Skocz do zawartości

Jakie piwa warzymy najczęściej?,które powtarzamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze nie uwarzyłem dwóch jednakowych piw, bo póki co eksperymentuję i szukam receptur, które będę powtarzał. Póki co wiem, że będę warzył Belgian Pale Ale według przepisu dori, bo to zacne piwko, mimo, że na S-33, których niecierpię. Będę też powtarzał Sweet/Milk Stouta, bo mnie kobiety o niego mordują. Do stałego repertuaru wejdzie też Dortmunder i ciemne mocno chmielone piwko, które ostatnio popijam - taki bezstylowiec, który miał być namiastką Cascadian Dark Ale, ale mający chyba najwięcej wspólnego z Foreign Extra Stoutem. Coś mi też mówi, że IRA zagości u mnie na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

betiglo, tak jak piszą koledzy weizen nie jest łatwym do zrobienia piwem. Ja ze swojego też nie do końca byłem zadowolony, chociaż według znajomych niezbyt obeznanych w świecie piwnym to moje najlepsze piwo :) Dla mnie jednak mu czegoś brakowało. Ale w najbliższym czasie mam zamiar zmierzyć się po raz pierwszy z witbierem, chociaż to podobno jeszcze trudniejsze piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez specjalnej kolejności:

1. Zombie Juice Stout (wcześniej nazywałem to 'Black Flag Stout')

2. Drunken Jedi IPA (zawsze używam tego zasypu, ale chmiele się często zmieniają)

3. Darth Vader Black IPA

4. Klon piwa Moose Drool Brown Ale

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, się trochę w cyferki pobawiłem. Myślę, że losowo wybrana próbka (czyt. z losowych stron) w miarę wiernie odwzorowuje całość. Niestety nie każdy pisał jakie dokładnie warzy piwo, więc tak trochę to spiąłem w jedną kupę. Np. podwawne było tylko "lager", co stanowiło niemałą grupę. Większość ale dałem razem, bo było ich dużo: amber, dark, brown, pale, american pale etc. Jedynie ipa, ira, oraz aipa pojawiały się na tyle często, że są oddzielnie.

Bez%C3%82%C2%A0tytu%3Fu.jpg

Edytowane przez ktoZjarany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.