Jump to content
Sign in to follow this  
keda

Browar Czarny Ryś - Dortmunder

Recommended Posts

Piana nieduża, krótkotrwała. kolor jasno złoty delikatnie mętne. Aromat słodowy, słodki, zapach chmielu prawie niewyczuwalny.

W smaku dominuje słodowość, poziom goryczki niski, jak dla mnie nawet za niski ( ja lubię dużo chmielu w lagerach) ale pasujący do stylu dortmundera.Ogólnie dość udane piwo - szczególnie dla pań - dosyć słodkie i niska goryczka.

Według opisu goryczka nie powinna być wysoka: "Ani smaki słodu pilzneńskiego, ani smaki szlachetnego chmielu nie dominują, ale obydwa są dobrze zbalansowane z odrobinką słodowej słodkości, które dają rześkie, orzeźwiające piwo. Zbalansowanie dalej kontynuuje przez finisz oraz goryczkę chmielową utrzymującą się w posmaku (aczkolwiek w niektórych przypadkach mogą być na finiszu odrobinę słodkawe)."

Edited by Mariusz_CH

Wygląd:

Piana opadła do obrączki, ale zaraz po nalaniu bardzo ładna. Klarowne.

2i91hzp.jpg

Aromat słodowy, bardzo przyjemny.

Wysycenie średnie do niskiego, chyba za małe jak na styl, ale przypuszczam co jest tego przyczyną.

Dość słodkie w smaku, goryczka średnia do niskiej. Chyba jak próbowałem podczas ostatniego spotkania to mi bardziej smakowało. Zakładam że lane z kega i to mogło mieć w pływ na nagazowanie i ogólne odczucie.

Bardzo dobre piwo.

Edited by Wojen

Dzięki za zdjęcie.

Tak, jak większość moich piw w depozycie są lane z kega stąd i nagazowanie spada. Planuje coś w tej kwesti podziałać i zrobić jakąś nalewarkę.