Skocz do zawartości

mieszadło


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając napięcie zasilania, jaką moc i moment obrotowy powinien mieć silnik oraz obroty (jeśli były by stałe)?

Moc i moment obrotowy takie jak w silniku od wycieraczek lub większe ;), obroty najlepiej z płynną regulacją bo zacier w zależności od temperatury ma różną gęstość.

Edytowane przez leech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 5A zasilacz uciągnie silnik od wycieraczek?

sprawdź i daj odp. Używam akumulatora 12v, w samochodzie powoli padał a w mieszaniu ma nowe życie. Dużo ciągnie bo jest gorący, wentylatorek schładza trochę. Nie mam amperomierza więc nie sprawdzę. Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 5A zasilacz uciągnie silnik od wycieraczek?

to chyba zależy jeszcze jakie napięcie przyłożysz do silniczka, u mnie na 5V wyrabia, choć przeszedłem na 12V (zasilacz ATX) podczas podgrzewania

Tak jak pisze lewatywa8, pobór prądu na starcie może być tu kluczowy (coś mi się wydaje - ale to z pamięci - że te silniczki mają moc 50-60W)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem ile mój 24 V silnik bierze na starcie, ale w trakcie mieszania zacieru w lidlu (3:1) napięcie mam ustawione na ok. 11,5V, a prąd pobierany to 0,6 A. Mam bardzo dobry zasilacz, z dokładnymi miernikami, więc te wskazania są wiarygodne.

Edytka:

Zapomniałem dopisać, że zasyp robię 5,5 - 6 kg słodu.

Edytowane przez Krzysztoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się silnik od wycieraczek. Kupiłem silnik z Primery za 20 zł. Ma 2 prędkości. Na wolniejszym bez obciążenia pobiera 0,84A na szybszym 1,28A. Mam też niepotrzebny zasilacz ATX 300W ale ewentualna przeróbkę zrobię po sprawdzeniu poboru prądu w czasie zacierania. Jeśli nie przekroczy 5A zastosuje gotowy zasilacz do lampek halogenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

 

Jako, że z elektryki jestem noga, chciałbym prosić Was o pomoc w zrobieniu, a racze w połączeniu mieszadła - silnika z zasilaczem PC.

Czy potrzeba mi jeszcze czegoś aby wszystko sprawnie hulało?

Aktualnie mam:

-silnik wycieraczki przedniej Renault Velsatis

c6779f5ff550daaemed.jpg, a23924ba5816accemed.jpg, c33fde6fc28c927emed.jpg

 

 

-zasilacz PC max 400W -

b62b54025c1bb105med.jpg,0f4914e53f116ac8med.jpg,

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. z tych fotek nic nie wiadomo nt. połączeń elektrycznych silnika :( - potrzebne są fotki podłączeń/kabelków do silnika

2. pewnie ta cała elektronika silnika będzie zbędna

3. zasilacza nie trzeba rozbierać żeby go wykorzystać - trzeba tylko zewrzeć przewód zielony z czarnym na złączce do płyty głównej, wtedy każdy żółty to +12V a czarny to masa/minus

4. o tych rzeczach było już kilka razy tylko trzeba poszukać na forum

5. każdy silnik do wycieraczek jest inny (nie ma norm, reguł) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. z tych fotek nic nie wiadomo nt. połączeń elektrycznych silnika :( - potrzebne są fotki podłączeń/kabelków do silnika

2. pewnie ta cała elektronika silnika będzie zbędna

3. zasilacza nie trzeba rozbierać żeby go wykorzystać - trzeba tylko zewrzeć przewód zielony z czarnym na złączce do płyty głównej, wtedy każdy żółty to +12V a czarny to masa/minus

4. o tych rzeczach było już kilka razy tylko trzeba poszukać na forum

5. każdy silnik do wycieraczek jest inny (nie ma norm, reguł) :(

 

dzięki za odpowiedź.

Rozbiorę dziś silnik i postaram się ogarnać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje mieszadło zrobiłem wykorzystując silnik wycieraczek od Saba. Ma on dwa biegi i pobiera pod obciazeniem na pierwszym biegu 1,2A na drugim 1,5A . Nie ma jakichkolwiek problemów. Do zasilania narazie używam prostownika samochodowego ale docelowo będzie to zasilacz od komputera.

 

1%2B%28Kopiowanie%29.jpg

 

 

 

2%2B%28Kopiowanie%29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr kupiłem na znanym portalu aukcyjnym za 8,29zł :) Myślałem że jaka cena takie będzie i wskazanie ;)

Ale pożyczyłem zestaw laboratoryjnych termometrów od kolegi i dokonałem pomiarów celem porównania ewentualnych rozbieżności ! Jak się okazało termometr ten od temp 25°C do temperatury wrzątku pokazywał idealnie tak samo jak termometr wzorcowy :okey:

Jestem z niego b.zadowolony, jak widać na foto pokazuje temp. podczas jednego z etapów zacierania :D

Myśle jeszcze dorobić do mieszadła dodatkową puszke w której będzie włącznik pracy ciagłej i czasówkai taktującej czyli będzie załączała np na 1min mieszadło i robiła pauze na 1min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle jeszcze dorobić do mieszadła dodatkową puszke w której będzie włącznik pracy ciagłej i czasówkai taktującej czyli będzie załączała np na 1min mieszadło i robiła pauze na 1min

a po cholerę? ;)

 

Pytałem o termometr bo to chyba ten sam co tu:

http://www.piwo.org/topic/11431-tanie-termometry-tablicowe-50-110-wzorcowanie/

Podczas wrzenia przekłamuje o dobrych parę stopni ale skoro twój jest ok to nie ma rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże teflon ;) Jako że się zajmuje strzelectwem to jest to element pozyskany z jednego z karabinków pnełmatycznych zakłada się to na koniec sprężyny celem wygłuszenia i lepszej pracy skrętnej sprężyny. Miałem jeszcze jeden taki nowy kapelusz w zapasie. Teflon jest zbyt miękki, ten kapelusz jest wykonany z Poliamidu PA6 inne nazwy handlowe to Boramid, Ertalon materiał ten ma niewiele gorsze właściwości ślizgowe a jest o wiele bardziej trwały.

Dla tokarza taka tulejka to 2 min roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle jeszcze dorobić do mieszadła dodatkową puszke w której będzie włącznik pracy ciagłej i czasówkai taktującej czyli będzie załączała np na 1min mieszadło i robiła pauze na 1min

a po cholerę? ;)

 

Pytałem o termometr bo to chyba ten sam co tu:

http://www.piwo.org/...10-wzorcowanie/

Podczas wrzenia przekłamuje o dobrych parę stopni ale skoro twój jest ok to nie ma rozmowy.

 

Nie no może z ta puszka do mieszadła to moze i przesada :D

Co do termometru to nie widzę w poście czy to ten sam model ale tak jak mówie ja miałem szczescie i trafił mi sie udany model :okey:

Edytowane przez DoktorPio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można dowiedzieć się skąd Kolega pozyskał ten teflon (ta biała wkładka)?

Kolega DoktorPio, zajmuje się usprawnianiem karabinków pneumatycznych. Podejrzewam że teflonu i poliamidu PA6 (chyba to widać na zdjęciu) u Kolegi jest sporo.

Kolego Świaderny, poszukaj w necie ofert z wałkami z PA6. To dobry materiał do toczenia różnych elementów.

 

Edycja: Widzę że Kolega sam odpisał.

Edytowane przez pershi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.