Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Piwny turysta] Browar Artezan z Natolina

Recommended Posts

Z początkiem roku postawiłem sobie trzy podróżnicze cele, które muszę zrealizować w 2014 roku. Pierwszy to eksploracja południowo-amerykańskich browarów, drugi  to wizyta w Pracowni Piwa a trzeci cel a może raczej priorytet, to odwiedzenie pierwszego w Polsce browaru stricte rzemieślniczego. Browaru Artezan znajdującego się na podwarszawskim Natolinie.

DSC09731

Dlaczego Artezan? Ponieważ od powstania browaru w czerwcu 2012 roku, Polska scena piwowarska nie przypomina już tej szarej i zapyziałej z przed 2000 roku. Nie dość, że zaoferowali konsumentom dość odważny repertuar, to dodatkowo udowodnili niedowiarkom, że przy odrobinie silnej woli, można otworzyć browar, który nie kosztuje krociowych sum. Ci którzy przyzwyczaili się do oglądania sprzętu warzelnego pochodzącego od renomowanych firm, mogą doznać małego szoku, gdy ujrzą sprzęt skonstruowany w duchu „zrób to sam”. Mimo, że wystartowali z warzelnią pięcio-hektolitrową, w chwili obecnej ze względu na chłonny, krajowy rynek, browar posługuje się warzelnią o wybiciu dziesięciu-hektolitrów. Dodatkowo, browar na swoim wyposażeniu posiada również osiem tanków leżakowych oraz trzy tanki fermentacyjne.

Z pewnością dużym atutem tego browaru jest to, że browar nie pozwala aby klient mógł się poczuć znużony ich ofertą. Ciągła rotacja w ich portfolio, nie pozwala pilnym obserwatorom krajowego piwnego rynku choć na chwile wytchnienia. Przebogata oferta, nieukierunkowana na żaden kierunek geograficzny, pozwala konsumentom na odkrywanie nowych piwnych styli. Lista jest długa. Począwszy od klasycznych gatunków, takich jak: Wit, Gose, Grodzisz, Stout, Pale Ale, IPA w różnych chmielowych konfiguracjach, a skończywszy na autorskich wariacjach na temat Porteru, Pszenicy, Dubbela czy Saisona. Wybór iście królewski!

Jedynym drobnym mankamentem tego miejsca, jest tylko jedno zagadnienie. Brak w najbliższej okolicy firmowego baru lub sklepu, gdzie można byłoby nabyć drogą kupna najnowszych arcydzieł  pochodzących z natolińskiego browaru. Jednak mam cichą nadzieję, że po przeprowadzce do warszawskich Błoni, w browarze pojawi się miejsce, gdzie w cieniu warzelni będzie można się uraczyć artezańskim piwem. Tego sobie i wam życzę!

DSC09733

.

DSC09732

.

Tanki fermentacyjne

Tanki fermentacyjne

.

Tanki leżakowe

Tanki leżakowe


2627 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.