Jump to content

Wielki Wyścig Kapslowy w Białymstoku!


w.koronkiewicz
 Share

Recommended Posts

W związku ze zwycięstwem podlasian Festiwalu Piw Domowych w Żywcu - Czesław Dziełak z miejscowości Wyłudki zdobył pierwsze miejsce w kategorii Bohemian Pils, A Andrzej Jankowski zajął trzecie miejsce w kategorii Koźlak Dubeltowy - Podlaski Klub Smakosza organizuje Wielki Wyścig Kapslowy!!!!

Wyścig kapsli odbędzie się w piątek 26 czerwca o godz.17.00 dookoła miejskiego placu. W wyscigu brać mogą udział wyłacznie osoby pełnoletnie. Ponieważ główną nagrodą będą piwa domowe uwarzone zarówno przez laureata (w tym jedna butelka zwycięskiego piwa z Żywca), jak i innych białostockich piwowarów.

W wyścigu kapsli wystartować mogą również kobiety. Główną nagrodą będzie oprócz piwa domowego - piwo do kąpieli.

Podczas wyścigu kapsli obejrzeć będzie można również fotorelację Wojciecha Koronkiewicza z Festiwalu Piw Domowych w Żywcu.

 

Jednocześnie wyścigiem kapslowym inaugurujemy piątkowe spotkania przy piwie. Podczas następnych piątków odwiedzać będziemy białostockie lokale i próbowac będziemy rozmaitych gatunków piwa. Wybierzemy najlepsze piwo tegorocznych wakacji, porozmawiamy o piwach pszenicznych, guinessie, piwach czeskich, o polskiej specjalności jaką jest porter bałtycki i wielu innych tematach związanych z piwem.

pod koniec roku zamierzamy wydać przewodnik po najciekawszych białostockich pubach i piwiarniach. Jako, że Podlaski Klub Smakosza nie ma żadnego sponsora czy fundatora - zalety będziemy chwalic, a wady piętnować!

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że w moim rodzinnym mieście coś się zaczyna dziać :P

Pozdrowienia dla p. Wojciecha, znanego białostockiego aktywisty w sprawach różnych ;)

Link to comment
Share on other sites

Pan Wojciech to nie tylko znany podlaski aktywista ale także miłośnik piwa domowego. Jego jakże barwna osoba towarzyszy nam w piwnej pasji już od ponad roku, zaczęło się od wspólnego warzenia rok temu w marcu. Miesiąc temu, na imieninach Wojciecha, Podlaski Klub Smakosza zorganizował wspólnego grilla, gdzie królowało piwo niepasteryzowane oraz domowe! Myślę, że wszyscy uczestnicy poznali co znaczy dobre piwo! Podczas biesiady poza piwem królowały piwne opowieści w tym jak się ten złoty napój robi.

W tym roku Pan Wojciech towarzyszył mi w wyprawie do Żywca, gdzie wspólnie mieliśmy poznać piwną brać z Polski (większość z Was znam jedynie z forum ;-) Niestety, dość niesprzyjająca pogoda oraz długa droga powrotna do domu zmusiły nas do wcześniejszego powrotu, a szkoda, bo plany poznawcze były ambitne, no, może za rok się uda.

Mam nadzieję, że dzięki osobie Pana Wojtka lokalne domowe piwowarstwo rozkwitnie. Już w drugiej połowie lipca planujemy wspólne warzenie klona konkursowego bohemiana (mam nadzieję, że Dagome użyczy przepisu ;-), więc jeśli ktoś będzie chciał zobaczyć jak to się robi zapraszam już dziś. Szczegóły ?imprezy pod gruszą? już wkrótce!

 

Pozdrawiam i zapraszam na wyścigi!

Link to comment
Share on other sites

Fotorelację z wyścigu można zobaczyć tu: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,738,97068463,97192883.html

 

Impreza była naprawdę fajna i przyniosła zamierzony efekt - promocja piwowarstwa domowego, Pan Wojtek kilkakrotnie przez megafon wspominał o domowych piwowarach i nagrodach ? naszych domowych piwach. Kilku chętnych zainteresowało się robieniem piwa w domu! W lipcu planujemy wspólne warsztaty z pokazem warzenia piwa, więc kilku potencjalnych piwowarów będzie mogło zobaczyć jak zrobić złoty napój samemu. Szczegóły imprezy wkrótce, ale już teraz zapraszam wszystkich chętnych z Białegostoku i okolic!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
W lipcu planujemy wspólne warsztaty z pokazem warzenia piwa, więc kilku potencjalnych piwowarów będzie mogło zobaczyć jak zrobić złoty napój samemu. Szczegóły imprezy wkrótce, ale już teraz zapraszam wszystkich chętnych z Białegostoku i okolic!

Warsztaty się odbyły czy może zostały przesunięte?

Link to comment
Share on other sites

Warsztaty się odbyły czy może zostały przesunięte?

Przesunięte, bardzo zależało mi aby pasowało większości piwowarów podlaskich, ale z racji na ślub Dagome przenieśliśmy imprezę na koniec sierpnia, lada moment potwierdzę i termin i miejsce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.