Jump to content

Recommended Posts

Zrobiłem Single Hopa na Galaxy 2015 i stwierdzam, że goryczka jest extra - mocna i chwilowa, bardzo grejpfrutowa. Natomiast aromat średni, nawet z wiadra pachniało jakoś dziwnie, nietypowo, kwaśnie (nie, nie było żadnej infekcji).

Zrobiłem Single Hopa na Galaxy 2015 i stwierdzam, że goryczka jest extra - mocna i chwilowa, bardzo grejpfrutowa. Natomiast aromat średni, nawet z wiadra pachniało jakoś dziwnie, nietypowo, kwaśnie (nie, nie było żadnej infekcji).

Może dlatego że ten chmiel ma już prawie 1,5 roku aromat jest już niezadowalający.

Zrobiłem pacific ipa na Galaxy, Waimea i Nelsonie, wszystko 2017. Zapach z wiadra był mega przed chmieleniem na zimno. Za parę dni rozlew, więc dam feedback za jakieś trzy tygodnie.

Dnia 13.1.2018 o 16:58, ATP napisał:

Zrobiłem pacific ipa na Galaxy, Waimea i Nelsonie, wszystko 2017. Zapach z wiadra był mega przed chmieleniem na zimno. Za parę dni rozlew, więc dam feedback za jakieś trzy tygodnie.

Przed chmieleniem na zimno? 

Pewnie zaraz dostanę złotą łopatę, ale co tam ;). Temat na dziś to skarpeta w Galaxy'17. Miał już ktoś z Was takie aromaty w tym chmielu? Sypnąłem na cichą do mojej brett ipy szczerze od serca 100g wyżej wymienionego, po czym sprawdzając aromat z opakowania, zajechało mi taką już na baczność stojącą skarpetą. Wszystko prawilnie przechowywane w zamrażarce, hermetycznie zamknięte. Jest się czego bać? Oprócz Galaxy powędrowała do wiadra Citra i Cascade, ale to już na inny temat...

45 minut temu, Bachi napisał:

Pewnie zaraz dostanę złotą łopatę, ale co tam ;). Temat na dziś to skarpeta w Galaxy'17. Miał już ktoś z Was takie aromaty w tym chmielu? Sypnąłem na cichą do mojej brett ipy szczerze od serca 100g wyżej wymienionego, po czym sprawdzając aromat z opakowania, zajechało mi taką już na baczność stojącą skarpetą. Wszystko prawilnie przechowywane w zamrażarce, hermetycznie zamknięte. Jest się czego bać? Oprócz Galaxy powędrowała do wiadra Citra i Cascade, ale to już na inny temat...

Tak, ja w tym roku raz jedyny stosowałem ten chmiel jak ludzie pisali petarda. U mnie nic totalnie nie dał w piwie, przykrył go Azzaca, a sam chmiel pachniał sianem. Galaxy wylądował u mnie na czarnej liście i długo nie wrócę chyba do pacyficznych chmieli bo się mocno zraziłem. 

39 minut temu, Undeath napisał:

Tak, ja w tym roku raz jedyny stosowałem ten chmiel jak ludzie pisali petarda. U mnie nic totalnie nie dał w piwie, przykrył go Azzaca, a sam chmiel pachniał sianem. Galaxy wylądował u mnie na czarnej liście i długo nie wrócę chyba do pacyficznych chmieli bo się mocno zraziłem. 

to jest chyba żart że sklepy sprzedają taki paździerz w takich cenach. Galaxy używałem namiętnie w zeszłym sezonie, bo to była bomba aromatów. wystarczyła odrobina chmielu i był niesamowity efekt.

2 godziny temu, Bachi napisał:

Wszystko prawilnie przechowywane w zamrażarce, hermetycznie zamknięte. 

Wszystko prawilnie przechowywane po dotarciu do Ciebie. Jak widać na którymś etapie transportu lub w sklepie coś jednak nie zagrało.

Jak chmiel śmierdzi skarpetą z paczki to będzie śmierdział skarpetą w piwie, cudów tutaj nie ma. 

Na ostatnim warzeniu miałem tak z Nelsonem,100g wylądowało w koszu. Enigma z tego samego sklepu pachniała super. A co śmieszniejsze Nelson że zbioru 2018.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

11 godzin temu, dziedzicpruski napisał:

Dopóki nie zaczniecie pisać z jakiego sklepu są chmiele  to sobie można tak biadolić do zgonu.

Twój Browar

Zawsze jakoś tak z sentymentu broniłem TB bo się na nich nie przejechałem do tej pory ale właśnie otworzyłem paczkę z Columbusem 2017 od nich i jest totalna skarpeta. Nie tędy droga i nadszarpnęli swoje zaufanie do nich bardzo mocno tym galaxy i columbusem. 

Mój Nelson też był od TB,wracam do mojego starego Alepiwo,może wybór nie za duży,ale nigdy mnie nie zawiedli.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

11 godzin temu, vettis napisał:

Polecam CP, od nich jeszcze się nie zawiodłem na chmielu.

Obecnie tylko tam kupuję chmiel, ale nie jest tak kolorowo, ze dwa razy kupiłem jakieś badziewie na przestrzeni paru lat, ostatnio cascade z 2017, straszna skarpeta była (z czasem zanikła).

No i mają najszybciej na rynku świeży chmiel, co prawda dawkują marketingowo po trochu, no ale co robić, taka polityka ;)