Skocz do zawartości

Wspólne zakupy z rabatem Słodownia Strzegom - Kielce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zapytać czy byłby ktoś zainteresowany wspólnymi zakupami w Słodowni Strzegom ze zniżką 15%? Oczywiście najlepiej osoby z Kielc i okolic.

 

Ale o co chodzi?

Cała rzecz polega na tym, iż wygrałem w konkursie (https://www.facebook...5?stream_ref=10) zniżkę 15% na zakupy w w/w słodowni, których kwota nie przekracza 1000zł. Ja dopiero mam zamiar rozpocząć przygodę z zacieraniem, więc moje zakupy raczej nie przekroczą 150-200zł max. Szkoda, żeby reszta się zmarnowała... toteż chciałbym aby ktoś jeszcze z tego skorzystał.

 

Termin

Na razie kompletuję sprzęt do zacierania, więc termin jest mi poniekąd obojętny - myślę, że nie wcześniej niż początek kwietnia.

 

Sposób realizacji

Zapłata

Przedpłaty i zakupu muszę dokonać ja ze swojego konta - inaczej nie uwzględnią rabatu.

W związku z tym w grę będzie wchodziła zapłata za zakupy z góry, toteż na pewno wcześniej trzeba zrobić jakąś zbiórkę kasy (wybaczcie, ale nie będę w stanie założyć 1000zł). Konkretny sposób ustalimy - jestem otwarty na propozycje.

Każdy płaci za wybrane przez siebie surowce (cena z uwzględnieniem rabatu 15%).

 

Koszty przesyłki

Pewnie będzie zmienny w zależności od ilości zamówionych surowców. I tutaj na myśl przychodzą mi dwie opcje:

1. koszt wysyłki dzielimy po równo na każdego uczestnika zamówienia (dobre rozwiązanie, jeżeli jest kilka osób i każdy zamawia po trochu surowca),

2. koszt wysyłki dzielimy na każdego użytkownika procentowo w zależności od tego jaką część wagową całej paczki stanowi waga jego surowców (np. osoba A zamawia 90kg, osoba B zamawia 10kg - w sumie paczka waży 100kg, cena kuriera to np. 100zł, => osoba A płaci 90zł za wysyłkę, osoba B => 10zł).

Ustalimy, jak znajdą się chętni na zamówienie.

Z tego, co udało mi się wstępnie ustalić, za 1000zł, po cenach rabatowych, będziemy mogli zamówić do 400kg słodu (liczyłem na pilzneńskim):

- koszt wysyłki 400kg - kurier UPS = 161zł

- koszt wysyłki 200kg - kurier UPS = 96zł

 

Moje prywatne korzyści i bezpieczeństwo transakcji

Co ja z tego mam? W zasadzie to nic, poza satysfakcją, że mogłem komuś udzlieć swojego rabatu. Tak jak pisałem - sam nie zrobię zakupów za 1000zł, bo by mnie żona z domu pewnikiem wygoniła.. natomiast rabat niestety obowiązuje na jednorazowe zakupy.

Miło by było, gdyby ktoś ze śrutownikiem zechciał mi pomóc z moją partią słodów, ponieważ nie mam do tego sprzętu. Ewentualnie jeśli nikt nie da rady, dla siebie będę zamiawał słody ześrutowane. Chętnie też wymienię się jakimiś piwkami do degustacji, choć sam niewiele mam :)

Co do bezpieczeństwa, to jestem otwarty na wszelkie propozycje weryfikacji mnie i moich zamiarów - zdaje sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach ciężko z zaufaniem. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, to zapraszam do mnie/na miasto na ewentualne spotkanie z jakąś degustacją ;) Połączymy przyjemne z pożytecznym.

 

Na razie tyle - będą chętni, będziemy myśleć dalej.

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie byłbym na chętny na 25 kg pilzneńskiego, 25 kg pale ale, z 10 kg monachijskiego i mniejsze ilości innych słodów, powiedzmy z 10 kg innych.

Ale to zależy od tego, jaka wyjdzie w sumie cena razem z przesyłką.

I mnie się nie spieszy - im później, typ lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jest nas dwóch ;).

 

Ceny jak na http://www.slodowniastrzegom.pl/ -15%

Czyli tak pi razy oko ten rabat powinien pokryć koszty wysyłki, więc dla szybkiej kalkulacji proponuję po prosu policzyć tylko ceny słodów.

 

PS. Dobra wiadomość jest taka, że znalazłem w piwnicy gar emaliowany po babci :) Szkoda, że ma tylko 20L i lekko porysowane dno, ale myślę, że na początek da radę!

PS2. Opłacalność całego przedsięwzięcia jest taka sobie... przy założeniu, że zamówimy wspólnie w 4 osoby pełną pulę 400kg słodów, wychodzi na to, że zaoszczędzimy ok. 300zł w stosunku do sklepów stacjonarnych (wliczając różnice w cenach słodów oraz koszt odbióru osobistego samochodem). Z tej kwoty należy jeszcze ująć 161zł na kuriera ze Strzegomia - zostaje więc jakieś 140zł do podziału na grupę... co by nie mówić, to trochę kiepsko jak na całą paletę dobra :) No nic, pozostawiam pod rozwagę dla reszty - jestem otwarty na propozycje. Jeśli nic z tego nie wyjdzie, to trudno - być może sam skuszę się na małą paczuszkę z tanią wysyłką.

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.