Skocz do zawartości

Pakowanie piwa na konkurs - wersja "budowlana" 2.0


jaras

Rekomendowane odpowiedzi

Niech mój brak komentarza będzie zachętą do dokładnego zaznajomienia się z fotorelacją przed komentowaniem/zadawaniem pytań.

 

edit: I tak - zdaję sobie sprawę, że poowijanie w różne śmieci, wypełnienie czymkolwiek co wpadnie pod rękę też może zdać egzamin i w wielu przypadkach zdaje, niemniej jednak mój sposób mnie przekonuje i przy okazji powstał wspomniany album, no bo czemu nie - może ktoś skorzysta a i tak każdy zrobi jak uważa.

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się zabawnie ekscytujecie nie zauważając faktu, że wyjęcie butelek wymaga:

- otworzenia paczki

- zdjęcia połowy piankowej pokrywy poprzez jej wyjęcie

- wyjęcie piw

- złożenie wszystkiego, już bez piw ;)

 

Jaras z pianki robi rodzaj wytłoczki - gdzie tu utrudnienie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się zabawnie ekscytujecie nie zauważając faktu, że wyjęcie butelek wymaga:

- otworzenia paczki

- zdjęcia połowy piankowej pokrywy poprzez jej wyjęcie

- wyjęcie piw

- złożenie wszystkiego, już bez piw ;)

 

Jaras z pianki robi rodzaj wytłoczki - gdzie tu utrudnienie? ;)

 

Obstawiam, że nikt z powyższych nie przeczytał nawet wpisu na blogu tylko od razu przywalił komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już wskazujesz na tamten temat, może byłoby dobrze, w kontekście aktualnej dyskusji, zacząć tu? Nie bez powodu jest to wersja druga o czym wspominałem w pierwszym poście.

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zapakować ekstra słoiczek z kieliszkiem bądź innym szkłem w środku tak co by ładnie brzęczało, kiedyś moja żona wysłała cały karton pustych słoików bez zabezpieczenia , tylko naklejka uwaga szkło, no i jak sie tylko chwyciło karton to brzęczały tak że nikt nie odważył się nimi rzucić, bo byłby totalnym idiotą rzucając szkłem :), dojechały na 2gi koniec polski nietknięte. a kurier który doręczał brzęczący stos słoików kładł na miejscu bardzo delikatnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja dodam kilka słów z punktu widzenia odbierającego. Paczka od jarasa zapakowana naprawdę super. Nie miałem najmniejszego problemu z wyciągnieciem butelek. Pianka ponacinana, butelki czyste. Idealnie.

 

Gorzej z naśladowcami. Były jeszcze ze 3 paczki podobnie zapakowane, ale bardzo niechlujnie, bez myślenia o tym, że ktoś to musi rozpakować. Zapaćkane pianką tak, że wyciągnąć się nie dało, albo gorzej - z niezaschniętą do końca pianką, która obkleiła mi ręce.

 

Reasumując, polecam metodę jarasa, ale warto przygotować to porządnie z myślą o tym, że ktoś tam po drugiej stronie musi to rozpakować. Uwierzcie mi, rozpakowanie 100 paczek, to naprawdę ogrom roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że post bimbelta podsumował temat. Może należy wprowadzić punkt do regulaminu konkursu, mówiący o tym, że organizator może zdyskwalifikować piwo, którego nie można bezproblemowo rozpakować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może należy wprowadzić punkt do regulaminu konkursu, mówiący o tym, że organizator może zdyskwalifikować piwo, którego nie można bezproblemowo rozpakować?

 

Właśnie tego nam brakuje, przecież życie jest teraz za proste. Wprowadźmy więcej przepisów. :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę że udoskonalona metoda pakowania Jarasa jest znacznie lepsza niż ta zastosowana na konkurs w Poznaniu. Tam trudność sprawiało wydostanie butelek z kartonu (mniejszy problem) i ich wygląd - całe były obklejone pianką. Obecnie oba problemy zostały wyeliminowane, więc wszystko wskazuje na to że jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
 

Kurier potrafi stłuc wszystko. Ostatnio wysyłaliśmy piwo w skrzynce. Każda butelka zabezpieczona by nie latała, do tego porządnie zabezpieczone od góry i owinięte stretchem. I zgadnijcie co...

:D

 

 

A ja właśnie otrzymałem potwierdzenie dotarcia cało i zdrowo 14 butelek na CKPDBP. Pianka, gąbka i karton :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.