Skocz do zawartości

Brettanomyces bruxellensis


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie o przepis do drożdży Brettanomyces bruxellensis. Chodzi mi o Belgian ipa lub coś podobnego.

 

Oraz kolejne pytanie co dodatkowo mam użyć do dzikich drożdży przy fermentacji? Kwas mlekowy? Może coś innego ?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku się chmieli na zimno? A goryczka jaki poziom to to ma?

Nazwa belgian Ipa bardziej z takimi wynalazkami mi się kojarzy, zasyp na dubla+ chmielone amerykańsko.

http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/zestawy-surowcow-piwo-domowe/1136-belgian-ipa-15blg.html

Z bretami to hmmm może? lambik+dry hopping lub ipa+dziki.

funky ipa ;) I to chyba używają tylko brettów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piłem ostatnio w Zakładzie usług piwnych we wrocku "amerycan style ipa" z tymi drożdżami stąd moje pytanie bo dla mnie to Belg połączony z amerykańskim chmielem :) i jeszcze pytanie jakaś instrukcja do tych drożdży ? :)

Edytowane przez Adam Krawczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piłem ostatnio w Zakładzie usług piwnych we wrocku "amerycan style ipa" z tymi drożdżami stąd moje pytanie bo dla mnie to Belg połączony z amerykańskim chmielem :) i jeszcze pytanie jakaś instrukcja do tych drożdży ? :)

To pilismy to samo piwo:-)

 

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. "Brett IPA" robi się dodając bretta na cichą. Burzliwa jest robiona normalnie z drożdżami górnofermentacyjnymi. Niektórzy dosypują też razem z brettem trochę cukru, żeby wzmocnić efekt.

 

Jeszcze nie warzyłem czegoś takiego, ale planuję jeszcze w tym roku spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz całą masę receptur z dodatkiem dzikusów lub wyłącznie na nich. Przy każdym przepisie masz dość wyczerpujące opisy uzyskanych wyników. Sam mam w planach kilka z nich.

 

Tzw. "Brett IPA" robi się dodając bretta na cichą.

no jak się okazuje to nie zawsze :)

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem takie piwo :)

http://www.piwo.org/topic/1745-sziszi-warzy/page__st__260#entry241298

 

Na razie jest dość młode i nuty dzikie są słabe. Można podejrzewać, że kiedy dzikusy zaczną być dominujące, spadnie aromat chmielowy.

Jak będę robił następnym razem wyrzuce carafę i zmiejsze ilość słodu karmelowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chyba właśnie przez przypadek wyhodowałem sobie brety. Otwieram swojego blonda, od razu gashing i drożdże poderwały się z dna. Przelewam do szklanki, sporo pływaków, wącham a tam końska derka, w smaku kwaskowate i wytrawane. Muszę chyba namnożyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te są już wypróbowane ;) To chyba właśnie z jakiejś jednej niedomytej butelki. W pozostałych tego nie ma. A szkoda. Ten blond z brettami jest lepszy niż bez :)

Edytowane przez Dario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz sprawdzoną recepturę http://www.piwo.org/topic/1714-jozek-warzy-offline/page__st__1880#entry190928, proponuję jednak zamiast czystego szczepu BB zapodać

Farmhaus blend z wlp lub trappist blend z Wyeast, Będziesz musiał poczekać dobre pół roku, natomiast efekt będzie subtelniejszy i długofalowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.