Skocz do zawartości

ala speidel oferta


eslord

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy któryś z Kol. nabył kociołek od tego sprzedawcy http://tablica.pl/of...28-ID3QdJZ.html ?

[media]

[/media]

 

Z tego co wiem to poszło kilka sztuk na forum ???

 

Jestem tym zainteresowany wiec proszę o kontakt osoby które to maja.

 

pozdr.

Edytowane przez eslord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Podgrzewasz wodę (ok. 45-50 l), wsypujesz słód do kosza zasypowego, zamykasz. W momenie kiedy temperatura osiągnie zadany poziom, wpuszczasz kosz do zbiornika. Pompa cyrkuluje wodę przez kosz zasypowy (jak w braumaistrze). Po zacieraniu windą wyciąga się kosz (jest bardzo ciężki). Można wtedy przelać kosz goracą wodą (pseudo wysładzanie). W tym momenie rośnie temperatura do poziomu wrzenia. No i dalej już normalka ...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porownaniu do braumeistra cena jest ok mozna warzyc 50 - 70 l jesli owy "producent" zrobi Ci dzielony filtrator mozna warzyc pewnie 25l - 50l - 70l jednak Pan spawacz ceni sie za taka usluge... Ja pracuje teraz nad czyms podobnym o wybiciu 50L calkowicie bez spawania i powinno sie zamknac w 3k pln... jesli testy wypadna pomyslnie podziele sie tym na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy takim wysładzaniu. Jak jest w filmie drugim. Spuszczanie z takiej wysokości to przecież natlenia się brzeczka. Tak mi się wydaje.

Nawet, jeśli się natlenia, to nie ma czym się przejmować. Napowietrzenie brzeczki, nie jest w żaden sposób groźne dla naszych piw. To może być ważne dla dużych browarów, gdzie muszą wyeliminować wszystkie czynniki mogące mieć wpływ na smak, trwałość i powtarzalność piwa. Dla domowego piwowara problem taki nie istnieje.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.