Skocz do zawartości

Słód ze Strzegomia - problemy ?


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega @Bielok w swoim temacie opisał problem z mętnością brzeczki na strzegomskich słodach...

 

mam inne negatywne spostrzeżenia co do słodu ze Strzegomia a mianowicie problemy z filtracją.

Odkąd stosuję Strzegom mam problemy z filtracją. Warzę zazwyczaj mocne piwa 20-30 blg i na strzegomiu filtracja z wysładzaniem trwa 1-2 h. Oczywiście to do przyjęcia ale wcześniej filtrowałem z wysładzaniem takie warki w 15-30 min. Uporałem się częściowo z problemem poprzez długą 30 min przerwę białkową ale piwo traci na pianie.

 

Miał ktoś coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę jak warzyłem Belgian IPA to oplot po upuszczeniu 2l totalnie się zapchał, zacierałem standardowo jak wszystkie piwa 63oC 60min + 30min 72oC (bez białkowej), zacier w proporcji 4l wody na 1 kg ziarna. Wszystkie słody ze Strzeogomia. Przy filtracji z FD nie zauważyłem większego problemu, a jeżeli już to głównie pod koniec wysładzania zauważałem, że woda wolniej przechodziła przez złoże. Generalnie nie mogę nic wprost zarzucić słodom ze Strzegomia, ale jak skończę zapasy, to wracam w bazowych słodach do Weyermanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Absolutnie nie chciałem rozpętać żadnej nagonki na słodownię Strzegom, ale forum jest po to by dzielić się swoimi uwagami i doświadczeniem. To co napisał BNP też było u mnie zauważalne, ale nie na tyle żebym to uznał jako wadę słodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Qxa - pamiętaj ze mój słód był śrutowany u Ciebie a zatkała mi się na nim filtracja na pokazie warzenia - czyli szału nie było.

Zgoda,AnMary- jeżeli jeden słód u mnie na tej samej wodzie daje lepsze wyniki niż inny, to dla mnie rozwiązaniem nie jest dodawanie chemii do zacieru a kupienie lepszego surowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qxa - pamiętaj ze mój słód był śrutowany u Ciebie a zatkała mi się na nim filtracja na pokazie warzenia - czyli szału nie było.

A ja mam identyczny śrutownik jak Qxa :D PH zresztą również koryguje od jakiegoś czasu i jedynie przełom mam nieznacznie większy.

Edytowane przez karczmarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem waszych problemów, śrutuje dość drobno, robię korektę pH, filtracja normalna zmętnienia brak w piwie, jedynie to co Kacper mam czasem większy przełom... :) Skłaniałbym się dalej anmar, że to problemy z wodą jak zgoda pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Skłaniałbym się dalej anmar, że to problemy z wodą jak zgoda pisał.

 

W Bielsku-Białej, W-wie, Jeleniej Górze i Toruniu :lol: ? aha i na innych słodach mieli dobrze, teraz mają źle .... ciekawe.

Ja osobiście przypuszczam że partie słodu są bardzo nierówne, i teraz się zacnie - u mnie dobrze, a u mnie źle - ..... i taka licytacja aż Erloy zamknie wątek :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kupienie lepszego surowca

o tym pisaliśmy kilka postów wyżej.

robię korektę pH

No właśnie robisz korektę. Ani na Optimie, ani na CM nie mieliśmy takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przypuszczam że partie słodu są bardzo nierówne

i tu też możesz mieć dużo racji. Nam wystarczył jeden worek Pilzneńskiego, żeby zrazić się do strzegomskiego słodu, no bo jakie są powodu naszych sympatii i antypatii -> nie lubię i już :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej może źle się wyraziłem robię korektę obecnie wody do wysładzania, zacieru nie muszę bo samo pH się stabilizuje na poziomie 5,4-5,5. No to wygląda na to, że partie słodów. Strzegomia przerobiłem dość sporo i jedyne co zauważyłem to spadek wydajności przy pilzneńskim i dość dużo w nim zanieczyszczeń, ale nie wpływało mi to na filtrację nigdy i klarowność filtratu. Reszta słodów była okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jedyne co zauważyłem to spadek wydajności przy pilzneńskim

 

aaa widzisz. Już zacząłem się bać, że zapomniałem jak się piwo warzy. :) Drugi raz mam strzegomski po długiej przerwie i wydajność jest bardzo kiepska. Miało wyjść 12blg a wyszło 10blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filtracją problemów nie mam, ale też nie filtruję brzeczki w 10 minut, bo ustalam szybkość poniżej 1 litra na minutę.

Przełom przy Strzegomiu zazwyczaj mam zauważalnie słabszy niż przy innych słodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety też zauważyłem spadek wydajności o około 5% i gorszą filtrację przy słodzie pilzneńskim ze Strzegomia. Pomagało głębokie nacinanie młóta przy filtracji.

Zdecydowanie wolę pilzneński z Malteurop w Gdańsku.

Edytowane przez stachu68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia. Niestety skusiłem się na ten słód. Wydajność ledwo ponad 60% to super wynik przy tym słodzie. Nie mogę osiągnąć lepszego wyniku. Poza tym brzeczka jest mętna. Wydłużyłem zacieranie, filtrację i wysładzanie, efekt żaden. Nie wiem co dalej ale na samą myśl, że będę musiał się przemęczyć cały sezon z tym słodem, zaczyna mnie mdlić :/ Mam pszeniczny i wiedeński, pilzneński jest z CM. Myślałem, że termometr wariuje, ale sprawdziłem z analogowym i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pale ale ze Strzegomia nie mieliśmy problemów - ph 5,7 przy zacieraniu - delikatnie za wysoki więc można korygować

 

odwrócę pytanie - jaki (z jakiej firmy) słód bazowy byście polecili? - taki z którym nie było u Was żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki (z jakiej firmy) słód bazowy byście polecili? - taki z którym nie było u Was żadnych problemów

 

Jeszcze niedawno polecił bym Strzegom :) Jeszcze dwa sezon (może dwa) temu z niego korzystałem i byłem zadowolony. Obecnie korzystam z BestMalz'a i sobie chwalę, a jednym z lepszych u mnie był słód z Bruntalu. Cały mój wywód dotyczy tylko słodów pilzneńskich i monachijskich, bo z Pale Ale prawie nie korzystam

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.