Skocz do zawartości

Permanenta podziałka na stalowym garze


Rekomendowane odpowiedzi

Też jakoś do mnie wczoraj nie dotarło, że wydruk na 62cm coś za długi jest, ale nawet nie sprawdzałem w necie wymiarów tego gara - założyłem że dane są ok.

Sam zresztą dziś w pierwszym momencie popełniłem tą sama pomyłkę - zawsze obliczałem pojemność garów i tym razem poszedłem tym samym tropem wykorzystując pojemność każdego centymetra a nie wysokość każdego litra.

 

arczi_901 + za czujność :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce, to podziałkę jak się ma już dokładnie policzone odległości, można samemu zrobić/narysować razem z cyframi. Ja używam autocada ale jest też dużo darmowych dobrych programów jak np. http://www.dobreprogramy.pl/A9CAD-2.2.1,Program,Windows,11568.html . Rysuje się w mm, drukuje w skali 1:1 i powinno wszystko śmigać.

Ja wydrukowałem to na folii do folii przykleiłem taśmę dwustronną, powycinałem nożykiem kreski i cyfry. Następnie przykleiłem to cudo do garnka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

a macie pomysła jak taką podziałke naniesc na amelinium? mam garnek emaliowany i chce zrobić "bagnet" z płaskownika do zawieszenia na krawędzi. jedną z rozważanych opcji jest wyszlifowanie skali dremelem, może macie inne koncepty?

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Koledzy, może jakaś podpowiedź... Chciałem sobie sprawić taką nieziemską podziałkę na swoim garze, ale według sposobu opisanego w linku nie osiągam kompletnie nic. Zakupiłem baterię 9V (może stara?), podłączyłem do niej przewody ok. 0,7 m (zbyt długie?), w 100 ml octu rozpuściłem mniej niż pół łyżeczki soli. Przykładam wacik do gara i kompletnie nic. Oczywiście przewody podłączone tak jak w opisie.

 

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz łyżeczkę soli to tez będzie OK. Proporcje są mniej/więcej

nie wiem jakie masz przewody ale sugerowałbym znalezienie niewielkich cienkich przewodów 

nasączony wacik oczywiście musisz chwilę przytrzymać no i najważniejsze jest aby dobrze podłączyć +/-

Ja używałem zasilacza komputerowego 19V 

Hook up the POSITIVE lead directly to your kettle, Attach the NEGATIVE lead directly to a Q-tip, making sure the wires will be touching the vinegar solution.

Edytowane przez arczi_901
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz łyżeczkę soli to tez będzie OK. Proporcje są mniej/więcej

nie wiem jakie masz przewody ale sugerowałbym znalezienie niewielkich cienkich przewodów

nasączony wacik oczywiście musisz chwilę przytrzymać no i najważniejsze jest aby dobrze podłączyć +/-

Ja używałem zasilacza komputerowego 19V

Hook up the POSITIVE lead directly to your kettle, Attach the NEGATIVE lead directly to a Q-tip, making sure the wires will be touching the vinegar solution.

Przewody 0,75mm2. Mniejszych nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Pod warunkiem, że to jest nierdzewne ;-) Jak masz fleksa to lamelka włókninowa http://allegro.pl/tarcza-listkowa-lamelka-z-wlokniny-rf-125x22-med-i5896387823.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/3m-bb-zb-szczotki-cubitron-typ-a-p80-27606-fi152-i5260384060.html

 

Coś takiego widziałem w akcji - REWELACJA. Spawy robi na błysk. Czyści i poleruje nierdzewkę na lustro. Myślałem, że trochę tańsze... bym sobie kegi wyszykował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.