Skocz do zawartości

3 nowe Żywce


Quentin

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś na BP przeżyłem szok . Na stojaku stały trzy nowe Żywce.

 

1. Białe ( z kolendrą coś ala witbier )

2. Marcowe

3. Bock/Koźlak

 

Oczywiście zanabyłem i właśnie jestem po degustacji .

 

Wniosek ogólny : rośnie świadomość społeczeństwa co do piwa i rynek pozakoncernowy . I wielcy to widzą . I dobrze.

Drugi wniosek - jakiś czas temu zrobiło to Tyskie i to była wg mnie tragedia - piwa bezsmakowe o nowych kolorach .

A tu ...:

 

1. Może nie jest to Viva la vita , ale bardzo fajne , lekkie , ale nie wodniste ( no może troszkę ) piwo z wyraźnym smakiem kolendry.

Będzie fajne na gorące dni . Jak na koncerniaka - miłe zaskoczenie

 

2. Bardzo nisko wysycone , ale mające jakiś aromat. Słodowy + biszkopt , może lekko chlebowy ( mogę się mylić z moją ''wybitną'' sensoryką . Brakuje mi finiszu , smak jakoś nagle się urywa . Ale akceptowalne .

 

3. Koźlak ma słabszy aromat , nieco lepiej z finiszem ( czuję nawet jakiś chmiel ) Aromat alkoholowy dopiero po ogrzaniu . Da się to wypić ale piłem kilka lepszych bocków . Chyba najwięcej się po nim spodziewałem a najbardziej zawiodłem . Ale jak najbardziej pijalne ( albo jestem mało wymagający :) )

 

Podsumowując - świetny pomysł , brawa dla Żywca , bo jeśli takie piwo byłoby w osiedlowym sklepie za normalną cenę ( na BP 3,49 z butelką ) na pewno bym po nie sięgał

 

A Wasze zdanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie - ten ma 16 plato / 6,5 vol. ;-)

Po ostatnim łyku stwierdzam , że jets lepszy niż w pierwszym poście :-)

 

ktoZjarany - rozwiń bo nie łapię :-) Jedziesz na BP ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie oceniajcie ich w stosunku do Pinty , Ale Browaru , Mikkelera czy dobrych domowych . Porównajcie je z resztą koncernówek gdzie nie rozpoznacie jednego od drugiego !

Ja doceniam , że kolejny moloch docenia wzrost świadomości użytkowników , poszerzający się rynek piw regionalnych i rzemieślniczych . I że robi to lepiej od innych ( patrz Tyskie ) IMO

Głosuję na Białe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doceniam , że kolejny moloch docenia wzrost świadomości użytkowników , poszerzający się rynek piw regionalnych i rzemieślniczych

Jedyne, co oni doceniają, to chęć własnego zysku... a obserwując tendencje z ostatnich lat, można łatwo zaobserwować, że rośnie sprzedaż piw poza-koncernowych, a więc jednocześnie sprzedaż koncernowych stoi lub maleje. Pierwsze śmiałe próby podjęli chociażby na Tyskaczu (wypuszczając klasyczne, które już jest piwem - przynajmniej ze składu), potem był Okocim w etykietach a'la piwo regionalne, teraz mamy to - widać robią, co mogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie oceniajcie ich w stosunku do Pinty , Ale Browaru , Mikkelera czy dobrych domowych . Porównajcie je z resztą koncernówek gdzie nie rozpoznacie jednego od drugiego !

To by wymagało wypicia kilku koncernówek, a na takie poświęcenie nie jestem gotów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosuję na Białe :-)

Podpisuję się pod tym, ale jednak bym zmienił estetykę-nikła piana i wygląd świeżego moczu. I cały czas zastanawia mnie ten "aromat naturalny" podany w składnikach-czyżby kolendry nie umieli wydobyć i podrasowali olejkiem; bo de facto piwo jest mocno kolendrowe (zwłaszcza dolna nuta aromatu i smak). Marcowe to spirytus, rozpuszczalnik i metal, poszło do zlewu, zaś Koźlak jest lepszy od poprzedniego, ale to nadal nie jest to koźlak jaki chciałbym pić regularnie. Zobaczymy co wygra i co z tego wyniknie. Inicjatywy nie należy ganić, ale do sprostania wymaganiom jeszcze im daleko.

 

Między Bogiem, a prawdą, z tych 3 nowych Żywców, najlepszy Żywiec Porter :D

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypuszczając klasyczne, które już jest piwem - przynajmniej ze składu

 

A niby co jest takiego w składzie klasycznego, że można je nazwać piwem, w przeciwieństwie do klasycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle bijecie pianę o jakichś koncerniakach? Ja nie po to stoję nad garami, przelewam i dezynfekuję, żeby pisać na forum o Żywcu - jakikolwiek by nie był.

W tym roku nie kupiłem jeszcze piwa w sklepie.

Edytowane przez Fidel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle bijecie pianę o jakichś koncerniakach? Ja nie po to stoję nad garami, przelewam i dezynfekuję, żeby pisać na forum o Żywcu - jakikolwiek by nie był.

W tym roku nie kupiłem jeszcze piwa w sklepie.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem i to kilka.

Nie jestem w stanie uwarzyć wielu stylów na raz, niektórych piw nie lubię aż na tyle żeby warzyć ich 20l, a na niektóre nie mam warunków (lagery).

Często też wolę wypić kilka piw z danego stylu zanim go uwarzę, żeby nie robić piw które nie będą mi smakowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby co jest takiego w składzie klasycznego, że można je nazwać piwem, w przeciwieństwie do klasycznego?

Chodzi pewnie o to, że nie zawiera napisu "Zawiera słód jęczmienny". Ale tutaj i tak króluje mit, że taki napis jest tylko dlatego, że przepisy nie wymagają podawania pełnego składu. No i zawsze to kilka wyrazów mniej, a więc oszczędność farby drukarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.