Skocz do zawartości

Stosunek słodów do blg


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy ktoś mógłby mi objaśnić (lub podać źródło, z którego mógłbym się dowiedzieć), jak mam dobrać słody, by osiągnąć pożądane blg? Np. jeśli chcę uwarzyć american stouta 14blg to ile powinienem wrzucić słodów i czy ma znaczenie ich rodzaj?

Do tej pory warzyłem z zestawów trzy warki z różnym skutkiem :) tym razem chciałbym spróbować zrobić piwko na własnym pomyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie ma szklanej kuli by wiedzieć jaką uzyskujesz wydajność, czy jakich słodów używasz.

Porównaj sobie otrzymany ekstrakt z wagą słodów w dotychczasowych warkach i już coś na początek będziesz wiedział. Wrzuć to do jakiegoś programu dla piwowarów (Beersmith, Brewtarget, QBrew, Brewtoad) i zobacz jakie wylicza ci wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak przedmówcy

 

na podstawie poprzednich warek policz ze wzoru, jaką masz wydajność, potem możesz kalkulatorem dokładnie wyliczyć ile potrzebujesz słodu do osiągnięcia pożądanego blg

 

jeśli nie zależy ci na dokładności, to polecam czerpać z cudzych receptur, mniej więcej trafisz w blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kalkulator piwowarski Ci to policzy. Poczytaj Wiki.

Bzdura. Żaden kalkulator nie jest tak mądry, żeby ocenić efektywność zacierania tego, czy tamtego piwowara. Nie ma takich czarów, żeby ktoś powiedział, że z 4 kg wyjdzie 12 Blg, a z 5 kg 14 Blg. Sklepy tak piszą, bo coś napisać muszą. Niestety, tylko własne doświadczenie pozwala ocenić jaką wydajność osiągnąć możemy z naszego sposobu zacierania i warunków jakie posiadamy. Moja rada dla mało doświadczonych piwowarów, zawsze sypcie 0,5 kg więcej słodów, w ten sposób zbliżycie się do wydajności receptur, z których korzystacie.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze inaczej niż Jacenty napiszę, dasz 4kg wyjdzie 12blg ale może być 21 litrów albo 16 litrów. Różnica może być zależna np. od grubości śrutowania, ostatnio bardzo drobno śrutuję i dłużej trwa zacieranie, te same receptury a mniejsza ilość słodów używana jest. Itd...itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze sypcie 0,5 kg więcej słodów, w ten sposób zbliżycie się do wydajności receptur, z których korzystacie.

 

Mogę tylko przyklasnąć, bo na własnej skórze to odczułem. Dokładnie zabrakło mi równo 0,5 kg pszenicznego do założonego BLG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.