Skocz do zawartości

Galaxy


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem Single Hopa na Galaxy 2015 i stwierdzam, że goryczka jest extra - mocna i chwilowa, bardzo grejpfrutowa. Natomiast aromat średni, nawet z wiadra pachniało jakoś dziwnie, nietypowo, kwaśnie (nie, nie było żadnej infekcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem Single Hopa na Galaxy 2015 i stwierdzam, że goryczka jest extra - mocna i chwilowa, bardzo grejpfrutowa. Natomiast aromat średni, nawet z wiadra pachniało jakoś dziwnie, nietypowo, kwaśnie (nie, nie było żadnej infekcji).

Może dlatego że ten chmiel ma już prawie 1,5 roku aromat jest już niezadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Zrobiłem pacific ipa na Galaxy, Waimea i Nelsonie, wszystko 2017. Zapach z wiadra był mega przed chmieleniem na zimno. Za parę dni rozlew, więc dam feedback za jakieś trzy tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.1.2018 o 16:58, ATP napisał:

Zrobiłem pacific ipa na Galaxy, Waimea i Nelsonie, wszystko 2017. Zapach z wiadra był mega przed chmieleniem na zimno. Za parę dni rozlew, więc dam feedback za jakieś trzy tygodnie.

Przed chmieleniem na zimno? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Pewnie zaraz dostanę złotą łopatę, ale co tam ;). Temat na dziś to skarpeta w Galaxy'17. Miał już ktoś z Was takie aromaty w tym chmielu? Sypnąłem na cichą do mojej brett ipy szczerze od serca 100g wyżej wymienionego, po czym sprawdzając aromat z opakowania, zajechało mi taką już na baczność stojącą skarpetą. Wszystko prawilnie przechowywane w zamrażarce, hermetycznie zamknięte. Jest się czego bać? Oprócz Galaxy powędrowała do wiadra Citra i Cascade, ale to już na inny temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Bachi napisał:

Pewnie zaraz dostanę złotą łopatę, ale co tam ;). Temat na dziś to skarpeta w Galaxy'17. Miał już ktoś z Was takie aromaty w tym chmielu? Sypnąłem na cichą do mojej brett ipy szczerze od serca 100g wyżej wymienionego, po czym sprawdzając aromat z opakowania, zajechało mi taką już na baczność stojącą skarpetą. Wszystko prawilnie przechowywane w zamrażarce, hermetycznie zamknięte. Jest się czego bać? Oprócz Galaxy powędrowała do wiadra Citra i Cascade, ale to już na inny temat...

 

Tak, ja w tym roku raz jedyny stosowałem ten chmiel jak ludzie pisali petarda. U mnie nic totalnie nie dał w piwie, przykrył go Azzaca, a sam chmiel pachniał sianem. Galaxy wylądował u mnie na czarnej liście i długo nie wrócę chyba do pacyficznych chmieli bo się mocno zraziłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Undeath napisał:

 

Tak, ja w tym roku raz jedyny stosowałem ten chmiel jak ludzie pisali petarda. U mnie nic totalnie nie dał w piwie, przykrył go Azzaca, a sam chmiel pachniał sianem. Galaxy wylądował u mnie na czarnej liście i długo nie wrócę chyba do pacyficznych chmieli bo się mocno zraziłem. 

to jest chyba żart że sklepy sprzedają taki paździerz w takich cenach. Galaxy używałem namiętnie w zeszłym sezonie, bo to była bomba aromatów. wystarczyła odrobina chmielu i był niesamowity efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bachi napisał:

Wszystko prawilnie przechowywane w zamrażarce, hermetycznie zamknięte. 

Wszystko prawilnie przechowywane po dotarciu do Ciebie. Jak widać na którymś etapie transportu lub w sklepie coś jednak nie zagrało.

 

Jak chmiel śmierdzi skarpetą z paczki to będzie śmierdział skarpetą w piwie, cudów tutaj nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jakoś tak z sentymentu broniłem TB bo się na nich nie przejechałem do tej pory ale właśnie otworzyłem paczkę z Columbusem 2017 od nich i jest totalna skarpeta. Nie tędy droga i nadszarpnęli swoje zaufanie do nich bardzo mocno tym galaxy i columbusem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vettis napisał:

Polecam CP, od nich jeszcze się nie zawiodłem na chmielu.

Obecnie tylko tam kupuję chmiel, ale nie jest tak kolorowo, ze dwa razy kupiłem jakieś badziewie na przestrzeni paru lat, ostatnio cascade z 2017, straszna skarpeta była (z czasem zanikła).

 

No i mają najszybciej na rynku świeży chmiel, co prawda dawkują marketingowo po trochu, no ale co robić, taka polityka ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.