Skocz do zawartości

mieszadło


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, kompletuję sprzęt do budowy HERMS-a i zastanawiam się, jak rozwiązać centrowanie mieszadła na fałszywym dnie. Koniec pręta mieszadła będzie nakrętką kołpakową, ale zastanawiam się jak to zakotwiczyć, bo włożyć w dziurę wywierconą w dnie nie bardzo mi się widzi, bo będzie tarcie stali o stal i jej posmak w piwie, więc myślę nad jakąś tuleją z HDPE. Macie na to jakiś patent, w sensie coś gotowego do wykorzystania?

 

Do czego służyć ma w hermsie mieszadło? Mam ten system, ale mieszadła używam tylko do robienia starterów   ;)

 

http://www.wiki.piwo.org/Cyrkulacyjne_systemy_zacierania_-_RIMS_i_HERMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem teraz nowe mieszadło z blachy nierdzewnej, z większymi łopatami, a co za tm idzie z prętem większej średnicy, ale na ten sam wzór co poprzednie.

Ważne, żeby mieszadło miało 2 punkty oparcia (mocowania) nie koniecznie jeden z nich musi się znajdować na dnie.

http://www.piwo.org/topic/1650-browar-escarabajo/?p=424666

Urzekła mnie prostota tego rozwiązania (łopaty z blachy przykręcone do gwintowanego pręta). Z początku też myślałem o wspawaniu centrownika w dno garnka, ale widzę, że nie jest to niezbędne. Czy mógłbyś rzucić więcej światła na sposób podłączenia silnika do osi mieszadła? Czy jest to klucz nasadowy który kręci nakrętką nakręconą na oś mieszadła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja zrobiłem teraz nowe mieszadło z blachy nierdzewnej, z większymi łopatami, a co za tm idzie z prętem większej średnicy, ale na ten sam wzór co poprzednie.

Ważne, żeby mieszadło miało 2 punkty oparcia (mocowania) nie koniecznie jeden z nich musi się znajdować na dnie.

http://www.piwo.org/topic/1650-browar-escarabajo/?p=424666

Urzekła mnie prostota tego rozwiązania (łopaty z blachy przykręcone do gwintowanego pręta). Z początku też myślałem o wspawaniu centrownika w dno garnka, ale widzę, że nie jest to niezbędne. Czy mógłbyś rzucić więcej światła na sposób podłączenia silnika do osi mieszadła? Czy jest to klucz nasadowy który kręci nakrętką nakręconą na oś mieszadła?

 

 

Hej, to jest wytoczona przejściówka. Wałek, z jednej strony otwór z gwintem M6 (podłączenie silnika) z drugiej strony otwór z gwintem M10, podłączenie mieszadła + nakrętka kontrująca zapobiegająca odkręcaniu i zerwaniu gwintu. Dodatkowo, tuleja teflonowa, do usztywnienia mieszadła.

 

Bez problemu ci coś takiego dotoczą za grosze (materiał - aluminium, mosiądz, stal), w sklepach nie znalazłem bezpośrednich redukcji z M6 na M10, trzeba byłoby wykorzystać np: redukcja wew. M6/M8+łącznik M8+redukcja wew M8/M10.

 

14uhvs1.jpg

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Możesz poszukać takiego mieszadła całego z nierdzewki - są używane do kremowania miodu. Dobrze nadają się do rozdrabniania owoców na wino.

Większość typowych jest ocynkowana - tego do brzeczki nie wkładaj, ocynk w kwaśnym środowisku przenika do płynu, dość szybko ponoć schodzi z metalu.

Jak to miesza zacier - nie wiem, ale podejrzewam że niespecjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, 

Rozebralem KEGa 50L będę z niego robił kadź zacierno-warzelną. Chciałem się zapytać z jakiego materiału jest rurka która była w środku i czy może ktoś z niej korzystał jako oś mieszadła ? Wydaje się że przy dospawaniu nakrętki nierdzewnej gwintem odpowiadającym temu z silniczka wycieraczek było by to dobre rozwiązanie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

mam następujący problem:

kupiłem już 3 silniczek do wycieraczek. Po zamontowaniu pręta na którym osadzone będą łopaty mieszadła, pojawia się kilkucentymetrowe bicie przy dnie kega.

Czy każdy silniczek tak ma czy mam pecha?

Edytowane przez Tado84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mkrawc napisał:

Raczej nie jest to normalne. Jak mocujesz pręt do silnika?



 

Kupiłem redukcję M8 M10 prawdopodobnie w niej leży przyczyna. Zamówię u tokarza dobrą redukcję i zobaczę czy problem dalej występuje.

Edytowane przez Tado84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tado84 napisał:

Kupiłem redukcję M8 M10 prawdopodobnie w niej leży przyczyna.

 

Ja bym się raczej zastanowił czy potrzebujesz pręt M10, czy może wystarczy M8. Skoro masz na silniku gwint M8 to wystarczy ci wtedy zwykła przedłużona nakrętka. Ja tak mam i sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.