadło do 3BLG po kolejnych dwóch dniach zostało na 3BLG. Zlałem na chichą j( tempfermentacji 20-21°C, nie mam chłodniejszego miejsca) i jest już 6 dni na cichej, lecz po 2 dniach zaczęły się pojawiać na powierzchnie małe bąbelki piany ( na Altbierze też tak miałem) teraz jest tego więcej i od 3 dnia rurka zaczęła bulkać co 2-3 minuty. Na poprzednich 2 warkach na cichej nic takiego się nie działo, teraz wygląda to tak jakby fermentacja ruszyła na nowo bo brzeczka podczas przelewania trochę się jednak napowietrzy  i jestem ciekawy do ilu BLG teraz mi zejdzie.

Mieliście też takie przypadki na cichej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzą mi do głowy takie opcje: -Może się napowietrzyło przy przelewaniu?
-wzrosła temperatura i uwalnia się co2, które było rozpuszczone w piwie
- może złapało przy przelewaniu jakiegoś syfa i bakterie żrą cukry których drożdże by nie zjadły?
Potrzymaj na cichej tyle ile planowałes i przy rozlewie zmierzysz blg, sprawdzisz organoleptycznie i wszystko się wyjaśni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieko ma ładnego banana :), przy żadnym z poprzednich piw na cichej nic takiego się nie działo, zapach z rurki jest normalny więc poczekamy zobaczymy, szczególnie że temperatury na zewnątrz znacząco wzrosły w ostatnich dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam. 

Ja mam trochę inny problem niż bulka/nie bulka/czy butelkować.

Moja AIPA 15 st. Blg po 4 dniach fermentacji ma grubą czapę piany drożdżowej ale całkowicie przestał sie wydzielać się dwutlenek węgla. Fermentor na pewno jest szczelny. Temp. fermentacji 17-18 st C. Drożdze to us-05 z gęstwy. 

Czy możliwe że fermentacja się zatrzymała? Najbardziej zastanawia mnie ta piana. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US-05 potrafią zbudować trwałą czapę piany, która zostanie nawet po sklarowaniu piwa. 

 

Moim zdaniem masz gdzieś delikatną nieszczelność. Ja bym się nie przejmował zbytnio bo to nie powód by zbywał sen z oczu ;) Fermentacja trwa w najlepsze zostawić w spokoju i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało prawdopodobne. Okleiłem łączenie fermentora i wieka taśmą i przez noc poziom wody w rurce się nie zmienił. US-05 są mi już trochę znane. Robiłem kilka warek na nich i nie miałem takich przebojów. Po raz pierwszy jednak użyłem gęstwy, do tej pory stosowałem uwodnione suchary. No i jeszcze nigdy nie fermentowałem piwa w tak niskiej temperaturze (start 16 st. C.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ale od kiedy taśma nie przepuszcza gazu? Może puszcza Ci przy gumce, w którą jest wstawiona rurka? Różnie to bywa, a nie raz tak miałem. 16C to nie jakaś mocno magiczna temp. dla US-05 spokojnie powinny sobie poradzić. To czy gęstwa czy z paczki też zbytniego znaczenia tutaj nie ma ;) Wpisz w wyszukiwarkę forumową "czapa drożdżowa" "albo "piana na fermentacji" zobaczysz, że takich przypadków jak Twój były już setki ;)

 

Nie patrz na bulkanie i uchodzenie gazu - jest piana to piwo fermentuje, a sprawdzisz z czasem jaka jest zmiana cukrów to wyznacznik fermentacji. Jak stanie na jakiejś wysokiej wartości wtedy bym sie zaczął martwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Undeath napisał:

 

Nie patrz na bulkanie i uchodzenie gazu - jest piana to piwo fermentuje, a sprawdzisz z czasem jaka jest zmiana cukrów to wyznacznik fermentacji. Jak stanie na jakiejś wysokiej wartości wtedy bym sie zaczął martwić. 

Ok. Trochę się uspokoiłem. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Bulka/nie bulka... mnie też dopadło.

Po kilku warkach górniaków zabrałem się za swoje pierwsze lagery. Pierwszy - pils bohemski robi się dziarsko. Niestety z drugim - doppelbockiem jest trochę gorzej. Nie bulka! Nie panikowałem bo o bulkaniu już trochę na tym forum czytałem.

Drożdże Mangrove Jack’s Bavarian Lager zadane w około 10 stopniach. Brzeczka trzymana w pomieszczeniu ze stałą temp. 9 st. Blg brzeczki nastawnej 17.7. Jak pisałem wcześniej nie bulka.

Po 7 dniach sprawdziłem poziom cukru. Spadło o około 3 blg do 14.9. Piwo pachnie jak brzeczka, słodowo, bez jakiś anomalii. W smaku też ok. Widać lekkie nasycenie - trochę bąbelków.

Nie wiem czy spadek o 3 blg to mało czy w normie.

Pytanie:
- Martwić się i nastawiać na kibel?
- Ratować jakoś, robić coś?
- Olać i czekać?

