Skocz do zawartości

Cukierki do brzeczki?


frodulec

Rekomendowane odpowiedzi

Użył ktoś zamiast cukru do np RISa cukierków (np krówek)? Czy to ma sens? Składniki krówki: Cukier, cyrop glukozowy, tłuszcz roślinny (problem z pianą?), odtłuszczone mleko w proszku (5,9%), serwatka w proszku, etylowanilina. Taki dodatek mógłby dać ciekawe efekty :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy takiej bezużyteczniej? Czasem taki temat może być bardzo inspirujący. Bo nie koniecznie trzeba dodawać do piwa krówki, ale można założyć stworzenie piwa o ich aromacie, co samo w sobie byłoby przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale można założyć stworzenie piwa o ich aromacie

stowarzyszenie piwa ? chyba chodziło ci o stowarzyszenie ludzi lubiących takie piwa

 

ile trzeba by dać takich krówek na 20L piwa ? RISa takiego nad piwa :) że by przez te wszystkie smaki i aromaty te krówki się coś przepiły ,pewnie z 0,5 kg (tak myślę że może coś by było czuć) ile w tym będzie tłuszczu? już nie chodzi o pianę ,ale czy to się nie zepsuje zanim doleżakuje do końca?

 

jak by co jest gotowa masa kajmakowa w puszkach

 

@RobertJ,nie raz będziesz jeszcze zaskoczony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zachęcam do obejrzenia:

 

 

a szczególnie od 0:36

Cóż, podobno genialne umysły myślą podobnie... ;>

 

w sobotę będę warzył dark milda, planuję odlać 2l i dodać jakieś 100g krówek

Edytowane przez frodulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomato

Zdajesz sobie sprawę, że to trik marketingowy zgodny z filozofią crazy bredoga? A nie szukanie wybitnego piwa?

Nie, żebym był przeciw eksperymentom..

 

Ten ich program tv tak samo robił piwa np z rozmarynem i wodorostami, albo to w którym się kompali.

W tv to fajnie wygląda, ale wyobrażasz sobie jakby wypuścili na szeroką skalę piwo w którym moczyli swoje dupy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skład masy krówkowej bakalland

cukier, woda, proszek mleczny 26,3% (odtłuszczone mleko pasteryzowane, olej roślinny, lecytyna sojowa), serwatka (z mleka), emulgator - lecytyna sojowa

 

podejrzewam, że jeśli chodzi o ilość tłuszczu to niewiele się różnią, ale może spróbuję i to i to

 

edit: mleko zagęszczone słodzone ma 8% tłuszczu, a z niego robi się właśnie a'la masę krówkową

 

edit2:

http://www.ilewazy.pl/5-krowek-mlecznych

krówki mają 9% tłuszczu

Edytowane przez frodulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób cukier wg przepisu z mojego postu. Pół godziny roboty, pół kilo cukru, troszkę pożywki dla drożdży (daf). Mój smakował jak krówka. Twój najwyżej będzie Ci nie pasował, wtedy kombinuj z krówkami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skład masy krówkowej bakalland

cukier, woda, proszek mleczny 26,3% (odtłuszczone mleko pasteryzowane, olej roślinny, lecytyna sojowa), serwatka (z mleka), emulgator - lecytyna sojowa

 

podejrzewam, że jeśli chodzi o ilość tłuszczu to niewiele się różnią, ale może spróbuję i to i to

 

edit: mleko zagęszczone słodzone ma 8% tłuszczu, a z niego robi się właśnie a'la masę krówkową

 

edit2:

http://www.ilewazy.p...rowek-mlecznych

krówki mają 9% tłuszczu

 

Być może niektóre nie mają w składzie masła, ale tradycyjnie dodaje się go do krówek i niektóre zawierają masło (poszperałem w necie z ciekawości). Dlatego radzę uważać, bo raz, że maślany smak i aromat, a dwa, że z pianą może być licho.

 

Ja też polecam domowy karmel (cukier karmelizowany z wodą) - ma troszkę krówkowy aromat, a jest bezpieczny dla piwka. Uwaga tylko, bo taki cukier karmelizowany nie fermentuje w całości (żeby nie było zdziwienia - robiłem testy i teraz jestem mądry ;)). Może by tak pokombinować z laktozą wymieszaną z białym cukrem i razem to karmelizować? Ciekaw jestem efektu i chyba zrobię eksperyment, bo mam jeszcze trochę laktozy. Ciekawe, czy i w jakim stopniu będzie mleczna po karmelizacji. Albo dać ją oprócz zwykłego, karmelizowanego cukru, no chyba, że karmelizowana jest intensywniejsza w smaku/aromacie.

Edytowane przez Exar_Kun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 3l brzeczki 9 blg dodałem 100g krówek kremówek mieszko, a do kolejnych 3l 100g syropu zrobionego wg przepisu na forum ( 137°C - mocno karmelowy i taki wręcz owocowo słodki). drożdże to gęstwa us-05. w wersji krówkowej pojawiły się jakieś drobne farfocle - bez dramatu ale jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie :)

ale masa kajmakowa powinna być z mleka lub śmietanki i cukru nie wiem czy to ma znaczenie ale często podają szczyptę soli

możliwe że tłuszcz z mleka ma też jakieś znaczenie i z 0% by nie wyszło skoro jest w przepisach śmietanka

ja jak potrzebowałem to kupowałem mleko zagęszczone i słodzone w puszce ,puszkę do gara z wodą i gotowałem to 1,5 godziny ale tam też tłuszcz jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

https://www.dropbox.com/s/2lbk3f6h67shx24/2014-06-03%2011.50.19.jpg

https://www.dropbox.com/s/xybcpqr3k7yeqx7/2014-06-03%2011.50.12.jpg

Głównie smrodem. Moim zdaniem popsuł się tłuszcz, raczej nie jest to typowa infekcja. Jak myłem pudełko to ścianki na wysokości poziomu cieczy były śliskie od tłuszczu. Od początku były takie farfocle w brzeczce(niekoniecznie w takiej postaci jak na zdjęciach). wątpię, żeby przelanie tego przez skarpetę po gotowaniu coś pomogło ale kto wie.

Nie odważyłem się tego spróbować, nawet dla dobra nauki ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.