Skocz do zawartości

Christmas Ale


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacne grono piwowarów domowych :). Z racji zbliżających się Świąt (wprawdzie nie te Święta ale co tam:)) postanowiłem popełnić:

 

Warka Nr 5 Christmas Ale - 14.03.2014

 

Pilzneński - 2,44 kg

Pale Ale - 2 kg

Cara Crystal - 0,4 kg

Carafa i Jęczmień palony - po 0,12 kg jednego i drugiego

Płatki Owsiane - 0,4kg

 

Dodatki:

- łyżeczka kolendry, cynamonu, gałki m., imbiru, 30 śliwek suszonych (na podnoszenie temp. do wysładzania)

- 20 goździków (ostatnie 15 min gotowania )

- 10 owoców jałowca (ostatnie 15 min gotowania )

- skórki z 3 pomarańczy (ostatnie 15 min gotowania )

- 400g rodzynek (ostatnie 15 min gotowania )

- 740g miodu sztucznego, celowo sztuczny żeby dał tylko aromat (ostatnie 15 min gotowania )

Chmiel:

- Marynka (30g) na 70 min

- Lubelski (30g) 20 min

Drożdze: US 05

 

Płatki od początku

Słody do 57C i 15 min

65 C - 30min

73 C - 30 min

Po ostatniej przerwie słody palone + przyprawy i śliwki, 10 minut przerwy i wygrzew do 76-77 C

 

P.S. Jakby ktoś myślał o dodatkach typu rodzynki i owoce jałowca to radzę nie wrzucać luzem tak jak ja to zrobiłem bo zatykają rurkę :). Piwo sobie fermentuje i pachnie na pół pokoju, bardzo przyjemny aromat :). Do refermentacji użyje 160g cukru waniliowego. Wyszło 21 L, blg przed miodem i rodzynkami 13,5 a po dodatkach 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanilinowego :). Co do miodu sztucznego - czytałem że naturalny nie daje takiego aromatu więc dlatego poszedł sztuczny, bo chodziło mi głównie o aromat :P. Miałem świadomość tego że ma dużo cukru, mam nadzieję tylko, że przez to piwo się nie nagazuje zbyt mocno już podczas fermentacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia, czy można zbierać drożdże z tego Christmas Ale ? Chodzi mi o to czy nie przejdą one tymi aromatami i nie dadzą tych zapachów/smaków do innych piw. Ewentualnie z racji tego ze to US - 05 czy można chociaż z piany zebrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy nie przejdą one tymi aromatami i nie dadzą tych zapachów/smaków do innych piw.

Po zebraniu gęstwy z dna fermentora możesz ją przepłukać przegotowaną, ostudzoną wodą. Pytanie jest jeszcze takie, czy warto zbierać gęstwę z sucharów, koszt nieduży, a ryzyko infekcji całkiem spore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie,ale do metirum. Że tak zapytam wprost :). Przejdą aromaty do innych piw z tej gęstwy czy nie :)? Bo faktycznie lepiej wyrzucić niż robić goździkowe piwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.