Pozdro
JJ


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z hefeweizen. Tydzień temu w niedziele warzyłem, drożdże Mauribrew WEISS ładnie zaczęły pracowac już po kilku godzinach początkowe blg 13. Ķoło środy jakby zwolniły, w czwartek sprawdziłem blg i miało koło 6. Jako że zlewam pszenice na cichą w zasadzie tylko dlatego, że wolę do butelkowania mieć czyste / klarowne piwo i miałem już otwarty fermentor to coś mnie podkusiło, żeby to piwo juz zlać na cichą. Teraz po 4 dniach blg dalej 6. Co z tym mogę zrobić? Kupic drożdze do hefeweizen i dodać? To dość długo potrwa, a w domu mam tylko safale t-58. Proszę o radę niechcialbym tego wylać w kanał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Cię pokusiło żeby zlewać piwo (w dodatku weizena) na "cichą" po 4 (!) dniach burzliwej? Teraz zostaw to piwo w spokoju na ponad tydzień i licz na szczęście że jakimś cudem drozdże zjedzą jeszcze trochę. Po za tym hefe weizen z natury jest mętny, więc jego klarownie jest błędem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jozekkk napisał:

Witam, mam problem z hefeweizen. Tydzień temu w niedziele warzyłem, drożdże Mauribrew WEISS ładnie zaczęły pracowac już po kilku godzinach początkowe blg 13. Ķoło środy jakby zwolniły, w czwartek sprawdziłem blg i miało koło 6. Jako że zlewam pszenice na cichą w zasadzie tylko dlatego, że wolę do butelkowania mieć czyste / klarowne piwo i miałem już otwarty fermentor to coś mnie podkusiło, żeby to piwo juz zlać na cichą. Teraz po 4 dniach blg dalej 6. Co z tym mogę zrobić? Kupic drożdze do hefeweizen i dodać? To dość długo potrwa, a w domu mam tylko safale t-58. Proszę o radę niechcialbym tego wylać w kanał...

 

Lel XD Ja naprawdę czekam na mistrza co po 2 dniach zleje piwo na cichą :D Kurde człowieku 6 blg, a ty przelewasz na cichą - jakoś wtedy wątpliwości nie miałeś, a teraz nagle się pojawiły? 

 

Wywaliłeś oczywiście drożdże z burzliwej? Mógłbyś dodać je z powrotem, żeby dokończyły robotę. Zakładam, że już kolonizują ścieki na oczyszczalni. Jedyne co możesz zrobić to czekać nawet z 2 tygodnie aż drożdże powoli dokończą to co zaczęły ale nie masz gwarancji żadnej czy ruszą. Dodanie świeżych drożdżaków to zawsze jakieś rozwiązanie ale w piwie jest już alko - nowym koleżką może się to nie spodobać i mogą się zestresować z tego powodu. To co ty zrobiłeś to jakbyś się wieczorem zaczął kopać rów i wypił do tego 4 piwka, następnie poszedł spać by po dwóch godzinach ktoś Cię batem zaczął smagać żebyś znowu zaczął pracować ponownie - tak wygląda stan w Twoim wiadrze. Albo padną całkiem i  nie podejmą pracy, albo zrobią to niemrawo i powoli. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku dzięki za odpowiedzi. 

Weizena robiłem 2-3 razy i zawsze zlewam na cichą, tak poprostu robie, nie lubie rozlewac bepośrednio po burzliwej. Piwo wcale nie jest przez to idealnie klarowne, bo na cichej nie trzymam 2 tygodnie. 

Piwo otwarłem bo miałem wrażenie, że stanęła fermentacja (w domu było od poniedziałku dość zimno w godzinach 7-15).

Piwo zlałem bo wydawalo mi sie ze z poziomu 6blg do 3blg powinny sobie bezproblemu poradzić. Chciałem ograniczyć otwieranie fermentora. 

Jest to kolejna lekcja cierpliwości, czego nieco brakuje jeszcze;)

 

Czy dodając nowe drożdże w takim przypadku należy je uwadniać w wodzie czy w wodzie z dodtakiem piwa do którego trafią (ze wzgledu na strea jakiego mogą doznać)?

Edytowane przez jozekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Brekwit Coopers Real Ale.
18.01 BLG wynosiło około 2,5. 
23.01 2 BLG. Jutro mam wolny dzień i chce butelkować ale nie wiem czy jeszcze nie poczekać do Soboty. Wszystko pracuje od 8.01 w temperaturze 22*. Wydaje mi się że już można. Jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam problem z zateckym ale. Warzone w sobotę z ekstraktów niechmielonych. Gęstość brzeczki 12 BLG. Drożdże us-05 uwadnialem 40 minut, w przegotowanej wodzie, ale nie wyszła fajna piana, jedynie u góry utworzyła się czapa więc wylalem to do brzeczki o temp 15.7 stopni. Od dwóch dni stoi w styropianu. Sonda zanurzona w brzeczce wskazuje 16 °C. Piana bardzo znikoma i na dnie jest około 1 cm drożdży. Poza tym cisza. I Co poradzicie, bi martwię się, że fermentacja nie ruszy.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzychu44 napisał:

Witam. Mam problem z zateckym ale. Warzone w sobotę z ekstraktów niechmielonych. Gęstość brzeczki 12 BLG. Drożdże us-05 uwadnialem 40 minut, w przegotowanej wodzie, ale nie wyszła fajna piana, jedynie u góry utworzyła się czapa więc wylalem to do brzeczki o temp 15.7 stopni. Od dwóch dni stoi w styropianu. Sonda zanurzona w brzeczce wskazuje 16 °C. Piana bardzo znikoma i na dnie jest około 1 cm drożdży. Poza tym cisza. I Co poradzicie, bi martwię się, że fermentacja nie ruszy.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

Zdaje się, że zrobiłeś wszystko prawidłowo. Ostatnio kilka osób zgłaszało podobne problemy z us-05...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.