Skocz do zawartości

Browar "Nie z tej Ziemi" i ja :D


HUGO

Rekomendowane odpowiedzi

No i jest problem z tym porterem :)

poczatkowe BLG jak juz pisałem było 23,5

pomiar po 2 tyg - 12 BLG

pomiar po 3 tyg - 10-11 BLG

i co teraz moze podniesc troche temp bo do tej pory w dzien mial okolo 10°C ale w nocy mogło byc mniej , moze podniesc ja do 12 °C ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie potrzymaj go jeszcze na burzliwej, niektóry stosują tylko przedłużoną burzliwą bez cichej i tym piwom podobno nic nie jest :)

 

Będzie czas, żeby jeszcze dofermentował.

 

Temperatura 12°C oczywiście byłaby odpowiedniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Porterek stoi na burzliwej juz 38 dni i tak

 

poczatkowe BLG 23,5

pomiar po 2 tyg - 12 BLG

pomiar po 3 tyg - 10-11 BLG podniosłem temp do12-13 °C

pomiar po 4 tyg i 3 dniach - 9 BLG

pomiar po 5 tyg i 3 dniach - 8,5 BLG

 

i co teraz robic trzymać go dalej na burzliwej czy przelac na cicha i do ilu BLG powinien porter odfermentowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiec tak Porter na cichej juz 12 dni Blg nieco ponad 8 po burzliwej było 8,5 wiec prawie nic sie nie zmieniło wiec myśle nie trzymac go dłuzej i rozlac do butelek tylko ile zastosowac glukozy do refermentacji ?

 

I kolejna moja wareczka nr 6 IRA " Diabelski Wywar"

 

Pilzenski - 2 kg

Monachijski - 2 kg

Pale Ale - 0,5 kg

Carahell - 0,13 kg

Cararoma - 0,1 kg

Melanoidynowy - 0,25 kg

Carared - 0,25 kg

 

marynka 35g

lubelski 20g

Drozdze Safale S-04

 

Wsypane do 17l wody o temp 51°C

64°C przerwa 40 min

73°C przerwa 50 min

podgrzane do 78°C

 

Przelane do filtracji i 15 min przerwy

 

Chmielenie

 

0min - 35g marynki

30min - 15g lubelskiego

55min - 5g lubelskiego

60min - koniec gotowania

 

Wyszło 22,5l 14 Blg wydajnosc 70,22%

 

dzisiaj po 9 dniach burzliwej przelane na cicha Blg 4,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak Porter na cichej juz 12 dni Blg nieco ponad 8 po burzliwej było 8,5 wiec prawie nic sie nie zmieniło wiec myśle nie trzymac go dłuzej i rozlac do butelek tylko ile zastosowac glukozy do refermentacji ?

Piwa o wysokim ekstrakcie , takie jak Porter, trzymam na cichej co najmniej 5-6 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu pewien haczyk: nie zaleca sie trzymać piwa duzo dłużej niż miesiąc w plastikowym fermentorze, jest on za bardzo przepuszczalny dla tlenu.

Jeżeli Twój post dotyczy tego co napisałem wcześniej o 5-6 tygodniowej cichej , to spieszę wyjaśnić

że piwa przelewane na długą cichą ,fermentują w szklanych pojemnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ostatnio mimo upałów siegajacych w słońcu 50°C postanowiłem sobie uwarzyć 9 wareczke :D

Tak wiec majac w mieszkaniu około 30°C zabrałem sie do warzenia piwka według przepisu z warki 1

Pomine cały proces warzenia bo jak łatwo sobie wyobrazic stanie przy garze w takiej temp powietrza do przyjemnych nie nalezy. Wiadomo że w takie ciepłe dni zimna woda w kranie zbyt zimna nie jest dlatego wychładzanie zakończyłem na 29°C i w takiej temp zadałem drozdze US-05 troche sie obawiałem czy im to nie zaszkodzi ale co tam zaryzykowałem.Fermentacja ruszyła dość szybko i przebiegała normalnie tyle tylko ze poczatkowo w troche wyższych temperaturach tzn

pierwsze 3 dni - 26°C

4 dzien - 25°C

5 dzien - 24°C

6-8 dzien - 23°C

 

po czym przelałem na cicha która trwała od 28.07 do 08.08 czyli jakies 11 dni poczatkowo w 23°C ale kilka ostatnich dni w 25°C

 

Tak wiec wczoraj majac troche wolnego czasu zabrałem sie za butelkowanie i po przygotowaniu butelek otwieram fermentor.

Pierwsze co poczułem to zapach przypominajacy troche taki jak by powachac zapach z beczki z ogórkami który po chwili przypominał bardziej zapach wina w dymionie ,a oczom moim ukazały sie ciekawe chociaż bardzo podejrzanie wygladajace wzorki na powierzchni piwa.

 

dsc01682u.th.jpg

 

BLG zeszło do 2 . W smaku trudno powiedziec z poczatku jakby lekki kwas później jak wytrawne wino , nie mogąc sie zdecydowac czy się skwasiło czy nabrało takich posmaków przez te wyższe temperatury rozlałem do butelek dodajac 4g cukru na but. bedzie co ma być.

A na domiar złego pierwszy raz mi sie zdarzyło żeby mi tak fermentor zabarwiło i nie moge tego zmyć. :D

 

dsc01689q.th.jpg

 

Tyle męczarni w tych upałach i tu takie niespodzianki :D wiecej nie warze w takich temperaturach.

Edytowane przez HUGO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACE występuje w dwóch (przynajmniej) wersjach. Jedna to jakiś cytrynowy a druga standardowa. Zapach ma jak najbardziej, mocno chlorowy, ale to o ten mi chodziło. Po wypłukaniu żadne zapachy nie zostają :) Można użyć również tańszych środków. Ostatnio używałem jakiegoś wybielacza z Tesco (ich firmowego, butelka 1,5 litra), podzieliłem na dwa fermentory i również było git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.