Skocz do zawartości

Słód ze Strzegomia - problemy ?


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez w sobotnim zacieraniu tak zrobiłem. Podzielę się informacją jak to wyszło. Miałem 98% zasypu pilzneńskiego, chcialem sie go pozbyć po prostu i zrobić eksperyment. Przednia leciała mega klar i przełom też gruby był. Ekstrakt po tak długim zacieraniu wydaje mi się chyba najwyższy jaki dotąd miałem w mojej amatorskiej karierze. Przednia z ok 7 kg w 30l kotle po brzegi zalanym leciała ok 22° BLG. Po wysładzaniu chmieleniu itd wyszło ok 28l 18° .. Nie klepałem w beersmith ale wydajność chyba spora wyszła. Potwierdza to wyniki doświadczenia kolegów undeatha i leszcza bodajże z czasem zacierania. Może warto wydłużyć standardowo przyjęte czasy ?

Witam,

Jakiej partii słodu używałeś? Czy tej którą wprowadziliśmy w kwietniu po sygnalizowanych przez was problemach?

 

Data z worka śruty to bodajże 28.02.14

Raczej to ta stara partia.

Mam jeszcze trochę bo zamawiałem chyba w sumie 30kg różnych. Piwko zapowiada się ciekawe ale kilka ładnych godzin roboty. Podzielę się wynikami za pare tygodni.

Z informacji od osób, które zamówiły nową partię wynika, że mają dużo większe wydajności niż ze starej. Co do przebiegu procesu to każdy robi to na swój sposób i wyniki mogą być różne. Jak macie informacje o nowej partii to proszę się nimi podzielić. Z góry dziękuje.

 

A wy importujecie głównie ziarno czy skupujecie polskie zboża ? Jakie idzie na pilzneński ? Jęczmień 2 4 czy 6 rzędowy? (Tak z ciekawości pytam).

 

Macie widać dobre podejście do klienta skoro interesujecie się wątkiem na forum. Szacunek za to.

Do kwietnia dla homebrewingu był przeznaczony jęczmień i słód z codziennej produkcji. Po zgłoszonych problemach zmieniliśmy podejście. Obecnie analizujemy wszystkie partie i do homebrewingu przeznaczamy tylko te z najlepszymi wynikami i najlepszymi opiniami z rynku. Dotyczy to nie tylko Pilsneńskiego, ale również pozostałych słodów suszarniowych jak Pale ale, Wiedeński czy Monachijskie. Ze względu, że są to niewielkie ilości zawsze możemy odłożyć kilka ton.

Co do jęczmienia to używamy tylko jęczmienia 2 rzędowego, odmiany browarne. Bazujemy głównie na jęczmieniach pozyskiwanych od polskich rolników, 80% pochodzi z okolic Dolnego Śląska i Opolszczyzny, 15% Lubelskie i Zamojskie, 5% z pozostałych regionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.