Skocz do zawartości

Pęknięta butelka z piwem - przyczyny?


plpaw

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję minimum 0,5L wody na 100g glukozy, a jeszcze lepiej 0,75L.
Od 2 czy 3 warek stosuje 1-1,2 l wody na 150g glukozy.
Czy takie ilości wody to już nie jest przegięcie w drugą stronę. ;) Rozumiem, że zbyt gęsty roztwór ciężko wymieszać, oraz że zwiększa ekstrakt, ale przy ilości glukozy i wody jaką proponujecie to daje roztwór ok 11°Blg więc przy mocniejszych piwach zmniejszacie ekstrakt początkowy.

No jakim cudem, 100g glukozy na 0,5L wody to 20blg, a czy przegięciem nie jest 200g glukozy w 250ml wody, taki roztwór ma stężenie 50blg. IMO rozsądna proporcją jest właśnie, żeby stężenie roztworu było zbliżone do stężenia brzeczki nastawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakim cudem, 100g glukozy na 0,5L wody to 20blg,

100g glukozy dodane do 0,5l wody waży 0,6kg więc będzie to 100/0,66 -> 16,7°Blg. Te samo 100g dodane do 0,75l to już tylko 11,7°Blg.

Chociaż z drugiej strony patrząc... nawet gdyby to był litr 10°Blg, czy też przy "przegięciu" w drugą stronę np 150ml 40°Blg, to i tak dodanie litra takiego rozworu do 20l zmieni blg o jakieś 0,1-0,2 - więc praktycznie nie mierzalna w naszych warunkach...

IMO rozsądna proporcją jest właśnie, żeby stężenie roztworu było zbliżone do stężenia brzeczki nastawnej.

I tu się zgodzę. :) Pamiętam kiedyś nie mogłem zrozumieć jak to jest że dodaje się 0,5-1l wody (z cukrem) do piwa i że nie powoduje to jego rozcieńczenia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Właśnie popijam weizena zabutelkowanego w czwartek (z dodatkiem miodu)' date=' jest już dobrze nagazowany.[/quote']

Ja dziś otworzyłem Weizena Miodowego butelkowanego 4 dni temu. Też jest dobrze nagazowany, ale nie czuć miodu. Za to jakiś obcy nieprzyjemny, ale niezbyt intensywy zapach (diacetyl? nie wiem.. trzeba by się wybrać na kurs do Piwoznawcy :( )

 

Reszta butelek Stouta jest nagazowana ok, w normie ;)

Co do mojego Stouta.. warzony w kwietniu teraz jest przegazowany (każda butelka którą otwieram). W połączeniu z dodatkiem jęczmienia niesłodowanego daje mi niezłą szkołę cierpliwości przy otwieraniu butelki.. ;) Dodam, że mimo dużego nagazowania, tylko ta jedna butelka mi kiedyś tam eksplodowała, co sugeruje wadę szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś otworzyłem Weizena Miodowego butelkowanego 4 dni temu. Też jest dobrze nagazowany, ale nie czuć miodu. Za to jakiś obcy nieprzyjemny, ale niezbyt intensywy zapach (diacetyl? nie wiem.. trzeba by się wybrać na kurs do Piwoznawcy ;) )

To może być właśnie zapach miodu, taki lekko fenolowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegazowanie stało się dla mnie upier........e, będe musiał zweryfikować ilość surowca do refermentacji. Otwierałem dzisiaj butelkę, nim dobiegłem do zlewu, połowa była na podłodze - piwo fermentowało z 14BLG na 3BLG butelkowane w lutym, do refermentacji 8g cukru na litr. Podobny przypadek nie był pierwszym, stwierdziłem pewną zależność, piwo długo przetrzymywane jest przegazowane przy surowcu (ja daję cukier) do refermentacji dawanym w ilości 8g na litr. Takie samo piwo po 3-4 miesiącach jest idealnie nagazowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelkujcie nim przefermentuje. Liczy się czas! I możliwość spożycia.

A tam, wcale, że nie. Mam to samo co Maryush. Prawie wszystko przegazowane. A ekstrema to już moje Strzegomskie pełne. Trzy tygodnie burzliwej, trzy cichej, do refermentacji 105 gram fruktozy na 20 litrów, a już zaczyna wyłazić z butelki. Nawet bitter z 40 gramami na 20 litrów po pewnym czasie zrobił się przegazowany. Frustrujące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.