Skocz do zawartości
erulogoss

ostrzeżenie dla osób zamierzających kupować kegi na allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja dotyczy użytkownika allegro o nicku: sawana799

Dnia 25.02 założyłem spór transakcyjny na który sprzedawca jak na razie nie zareagował. Oto treść:

Dziś mija 7dzień od dokonania wpłaty za towar (za towar zapłacono w systemie PayU dnia 18.02.2014 o godzinie 08:20; czyli generalnie już tego samego dnia można zorganizować wysyłkę towaru). Do sprzedającego wysłano klika maili (za pośrednictwem systemu Allegro z prośbą o podanie numeru nadania przesyłki) na które sprzedający raczył odpowiedzieć dopiero w niedzielę (23lutego) a z treści wiadomości wynika, że przesyłka wyszła prawdopodobnie w czwartek (27lutego) w co nie bardzo wieżę (nie wiem jaka firma kurierska dostarczałaby tyle czasu przesyłkę) i sprzedający w tejże wiadomości obiecał podać numer nadawczy przesyłki. Owego numeru nie otrzymałem do tej pory. W opisie aukcji sprzedający nie informuje o czasie realizacji zamówienia. Informuję, że jeśli na aukcji byłaby informacja, że na realizację zamówienia sprzedający daje sobie 7dni nie zakupiłbym u tego allegrowicza towaru (nie po to płaci się za towar w najszybszy możliwy sposób i wybiera się przesyłkę kurierską, żeby czekać na towar ponad tydzień). Skoro nie można w sposób cywilizowany otrzymać numeru nadawczego przesyłki to może otwarcie tego sporu zmusi sprzedającego do przestrzegania ogólnie przyjętych zasad społecznych.

Po zajrzeniu w kartę użytkownika okazuje się, że sprzedawca ma już jednego negatywa w związku z podobnym zachowaniem. Czekam jak sprawa się rozwinie. Jeśli przesyłka nie dotrze to pozostanie zgłoszenie procederu na policję i zwrot kasy przez allegro.

Edytowane przez erulogoss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idź na policję nie czekaj na zakończenie sporu. Jak otrzyma od policji zaproszenie na przesłuchanie natychmiast zwróci kasę. Ja walczyłem z kobietą o zwrot kasy za telefon. Na wszelkie wezwania z mojej strony i allegro nie reagowała. Po dwóch dniach od otrzymania zaproszenia na przesłuchanie otrzymałem zwrot kasy. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczekam do wtorku (minie wtedy 2 tygodnie) i w środę idę na policję z wydrukowanym całym materiałem (maile, strona aukcji, strona sporu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A próbowałeś zadzwonić do niej? Przecież po wygraniu aukcji dostajesz numer do osoby sprzedającej. Brałem od tego użytkownika dwukrotnie kegi i fakt, że kontakt mailowy zerowy, kegi szły około tygodnia, ale zawsze dochodziły. Po za tym czas oczekiwania na allegro to około 2 tygodni realizacji zamówienia u ciebie minęło 10 dni, po za tym był odzew ze strony sprzedającego z tego co rozumiem, a policja zajmuje się tym jeżeli takowego nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefonów nie odbiera. Sprzedawca odezwał się z tym, że nie wie kiedy dokładnie wyszły kegi ?? Cała treść maila z odpowiedzią:

Witam

Wszystkie kegi wyszły bodajrze w czwartek,zaraz znajdę Pana przesyłkę i podam nr przesyłki,dopiero teraz wróciłem,właśnie odpisuje na emaile

Człowiek nie wie kiedy swój towar wysłał ?? No sorry, zaczyna to śmierdzieć. A numeru przesyłki dalej brak. Edytowane przez erulogoss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to wyjścia chyba nie masz... Naskrob jej ostrzegawczego maila, że jak kegi nie przyjdą do wtorku kierujesz sprawę na policję i tyle... a po prostu pani Marcie Cieślak czy Cieślik bo jakoś tak się nazywała trzeba podziękować jeżeli takie jajca urządza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w mailu z potwierdzeniem kupna (tym od allegro) mam kogoś innego wpisanego: Marta Ł (możliwe że zmieniła nazwisko), a mail sawana---79@wp.pl należy do Aga C.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczekam do wtorku (minie wtedy 2 tygodnie) i w środę idę na policję z wydrukowanym całym materiałem (maile, strona aukcji, strona sporu).

Z tego co pamiętam do regulamin Allegro mówi o wysyłce do 30dni (to by trzeba jeszcze sprawdzić, bo może się zmieniło, ale wątpie) więc co chcesz przedstawić policji?

Na dzień dzisiejszy to raczej nic nie zwojujesz, a policja odeśle Cię z kwitkiem.

ps.

Przy takich zakupach jak już płacę z góry to płacę kartą, bo łatwiej jest odzyskać pieniądze w przypadku oszustwa.

Edytowane przez Sven

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szlak .... kupiłem też u niego i też czekam ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a kiedy, jeśli można wiedzieć ?? dodzwoniłeś się ??

edit:

właśnie czytam regulamin Allegro i na razie nie znalazłem informacji ile sprzedawca ma na dostarczenie towaru (jeszcze przez cały regulamin nie przebrnąłem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem 19.02. Zapłaciłem 23.02. Także nie ma tragedii narazie. Zadzwonić nie mam jak bo jestem zagranicą na delegacji. Założyłem spór skoro już wiem że coś jest nie tak.

