Skocz do zawartości

Jakie piwa warzymy najczęściej?,które powtarzamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,przed chwilą zaglądając do wątku -ile piwa uwarzyliśmy w 2014r i widząc te hektolitry przyszło mi na myśl ,by koledzy napisali jakie piwa warzą najczęściej ,jakie są ich ulubione ?[może stworzymy jakiś ranking najbardziej popularnych piwek]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje żeby ktoś kto ma czas i komu się chce zliczył, w edycjach "ile..." i przedstawił niepodważalne dane.

To będzie najlepsze. Po co dublować temat skoro jak byk tam widać kto co warzy i ile ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... bo z tego co widać piwowarzy domowi raczej nie mają ciśnienia na style "rewolucyjne"

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Ja nie przeszedłem jeszcze przez wszystko, więc pisze o tym co jest już mi znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdecydowanie nowofalowe style, uwielbiam aromaty amerykańskich, Nowozelandkich oraz Pacyficznych chmieli i piw typu AIPA zrobiłem najwięcej bo aż 10, do tego 2 CDA oraz kilka Amber Ale lub Pale Ale z mocnymi aromatami chmielowymi. Są to moje ulubione piwka, co nie oznacza, że będę się zamykał w tym specyficznym kole, oprócz tego zrobiłem 4 Marcowe i 5 Pilsów, które też bardzo lubię, Kolejnym piwem jest Stout i wszelkie jego odmiany powstało ich już 9. To są główne piwa które uwielbiam, ale tak jak pisałem nie zamierzam się w nich zamykać i warzyć tylko je, Pszenice też lubię zrobiłem dużo Witbierów, parę eksperymentów, mniej lub bardziej udane piwa, a nawet nie uwarzyłem do tej pory 1/4 dostępnych stylów piwa :) Więc jeszcze dużo przed mną wiele smaków jeszcze do odkrycia.

 

Jedno co wiem, nie będę warzył już Koelshów, Altów i innych hybryd (może oprócz żytnich wynalazków) oraz Oatmeal Stout, nie smakuja mi te typy piwa więc po co się męczyć? ;) Ale są gusta i guściki, a zazwyczaj o nich się nie dyskutuje... Jeden lubi śmierdzące sery inny jak mu stopy śmierdzą.... :)

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak na razie rządzi AIPA. Też nie zamykam się na nie, w najbliższym czasie przymierzam się do serii belgów. Na razie wiem, że nie prędko będę warzył weizena i brown ale :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najczęściej Weizeny. Na Amerykę jakiś czas temu się obraziłem, ale chyba niebawem nowa fala powróci.

Ogólnie ten rok stoi pod znakiem Witbiera. Poza tym mam przeczucie graniczące z pewnością, że brown porter będzie dość często warzony w Piwnym Ulu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario-co z tym weizenem jest nie tak? Leech pare postów wyżej pisze ,że nie wychodzi mu takie jakie by chciał...

W związku ze zbliżającym się latem chciałabym uwarzyć jakies lekkie ,orzeźwiające piwko do grila -rozważałam weizena ,witbiera, lub Saisona ,ale czytam,że to trudne piwa dla początkującego,w dodatku degustowany przeze mnie Paulaner zalatywał mocno zwietrzałymi chyba goździkami,więc jeśli taki wychodzi również z domowego warzenia to odpuszczę sobie hefeweizena

Edytowane przez betiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weizen jest jednym z trudniejszych piw do uwarzenia, w moich zwykle albo goździk albo banan dominował;) Co nie zmienia fakty że były bardzo dobre, dużo lepsze od sklepowych które miałem okazję pić, a piłem sporo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.