Skocz do zawartości

Dominus Tecum, #78 Nutcastle


darko

Rekomendowane odpowiedzi

Piwo w stylu Brown Ale. Ekstrakt 12,5 °Blg, alk. 4,5%.

Barwa - coś pomiędzy ciemnym bursztynem a brązem, opalizujące. Z piany pozostaje niewielka obrączka.

Zapach bardziej owocowy niż w #86, słodowy, tostowy, ogólnie dosyć "świeży".

W smaku lekka kwaskowośc, ale znacznie mniejsza niż w #86, smaki słodów tostowanych, ciemnych, palonych raczej niewiele. Wyraźny smak chmielu, goryczka średnio-niska. Pełne. Wysycenie niskie.

Fajne piwo, nie tak mocno czekoladowe i "palone" jak #86. Dzięki wyższemu ekstraktowi nie czuć tak kwaskowości. Bardziej chmielowe. mniej pijalne niż IPA #80 pewnie z powodu niższego odfermentowania. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej pijalne niż IPA #80 pewnie z powodu niższego odfermentowania.

Dobrze wyczułeś' date=' fermentacja skończyła na 4.5 Blg, a powinna na 3.2

 

Dzięki za ocenę.[/quote']

Nie wyczułem, po prostu wywnioskowałem z ekstraktu i zaw. alkoholu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Trzeba nadrabiać zaległości więc po długim leżakowaniu wreszcie doczekało się spożycia.

Data na butelce: 21.04.2009r.

 

Zgadzam się z oceną nagazowania, piany, również ogólna ocena nie jest rozbieżna.

Przed otwarciem nastawiałem się na zdecydowanie ciemniejsze piwko ale przecież nie każdy Brown Ale musi być SEBA.

Ładny bursztynowy kolor podkreślony przez idealną klarowność.

Zapach owocowy, pierwsze wrażenie to rodzynki i winogrona, nieco cytrusów. Nie wybija się jednak na pierwszy plan a raczej ładnie komponuje z tostowo - orzechowymi aromatami.

Smak słodkawo - słodowy, w tle niewielka kwaskowość. Goryczka niska, przyjemna, zdradza obecność słodów palonych w sposób bardzo łagodny i stonowany.

Ogólnie piwko ułożone, zrównoważone, bardzo przyjemne. Nie wiem do czego mógłbym się doczepić :smilies:

(no może do ekstraktu brzeczki - jak na BA chyba nieco za duży)

Dzięki.

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.