Jak coś będzie trzeba odwiedzić Stalową Wolę ;)

Edytowane przez karkan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a kiedy, jeśli można wiedzieć ?? dodzwoniłeś się ??

edit:

właśnie czytam regulamin Allegro i na razie nie znalazłem informacji ile sprzedawca ma na dostarczenie towaru (jeszcze przez cały regulamin nie przebrnąłem)

Jeżeli nie ma tak w regulaminie Allegro to pewnie jest w przepisach dotyczących umowów cywilnych.

Tak czy inaczej przed upływem 30dni nie ma co startować na policję czy do sądu.

na szybko na forum prawnym znalazłem coś takiego co potwierdza to co napisałem powyżej:

"Aukcja na Allegro jest umową cywilną. Jednym z jej punktów jest to, że masz 30 dni na jej dokonczenie. Po tym terminie, kupujący może założyć Ci sprawę w sądzie."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem u tej pani 09.02 dwa kegi i dotarły dopiero 20.02. Czyli od niedzieli do kolejnego czwartku. Telefon tylko raz odebrała i skłamała że kegi były już wysłane. Dopiero po dwóch dniach od telefonu, paczka przyszła i to nie kurierem, jak było napisane w opisie aukcji, a pocztą. Raczej beczki dostaniesz, ale negatywa chyba jej wypada wystawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli dobrze, że powstał ten temat ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też kupiłem, na szczęście nie zapłaciłem bo cena od razu coś mi się podejrzana wydawała i czekam na kontakt...telefon sygnał jest ale nie odbiera/ sms cisza, e-mail cisza...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopiero po dwóch dniach od telefonu, paczka przyszła i to nie kurierem, jak było napisane w opisie aukcji, a pocztą.

Raczej nikt się nie będzie pieprzył w stanie w kolejkach do okienka - Poczta Polska też świadczy usługi kurierskie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z paczkami też nie musi stać przy okienku, wystarczy podpisana odpowiednia umowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopiero po dwóch dniach od telefonu, paczka przyszła i to nie kurierem, jak było napisane w opisie aukcji, a pocztą.

Raczej nikt się nie będzie pieprzył w stanie w kolejkach do okienka - Poczta Polska też świadczy usługi kurierskie...

To akurat dla mnie nie był problem, zazwyczaj na takie szczegóły nawet nie zwracam uwagi, ale tej pani chciałem po prostu wygarnąć jak najwięcej, za to że olewa klienta.

Edytowane przez Keleris

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłby dla ciebie problem jeśli beczki byłyby uszkodzone. Paczki nie możesz otworzyć przy dostarczającym (chyba, że przy pobraniu jest wykupiona opcja sprawdzenie zawartości) w przeciwieństwie do przesyłek kurierskich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat widziałem co jest w środku, bo kegi były jedynie owinięte w folię :D. Dobra, ja już kończę najeżdżać na tą allegrowiczkę. Tak jak mowie, kegi dostałem, wyglądają na sprawne, ale obsługa klienta na poziomie zerowym.

Acha i jeszcze może to nie zdziwi nikogo, ale jak już tak piszemy to dodam, że gratis dostałem też trochę koncentratu pepsi :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Liczę na to, że ja też je dostanę w niedalekiej przyszłości :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłby dla ciebie problem jeśli beczki byłyby uszkodzone. Paczki nie możesz otworzyć przy dostarczającym (chyba, że przy pobraniu jest wykupiona opcja sprawdzenie zawartości) w przeciwieństwie do przesyłek kurierskich.

Żaden kurier nie pozwoli Ci zajrzeć do przesyłki jeśli opakowanie nie będzie uszkodzone i będzie miał rację - takie jest prawo przewozowe. Może inaczej - po pokwitowaniu odbioru (niezbędnym do wydania Ci paczki) może poczekać, niemniej jednak nie musi, a że tracić czas jest mu wybitnie nie na rękę...

Edytowane przez jaras

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jak to jest, że zawsze otwieram paczki przy kurierach ?? Fakt faktem, że po podpisaniu dokumentu przewozowego ale zawsze to robię. Przy doręczycielu z PP nigdy mi się nie udało (zawsze skubany uciekał)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po podpisaniu odbioru lub w wersji za pobraniem - po zapłacie i podpisaniu kurier ma być przy sprawdzaniu przesyłki. Tak było w Schenkerze. W innych firmach chyba też tak jest, bo czasem takie informacje dostaje od wysyłających. To jest podstawą do sporządzenia protokołu uszkodzenia i późniejszej reklamacji.

• Kurier umożliwi obejrzenie przesyłki dopiero po podpisaniu listu przewozowego a w przypadku wysyłki za pobraniem po zapłacie gotówki.

• Bywają jednak przypadki, że pozwala sprawdzić zawartość bez podpisu i pobrania gotówki. Wszystko zależy od pracownika więc po ustaleniu formy odbioru pamiętaj koniecznie sprawdź „stan” dostarczonej przesyłki w obecności kuriera.

Zdarzyło mi się raz, że Pan po otrzymaniu telewizora i po sprawdzeniu zawartości opierdzielał kolegę, że niema zawartej instrukcji po polsku :smilies: :smilies: :smilies: (przesyłka nieuszkodzona i oklejona orginalnymi taśmami sklepu).

Edytowane przez Mariusz_CH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.