Skocz do zawartości

Galaxy


Rekomendowane odpowiedzi

Z TB faktycznie jakaś reguła. Ja zawiodłem się na galaxy 2016. Nie dało nic poza trawą właściwie. Co prawda używałem go już sporo od zakupu, ale nie otwarta paczka trzymana w zamrażarce. Wtedy zrzuciłem winę właśnie na wiek.
Alepiwo też na razie bez zawodu, szkoda tylko, że nie pakują próżniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamawianie chmielu z TB, to samobójstwo. 2 razy na nich się przejechałem i wystarczy. Nigdy nie miałem problemów z CP i BA 

 

Testował ktoś Galaxy z 2018 roku?

Edytowane przez Grzegorz Żukowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj sypałem Galaxy na fermentację cichą i chmiel prosto z torebki (rocznik 2018 z twojbrowar) pachniał mieszanką porzeczki i kocich sików, patrząc pod kątem porzeczki to szkoda, że pachniał słabo, pod kątem sików, to dobrze, że tak słabo śmierdział.

Poczytałem parę wątków o odmianach i jedno wiem na pewno. Moje ostatnie piwa robione były na chmielach z tego sklepu i kolejnego na pewno nie zrobię na chmielu od nich.

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna porzeczka/kocie siki to jest akurat ten sam aromat. To znaczy ten sam związek za niego odpowiada, a ludzie różnie go interpretują. Niektórzy czują tylko siki, inni tylko porzeczkę, jeszcze inni porzeczkę w mniejszych stężeniach, kocie siki w większych, etc. Tobie być może kojarzy się z tymi dwiema rzeczami na raz.

 

W chmielach nowofalowych taki aromat się zdarza, a z tego co zauważyłem w tych z Australii/Nowej Zelandii zwłaszcza. Także specjalnie bym się tym nie przejmował, bo pewnie w piwie zmiesza się fajnie z innymi aromatami. Chyba, że faktycznie czuć tylko to. Po Twoim Browarze w tej kwestii to już wszystkiego można się spodziewać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam. Galaxy w "torebce" daje kocim moczem. Natomiast w gotowym piwie jest mocny aromat brzoskwini i mandarynek. Bardzo przyjemny. Nie wiem jaki TB może mieć wpływ na zapach akurat tego chmielu. Dzisiaj warzyłem piwo i sypałem Nelson Sauvin z TB. Piękny aromat grejfrutów i białych owoców...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po paru degustacjach ostatniej warki z dużym udziałem GALAXY mogę powiedzieć, że koci mocz z worka przeszedł na bardzo mocną porzeczkę w piwie. Wyczuwalne w zapachu, w smaku na razie czuć wysokie IBU, które mi przykryło cytrusy :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.