Skocz do zawartości

Przestań już tak kombinować; piwowarstwo jest proste!


Rekomendowane odpowiedzi

Czytaj dużo, ucz się od doświadczonych, analizuj swoje błędy, mało mów dużo rób, a w końcu swój założony poziom osiągniesz........

 

Czy to ważne jak coś robisz? Jak spieprzysz, to swoje...Jak będzie dobre to też swoje....

Trening czyni mistrza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poczytałem sobie o tych środkach i ten drugi jest do przedmiotów mających kontakt z żywnością. Używasz któregoś? Szukam czegoś do dezynfekcji na szybko, bez rozrabiania żadnych środków, do wysterylizowania np. tylko łyżeczki.

 

Właśnie do tego służą te środki - dezynfekcja łyżeczek, ja też zawsze psikałem do kranika itp. Desprej tez można stosować do przedmiotów mających kontakt z żywnością. Ja akurat stosowałem mexipol i bardzo sobie chwalę - nic załego się nie przypałętało. Niestety już wypsikałem i będę musiał zamówić więcej. Aktualnie wrzucam łyżki i tego typu drobiazgi do czajnikia elektrycznego i gotuję w nim. Niewygodnie i łatwo o poparzenie, ale cóż...

 

 

Idąc na łatwiznę kupuje od naszych wschodnich sąsiadów po 20 zł za 1l 95%

 

A, no chyba że tak. Moje źródełko się wyczerpało i dla mnie spiryt to towar deficytowy, a lubię robić nalewki. No ale to temat na inne forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ważne jak coś robisz? Jak spieprzysz, to swoje...Jak będzie dobre to też swoje....

Stare przysłowie mówi- nawarzyłeś sobie piwa, to musisz je wypić ;)

Osobiście tak nauczyłem się gotować- nie miałem kasy na jedzenie na miescie w czasach studenckich, więc musiałem jeść to, co mi się udało ugotować, więc gotowałem coraz lepiej, tabu "wyrzucania chleba na śmietnik" było zbyt silne ;)

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Kolejny punkt, przelewanie na cichą wszystkiego jak leci.

 

mój faworyt to ... sterylizacja butelek w piekarniku...

Jak znasz prostszą metodę dezynfekcji/sterylizacji butelek to ja chętnie się dowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi? 

 

Piekarnik jest skuteczny - czy najprostszy, czy najwygodniejszy, czy najbezpieczniejszy - wszystko zależy od Twojego procesu i Twoich warunków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Gęstwę zbieram przed cichą. Pózniej cicha, klarowanie, następnie cukier i do butelek - piwnica.

A gdybym chmielił bez osłony, to syfy już by tam były. (w gęstwie)

Edytowane przez Jedrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO napisał:

bzdura

I co się dziwić nowym osobom, że wolą zakładać nowe tematy zamiast poczytać forum, skoro muszą przekopywać się przez taki bełkot bez żadnej wartości merytorycznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chmielopiryn napisał:

a idąc w stronę maksymalnego upraszczania procesu, można fermentować w garze warzelnym, jak ten facet: https://onepotbrewing.com/process/

Minus taki, że jak robisz kilka warek w miesiącu, to potrzebujesz kilka takich garnków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.