Jump to content
Usiu

Permanenta podziałka na stalowym garze

Recommended Posts

Jest jeszcze gdzieś podziałka na gar 36 L Tadar? Najlepiej w wordzie a nie pdf bo chcę zmienić czcionkę na bardziej prostą żeby się nie męczyć z wycinaniem :)

Edited by ili

Pomysł super!

Mam pytania:

- skalujecie garnki wodą "zimną" (np. 20°C) ?

- jak wygląda rozszerzalność gorącej brzeczki i odczyt na skali? Są różnice czy machnąć na to ręką?

nie wiem jakie masz przewody ale sugerowałbym znalezienie niewielkich cienkich przewodów 

Przewody 0,75mm2. Mniejszych nie mam...

Można wiedzieć, dlaczego miał by zastosować cieńsze przewody? Im większy przekrój czym mniejsza rezystancja przewodu.

Czy to tylko kwestia oświetlenia itp, czy podziałka w tym garnku jest wyraźnie ciemniejsza niż u innych. Czy można jakoś wpływać na barwę wytrawianej podziałki?

Wydaje mi się że podziałka u korzen16 jest ewidentnie ciemniejsza i wyraźniejsza niż reszta. Czy to złudzenie optyczne czy można jakoś wpływać na barwę podziałki?

Nie wiem, czy miejsce odpowiednie, ale spytam - czy wiecie, gdzie można kupić szklaną rurkę, która na zasadzie naczyń połączonych pozwala wyskalować garnek, po wkręceniu w kran? Szukam na aliexpress, ale nie wiem, jak się to nazywa po angielsku.

Panowie. Próbuję wydrukować plik z tadara 36l, bo chciałem wykonać taką podziałkę w swoim garze, ale z komputrów to ja noga jestem i nie idzie mi. Czy jest ktoś w stanie poradzić co zrobić, by wydrukować podziałkę na kartce A4 dla garnka 24 litry z odległościami pomiędzy kolejnymi 10 litrami wynoszącymi 12,4 cm. Będę wdzięczny za podpowiedź.

Skalowanie mam. Problem w tym, że plik jest na format A3, a ja próbuję wydrukować na A4 i jak złapię już odległość pomiędzy 10 litrów, to rozjeżdża mi się cały wydruk i np nie drukuje mi początku.

Edit. Udało się. Paint okazał się nieodzowny :polew:

Edited by Gawron

7 minut temu, Spiewaczek1 napisał:

Witam. Czy posiada ktoś plik z podzialka bo te które były wygasły?

Tu moja podziałka do garnka Tadar 36l.

podzialka.dwg

Od siebie dodam tylko, że przy dużym garze lepiej przypiąć przewód bliżej trawionego miejsca, a nie np po drugiej stronie - idzie szybciej :)

20190606_195417.jpg

20190606_195429.jpg

A ktos mi wytlumaczy dlaczego jedni ludzie uzywaja tylko roztworu soli w wodzie, inni z octem, jedni robia wytawiaja na czarno, inni na bialo?

Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka