Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Piwny turysta] Stary Browar Rzeszowski z Rzeszowa

Recommended Posts

Czy w końcu doczekaliśmy się w Polsce browarów restauracyjnych, które nie dość, że warzą znakomite piwa to na dodatek oferują wyborną kuchnię?

DSC09833

Z tym pytaniem udaliśmy się do nowo otwartego browaru restauracyjnego w stolicy Podkarpacia. Stary Browar Rzeszowski, bo on dziś mowa, powstał w zabytkowej kamienicy zlokalizowanej samym sercu starego miasta. Mimo, że browar zaistniał na rzeszowskim rynku gastronomicznym z początkiem września ubiegłego roku, restauracja już na chwilę obecną zyskała miano popularnej. I nie ma czemu się dziwić. Aranżacja wnętrza restauracji została zaprojektowana z głową, co z pewnością sprawia, że gość lokalu czuje się tutaj wyjątkowo dobrze. Wnętrze lokalu, zostało podzielone na kilka mniejszych sal, które każda odnosi się do innej tematyki. Znajdziemy tutaj sportowy pub, restaurację utrzymaną w staropolskim duchu, modną kawiarnię jak również modernistyczne bistro. Pozytywny aspekt jaki zaobserwowaliśmy od pierwszych minut naszego pobytu w tym miejscu, było utożsamianie się lokalu z ich głównym profilem działalności. Wielu browarach restauracyjnych jakich byliśmy instalacja warzelna jak również niefotogeniczne dla wielu tanki fermentacyjno-leżakowe, są skryte po kątach. Tutaj zaś, już na samym wejściu witają nas miedziane naczynia warzelne pochodzące od firmy minibrowary.pl. Coś wspaniałego! Od razu człowiek wie gdzie się znajduje. Tuż za warzelnią, w przeszklonym pomieszczeniu znajdują się dwa rzędy unitanków oraz tanków pośredniczących. Wszystko to, nie ma prawa się nie podobać.

Jednak  nie tylko wnętrza, ale również piwne menu pozostaje nieszablonowe. Ci którzy spodziewali się wyłącznie nudnej piwnej oferty srogo się zwiodą. Co prawda faktycznie piwo ciemne (12,0blg, 5,0% alk), jasne typu pils (12,0blg, 5,0% alk) i pszeniczne (12,0blg, 5,0% alk) również w ofercie występuje, ale jest ono uzupełnione rotacyjnie o takie smakołyki jak Pale Ale (12,0blg, 5,0% alk.), American Amber Ale (12,5blg, 5,0% alk.) czy Amercican Dark Ale (12,5blg, 5,0% alk). Ale to nie wszystko. W najbliższym czasie do oferty dołączy również Stout.

Niestety nie wiem jak smakowały lub smakują wszystkie ich piwa z obecnej oferty, ale te które miałem okazję spróbować, okazały się nad wyraz intrygującymi w smaku napitkami (no może z wyjątkiem Pilsa, który okazał się niedoleżakowanym piwem). W połączeniu tychże piw a w szczególności Pale Ale i piwa ciemnego z wyśmienitą pieczoną kaczką i roladą wołową, zrodziło się prawdziwe kulinarne uniesienie. W kilku słowach tego co przeżyliśmy nie da się opowiedzieć. Symfonia smaków ułożona w harmonijną całość, to tylko namiastka tych określeń. A wszystko to, za naprawdę niewygórowaną cenę.

Jednym zdaniem. Nie czekajcie do weekendu majowego lub lata, wybierzcie się do Rzeszowa już teraz! Naprawdę warto!

DSC09840

.

DSC09847

.

Pale Ale i Ciemne

Pale Ale i Ciemne

.

Pszeniczne

Pszeniczne

.

Pils

Pils


2619 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miejsce rzeczywiście wyjątkowe, jest klimat, w jednym miejscu wszystko co trzeba, dobre jedzenie i dobre piwo, byłem parę razy. Kuchnia jest rewelacyjna, piwami też byłem zaskoczony, pils poprawny, ciemne, pale ale, i pszeniczne super. Jedyny minus to brak dedykowanych szkieł do stylów piwa, wszystko lane w kufle, ale to da się przeżyć. Polecam!!!

 

Edit: oczywiście jak poprosiłem kelnera to pokazał mi warzelnie i chwile pogadał, kiedy, jak i co warzą, to duży plus.

Edited by Stolarz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasz kolega się wstydził, że przyjechał, skoro nie dał znaku życia, że się wybierał? Przecież można było ogłosić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.