Skocz do zawartości

Piwowarzy okiem socjologa


michał_socjolog

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy piwowarzy,

 

przez ostatnie dwa miesiące przyglądałem się Waszemu forum i przeprowadziłem z Wami kilkanaście niezwykle interesujących rozmów. Wszystko po to, aby dowiedzieć się czegoś socjologicznie ciekawego na temat funkcjonowania Waszej społeczności. Tak, jak obiecywałem na początku, chciałbym przedstawić Wam mój wstępny raport badawczy. Możecie ściągnąć go z dropboxa:

 

https://www.dropbox....ort końcowy.doc

 

Dwa miesiące to niezwykle mało, że poznać każdy aspekt bogatego przecież życia piwowara. W związku z tym proszę Was o wszelkie uwagi dotyczące mojego opisu Waszej społeczności. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w zaprezentowanym raporcie jest kilka rzeczy, które chcielibyście poprawić, z którymi się nie zgadzacie bądź chcielibyście uzupełnić. Będę niezwykle wdzięczny za Wasz opinie.

 

Pamiętajcie, że raport ma charakter roboczy (będzie on jeszcze przerabiany przeze mnie oraz kierowników projektu) oraz cząstkowy (to moi szefowie zdecydują, jakie dalsze wnioski będzie można wyciągnąć dla hipotez stawianych w całych projekcie). Jednocześnie uczulam Was, że opis Waszej społeczności jest w dużej mierze moją interpretacją Waszego świata. Nie roszczę sobie pretensji ani do całkowitej obiektywności, ani też nie uważam, bym wyczerpał temat w 100%.

 

Ze swojej strony chciałem Wam serdecznie podziękować za Waszą życzliwość i otwartość. Wielu z Was dostarczyło mi cennych informacji, a także nauczyło zupełnie nowych rzeczy. Od trzech tygodni regularnie próbuję kolejne piwa rzemieślnicze, a obecnie zastanawiam się nad kupnem zestawu piwowarskiego.

 

Być może najwygodniejszym kanałem przekazywania Waszych uwag będzie wiadomość e-mail, poniżej mój adres:

 

mich.wrob@gmail.com

 

Pozdrawiam Was serdecznie!

 

Michał Wróblewski

Edytowane przez michał_socjolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skasowania

 

 

Piwo.org związane jest z krakowską firmą Home Brewing, która prowadzi sklep internetowy dla wszystkich

pragnących zająć się domową produkcją złocistego trunku (http://www.homebrewing.pl/).

 

To stara informacja z 2011 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal wydaje sie b/wporzadku kolega I moja uwaga nie jest kierowana pod jego osobe , ale ja sie ciesze ze to nie moje pieniadze nie z moich podatkow ida na te 'wazne' badania. Pewnie badaja tez kolekcjonerow znaczkow, wedkarzy, rowerzystow, kolekcjonerow StarWars, modelarzy etc etc etc... praca I kasa zapewniona na lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej pierwsza osoba, która po badaniach i zbieraniu informacji podzieliła się wynikiem obserwacji swoich, a było już parę takich osób co się na śmierć zarzekało, że opublikują badania. Fakt szkoda, że to z naszej kasy idzie na takie badania... ale widziałem lepsze przykłady marnotrawstwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam coś o mnie?

Niemile widziane jest poruszanie kwesti

i politycznych i religijnych. Na forum

funkcjonuje użytkownik, który regularnie podejmuje

tego typu wątki, przez co często

spotykają go sankcje ze strony administratorów.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skasowania

 

 

Piwo.org związane jest z krakowską firmą Home Brewing, która prowadzi sklep internetowy dla wszystkich

pragnących zająć się domową produkcją złocistego trunku (http://www.homebrewing.pl/).

 

To stara informacja z 2011 roku.

 

Pewnie, dzięki, zaraz skasuję.

 

Michal wydaje sie b/wporzadku kolega I moja uwaga nie jest kierowana pod jego osobe , ale ja sie ciesze ze to nie moje pieniadze nie z moich podatkow ida na te 'wazne' badania. Pewnie badaja tez kolekcjonerow znaczkow, wedkarzy, rowerzystow, kolekcjonerow StarWars, modelarzy etc etc etc... praca I kasa zapewniona na lata :)

 

Ciężko z tym polemizować :) Chcę Was tylko uczulić, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z wielu rzeczy, które dzieją się w Waszej społeczności. Sam byłem zdziwiony bogactwem różnego rodzaju czynności i kompleksowości świata piwowarów. Oczywiście, dla wielu z Was są to całkowite banały, ale dla kogoś, kto nie ma o Was zielonego pojęcia przeczytanie nawet tych kilku prostych spostrzeżeń może poszerzyć czyjąś wiedzę.

 

Poniżej link do pliku z pdf-em:

 

https://www.dropbox.com/s/64gh668o1lzdy3i/Raport%20ko%C5%84cowy.pdf

 

Raz jeszcze dziękuję Wam za wszelkie uwagi :)

Edytowane przez michał_socjolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z drugiej jednakże strony, bycie piwowarem wymaga czasochłonnego gromadzenia wiedzy, czytania tematów na forum, szukania odpowiednich surowców i angażowania się w życie cyberspołeczności." Warzyć można bez piwo.org bbiz czy PSPD i wiele osób to robi.

 

Ogólnie podoba się :D

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się czytało... W zasadzie w tekście nic mnie nie zaskoczyło, ale dobrze jest czasami zapoznać się z takim streszczeniem tego subświata, którego jest się częścią. Czy mogę publicznie cytować fragmenty szczególnie trafiające do potencjalnych odbiorców z innych subświatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma mowy o sporach politycznych i napędzaniu chorych dyskusji. Nie będziemy tolerować bezsensownych Twoich politycznych "ambicji", a kto pierwszy się odezwie w sprowokowanym temacie to powiem po śląsku, że ciul :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, nie obrażamy się na forum, ani do tego nie nawołujemy!!!

Tutaj nie ma sytuacji w której miałbym coś usuwać lub moderować. Jeżeli uważasz, że ktoś Cię prowokuje, to polecam na rozładowanie zawsze ten filmik :)

 

[media]http://www.youtube.com/watch?v=E9JoOh9fBR0[/media]

 

 

edit: Natomiast nagana za obrażanie innych użytkowników niestety poleciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zacytować, warunkiem jednak jest podać źródło. Jeśli nie poda się źródła to plagiat i prymitywizm.

Edytowane przez elroy
Edytowałem post, niestety nie wiadomo o co chodziło autorowi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.