Skocz do zawartości

Aplikacja internetowa dla piwowarów - zapiski online


Dziajl

Czy ma to sens  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak myślicie czy ma to sens?

    • Tak
      25
    • Nie
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zapytać Was co sądzicie o moim pomyśle.

 

Otóż chciałbym stworzyć aplikację internetową dla piwowarów. Ogólnie główne założenie jest takie że:

- można by projektować swoje warki, dobierać surowce itd, automatycznie wyliczane byłyby kolor, IBU i inne parametry.

- możliwość skalowania przepisu np z 20 l na inną objętość itp

- wiele innych pomniejszych funkcjonalności (wszelkiego rodzaju przeliczenia, przekształcenia itp) jednocześnie chciałbym zachować intuicyjność i prostotę obsługi.

 

Druga główna funkcjonalność:

- swego rodzaju notatnik jakby ewolucja "Zapisków piwowarów domowych" - na podstawie zaprojektowanej warki + możliwość dodawania zdjęć opisów itp. - możliwość udostępniania swoich zapisków, możliwość komentowania itp.

 

Projekt jak na razie jest tylko luźną propozycją, chciałbym poznać Wasze opinie, sugestie, co jeszcze dodać w jaką stronę iść.

Edytowane przez Dziajl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mniej więcej, tylko trochę w innej formie, w wersji online, z możliwością udostępniania swoich receptur, systemem komentarzy i innymi bajerami np. generator kodów QR który można dołożyć do etykiety i skanując kod przenieść się do strony z zapiskami o danej warce.

Edytowane przez Dziajl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja aplikacja służy do prowadzenia zapisków, a nie do projektowania receptur, dlatego nie wyliczy ibu ani gęstości początkowej. Wymagałoby to podawania parametrów chmielu czy słodów, a to mi nie pasuje do idei piwowarskiego notatnika.

 

Ale jak ktoś chce ją o takie funkcje rozszerzyć, to zapraszam do forkowania na githubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie tego w formie portalu społecznościowego z komentarzami, ma sens tylko wtedy jeśli zbuduje się wokół takiego projektu społeczność. Gdybym wiedział że dostanę tam feedback porównywalny z tym na piwo.org, to mógłbym się przesiadać. Jeśli nie będzie silnej społeczności to zawsze będę wolał przekleić receptury z BT na forum.

 

Ogólnie mówiąc nie widzę w tym nic nowego czego nie zrobiono by dotychczas na kilka sposobów.

 

Być może dobudowanie do forum modułu tworzenia receptur byłoby bardziej sensowne niż zupełnie nowy projekt.

 

 

Z oprogramowania piwowarskiego brakuje mi aktualnie w miarę taniego rozwiązania pozwalającego wykorzystać combo komputer + tablet. Projektuję piwo na komputerze, na czas warzenia przerzucam to na tablet który mogę zabrać do kuchni, na tablecie mogę wprowadzić ewentualne poprawki w trakcie warzenia, a potem zsynchronizować to z komputerem gdzie trzymam główną bazę receptur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beersmith + mobile + cloud. Działa, ale jakoś nie mogę się do tego przyzwyczaić.

No właśnie jakoś nie czuję wewnętrznej radości na myśl o wydaniu 100zł na ten zestaw.

 

Da się chyba pospinać darmowy BT z androidowym BrewAide, ale ten ostatni zażądał ode mnie takich uprawnień że nie odważyłem się go zainstalować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakoś nie czuję wewnętrznej radości na myśl o wydaniu 100zł na ten zestaw.

 

100zł jednorazowo czy abonament ?

 

ps. u mnie kombo BS + kartka z wydrukiem się sprawdza - poprawki od ręki - nawet brudnymi łapami mogę nanosić - po drugie taką kartkę dobrze jest potem rzucić na baniak - dla identyfikacji

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100zł jednorazowo czy abonament ?

Jednorazowo BS około 90zł + appka 25zł.

 

Ale nie chcę tu rozkręcać dyskusji czy to drogo czy nie - wiadomo że tu zdania będą podzielone. Chodzi mi o to, że tu widzę potencjalną niszę jeśli chodzi o oprogramowanie dla piwowarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.