Skocz do zawartości

jak zacząłem


schloss

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa była zaupełnie prosta - nudząc się w domu wpisałem w google słowo piwo i znalazłem tą stronę, później browamator , browar.biz a później już tylko kupiłem parę rzeczy i zacząłem. Nie ukrywam że ilość kolegów mi się powiększyła :beer: Tak więc jak zacząłem od google :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się co konkretnie uwarzyłeś do tej pory:)

No tak - juz mnie moderator wychwycił :beer::) Ale jak to kobieta, to zdecydowanie jestem za :)

 

Wiec uwarzyłem jeden brewkit John Bull Lager, ale dodałem cukier i wyszła kiszka

druga warka to John Bull Traditional English Ale, zrobiłem 10l i juz całkiem całkiem a ostatniorawdziwe "Ale" 11°Blg z Browamatora i już całkiem całkiem ok !

 

Z tego co widzę , to koleżanka jest wyjadaczem.. co teraz uwarzyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. co teraz uwarzyc ?

Zależy co lubisz - ja na przykład zaczynałam od piwa pszenicznego. Myślę, że po trzech piwach z ekstraktu czas na zacieranie. Trochę więcej pracy, ale dużo lepsze efekty i jaka satysfakcja:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. co teraz uwarzyc ?

Zależy co lubisz - ja na przykład zaczynałam od piwa pszenicznego. Myślę' date=' że po trzech piwach z ekstraktu czas na zacieranie. Trochę więcej pracy, ale dużo lepsze efekty i jaka satysfakcja:D.[/quote']

No tak,każdy tak mówi więc pora zacząć zacierać. A jak wygląda sprawa z ekstraktami pszenicznymi ? Warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,każdy tak mówi więc pora zacząć zacierać. A jak wygląda sprawa z ekstraktami pszenicznymi ? Warto ?

Pewnie, że warto :beer: moja pierwsza warka to właśnie było pszeniczne z ekstraktów. Wyszło super bardzo mi smakowało. Jednak po czasie muszę pwiedzieć, że piwo pszeniczne zrobione ze słodu i przy użyciu płynnych drożdży jest jeszcze lepsze, ma bardziej charakterystyczny dla pszeniczniaków smak i aromat goździkowo-bananowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,każdy tak mówi więc pora zacząć zacierać.

Aby pomóc Ci się zdecydować to może napiszę czemu ja zaczęłam warzyć z zacieraniem:

1. wszędzie czytałam, że piwa produkowane ze słodów są o wiele lepsze od tych z brew-kit'ów i ekstraktów i faktycznie potwierdziło się:beer:

2. względy ekonomiczne - dużo taniej wychodzi produkcja piwa ze słodów niż z ekstraktów. Na początku oczywiście trzeba trochę zainwestować, ale potem się to zwraca z nawiązką.

3. satysfakcja, że zrobiło się coś od podstaw samemu:D.

 

 

Widzę, że warzenie piwa Cię wciągnęło, więc pewnie wcześniej czy później zaczniesz warzyć z zacieraniem:). Sam musisz zdecydować kiedy:D. jeśli masz jakieś pytania to oczywiście chetnie Ci pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.