Skocz do zawartości

Temperatura w górę i co tu teraz warzyć?


admiro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Powiedzcie czy to normalne że pomimo zastosowania ok. 130g (ok. 18l piwa) suchego ekstraktu jasnego do refermentacji moje piwko nie ma gazu?

Tak, to normalne.

 

Suchy ekstrakt to nie to samo co glukoza i nie odfermentowuje w 100%. W stosunku do glukozy należy dodawać go więcej. Ile więcej? A to już zależy od producenta i rodzaju/partii produkcyjnej ekstraktu.

 

Poza tym, daj drożdżom trochę czasu na wykonanie pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie refrementacja F1. Porównuje tylko poprzednie piwko z tym obecnym. I widze róznice. Poprzednie piwo warzone z ekstarktu jasnego już po pierwszym dniu w butelce miało gaz i pianę. Do referemntacji zastosowałem cukier. W przypadku piwa pszenicznego nic takiego nie obserwuje stąd moje watpliowści czy przypadkiem czegoś nie zmajstrowałem przy tym piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie refrementacja F1. Porównuje tylko poprzednie piwko z tym obecnym. I widze róznice. Poprzednie piwo warzone z ekstarktu jasnego już po pierwszym dniu w butelce miało gaz i pianę. Do referemntacji zastosowałem cukier. W przypadku piwa pszenicznego nic takiego nie obserwuje stąd moje watpliowści czy przypadkiem czegoś nie zmajstrowałem przy tym piwie.

Bądź spokojny.

Właśnie sprawdziłem moje notatki i u mnie też niektóre piwa z ekstraktów nie miały piany i gazu po fermentacji,

a inne ładnie się pieniły i były nieźle nagazowane.Natomiast zabutelkowane po kilkunastu dniach wszystkie

były nagazowane i miały ładną pianę, a do refermentacji używałem cukru, glukozy lub suchego ekstraktu.

Życzę cierpliwości :tort: :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za te cenne rady. W cierpliowsć muszę się uzbroić. Dziś zobaczyłęm że moje piwko ma gazu już calekim sporo. Ze względu na to że brakło mi butelek przelałem piwko róniez do dwóch petów. Pety twarde że hej. Piany tylko mało. Jescze.

 

Powiedzcie mi czy kolor piwa pszenicznego jest ciemny? Na kolor ma wpływ czas warzenia? Warzyłem ok 30 min. To nie za dużo na piwo z ekstraktu?

Ten kolor mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy kolor piwa pszenicznego jest ciemny? Na kolor ma wpływ czas warzenia? Warzyłem ok 30 min. To nie za dużo na piwo z ekstraktu?

Ten kolor mi się nie podoba.

Mój pierwszy pszeniczniak z ekstraktów z Zestawu BA "Prawdziwe Pszeniczne" też był ciemny jak na pszenicę, tak mniej

więcej jak 'warka strong'.

Z moich zapisów wynika, że ekstrakty dodałem do gotującej się wody (około 7 L ) i tylko doprowadziłem

całość do wrzenia, po czym zmieszałem w fermentorze z zimną wodą z Biedronki.

 

Natomiast ze wspomnień pamiętam że piwo było bardzo dobre :tort: :tort: (ale nie na drugi dzień :tort: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis spróbowałem mojego pszeniczniaka. Cud, miód, ultramaryna! Smak bardzo dobry, goryczka wyczuwalna, kolor bardzo ciemny, gaz JEST, piana gęsta. Jak wróće z wakacji za dwa tygodnie to wtedy spróbuję.

 

Następne piwko będzie jasne, ok 10°Blg. Ze względu na zwarty osad użyję drożdzy Safale S-04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.