Skocz do zawartości

Kupię Daewoo Espero


Maryush

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam, szukam, przeglądam ogłoszenia.. i gdzie nie zadzwonię to sprzedane (albo w ogóle jest w drugim końcu kraju)..

 

Może Wy mi pomożecie..

 

Chcę kupić Daewoo Espero, 1.5 albo 1.8, najchętniej z instalacją gazową, dobrze utrzymane, dowolny kolor, byle nie srebrny i biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, jaka dyskusja:)

 

Chcę kupić Espero bo:

1. Mam takie w domu i jeżdżę nim na co dzień (ale teraz potrzebne jest drugie auto w rodzinie) //elroy, dobrze zauważyłeś:smilies:

2. Mam ograniczony budżet (przygotowania do wesela + inwestycje w gospodarstwie, heh ..), a chcę autko z końca lat '90

3. Wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu

4. Espero jest ŁADNE, ma śliczną, niestarzejącą się sylwetkę, jest mało awaryjne no i części do niego są tanie, jak już coś się posypie...

 

@jacer - Vectra B - owszem, ładna, ale trochę za droga.

 

Jeśli chodzi o moje gusta to podobają mi się:

Daewoo Espero

Honda Civic 5d (1997-2000)

Opel Corsa C

Vectra B

Passat B6

Honda Accord VII

 

Z powyższych aktualnie mogę sobie pozwolić tylko na zakup Espero..

Edytowane przez Maryush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

:) Cztery dni temu miałem poważną kolizję i powyższe Espero zostało rozbite (szkoda całkowita). Strasznie szkoda mi samochodu, bo sprawował się świetnie i był na prawdę doinwestowany i zadbany ;(

 

W związku z powyższym znów poszukuję Espero :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Cztery dni temu miałem poważną kolizję i powyższe Espero zostało rozbite (szkoda całkowita). Strasznie szkoda mi samochodu, bo sprawował się świetnie i był na prawdę doinwestowany i zadbany ;(

Mam nadzieję, że Tobie ani nikomu bliskiemu nic sie nie stało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Cztery dni temu miałem poważną kolizję i powyższe Espero zostało rozbite (szkoda całkowita). Strasznie szkoda mi samochodu' date=' bo sprawował się świetnie i był na prawdę doinwestowany i zadbany ;([/quote']

Mam nadzieję, że Tobie ani nikomu bliskiemu nic sie nie stało ?

Jechałem sam i wyszedłem bez obrażeń ze zdarzenia..

 

@Tomer-Pasieka jechałem po prostu do pracy! :)

Mam drobne problemy z kręgosłupem (brak poduszek powietrznych), ale żyję i ogólnie jest dobrze.

 

@zgoda : Zdecydowanie fan marki, a szczególnie MODELU.. :) !!!!

Ponownie szukam Espero, bo auto przyjemne, wygodne, mało awaryjne, pojemne i tanie w eksploatacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt że się nic nie stało. Te auta o ile nie są przegnite to dobrze się sprawują przy kolizji z małą prędkością.

Jeszcze dla ciekawskich: jak myślicie jeśli jadą dwa te same pojazdy na czołowe, z tym że jeden jedzie 80km/h a drugi 120km/h jak się zachowują owe pojazdy? Przejmują prędkości drugiego samochodu.

Masz jakąś fotkę wozu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dla ciekawskich: jak myślicie jeśli jadą dwa te same pojazdy na czołowe, z tym że jeden jedzie 80km/h a drugi 120km/h jak się zachowują owe pojazdy? Przejmują prędkości drugiego samochodu.

tak jakby się spotkały z przeszkodą z prędkością 200 km/h. Ja mam lanosa i gdyby nie brak klimy to by nie było na co narzekać. No może to że w paru miejscach robi się bardziej czerwony niż było w orgyginale. Znajomy ma lanosa rocznik 2000 z oryginalnym akumulatorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dla ciekawskich: jak myślicie jeśli jadą dwa te same pojazdy na czołowe' date=' z tym że jeden jedzie 80km/h a drugi 120km/h jak się zachowują owe pojazdy? Przejmują prędkości drugiego samochodu.[/quote']

tak jakby się spotkały z przeszkodą z prędkością 200 km/h.

No właśnie, że nie.

Ja mam koreańską dziwkę czy jak mówią inni królewnę serwisu czyli nubirę I.

 

I tak właśnie widziałem odcinek, w którym testowali właśnie te nubiry.

1. zderzenie z betonem przy prędkości 80km/h wynik bardzo dobry, bo tylko pęknięta przednia szyba i przesunięcie silnika w komorze. Środek praktycznie nietknięty.

2. zderzenie z betonem przy prędkości 120km/h wynik: tył auta podskoczył do góry i wyprzedzał już przód tz tył się zwinął i był na suficie, silnik w środku. Praktycznie brak możliwości przeżycia pasażerów.

3. zderzenie czołowe dwóch nubir z tym że jedna poruszała się 80 a druga 120km/h. Wynik zaskoczył nie jednego bo różnie spekulowano. Otóż auta przejęły prędkości od siebie i jak by uderzyły w beton: ten co poruszał się 80km/h był poskładany jak by jechał 120km/h. A ten co jechał 120km/h miał uszkodzenia jak przy prędkości 80km/h.

Wniosek jest jeden a nawet dwa :) :

- jak spotkanie z betonem to najlepiej wyhamować do 80km/h

- jak na czołowe to zawsze lepiej być tym co ma więcej na liczniku. - to oczywiście forma żartu, ale tak z tego by wynikało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.