Skocz do zawartości

Galaxy


Rekomendowane odpowiedzi

Na rynku jest podobno bardzo duzy problem z tym chmielem - aktualnie jest na niego duzy popyt w USA i nawet piwowarzy w Australii/NZ maja problem z zakupieniem granulatu (szyszki troche jest na rynku). Wiekszosc produkcji zostala sprzedana do zakontraktowanych browarow i wiekszych dystrybutorow w USA.

 

Podobno alternatywa dla tego chmielu ma byc nowa odmiana o nazwie Melba - aktualnie w fazie pierwszych testow w kilku browarach AUS. Ale tak samo pisano o Vic Secret co jednak nie okazalo sie prawda.

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Widzę zero odzewu w temacie... Dodam swoje trzy grosze, bo właśnie zlałem piwo z Galaxy 2014 na cichą i wali kocim szczochem, więc chyba za wiele się nie zmieniło. Nachmielę to piwo na zimno na maxa i zobaczymy co z tego wyjdzie, ale bardzo słabo dla mnie on rokuje. Czy ktoś miał coś takiego w tym roczniku? 

 

W piwie była infekcja na maksa nie ma co zwalać na chmiel cofam chwilowo to ;)

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

SH (Bitter) na tym chmielu. 100g/20l. Dla mnie zbyt słodki aromat owoców tropikalnych, aż lekko mdły.

A identycznie zrobiony SH na Vic Secret wyszedł super.

Cóż, może Galaxy sprawdzi się lepiej w Stoucie? albo piwach typu Brown/Dark.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mocz, czy czyli kocie siki, czy zaułek urynalny ?.

 

Co do wałków, pewnie robią to sklepy-patent z datami, ale częściej kupują już wywałowane przez hurtowników, ja miałem to pseudo amarillo z alepiwo, bo w życiu nie było to prawdziwe amarillo, to nawet nie stało koło niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę warzył SH na Galaxy 2016 zakupiony w BA. Podzielę się odczuciami :)

 

Co do innego australijskiego chmielu kupiłem Enigme 2015 w sklepie BA, uwarzyłem na niej single hop i piwko wyszło bardzo pijalne, w smaku głównie marakuja, mango. 

 

Postanowiłem je powtórzyć, ale na Enigmie 2015 kupionej w CP. No i się nadziałem, zero pożądanego efektu w Single hop. Już po otwarciu paczki i wetknięciu nosa coś mi nie pasowało, a w gotowym piwie w ogóle nie czuć w smaku i zapachu tego chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Przymierzam się do zrobienia Australian/American Brown Ale i pomyślałem żeby dać właśnie Galaxy z 2016 w takich proporcjach:

10 g na 60 minut

10 g na 20 minut

10 g na wyłączenie palnika

 

Tak na marginesie to według beersmith wychodzi mi, że będzie 26 IBU

 

Myślicie, że ten chmiel się sprawdzi w tym stylu, czy ktoś miał jakieś doświadczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zrobiłem ostatnio White IPA w której użyłem Galaxy 2016, chmielenie wyglądało tak: 200g Citra na flame off, 30.8g Galaxy na zimno, piwko wyszło bardzo fajnie, owoce tropikalne, białe owoce lekkie cytusy. Myślę że Citra + Galaxy to dobry mix ale nie wiem jak się sprawdzi w bardziej wytrawnych i gorzkich piwach. Nie wiem ale się dowiem bo wczoraj nastawiłem West Coast IPA na Cascade, Amarillo, Citra, Simcoe i Galaxy, dam znać jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.