Skocz do zawartości

mieszadło


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie znalazłem na ten temat na forum.

Mam do wyboru mieszadło z wkrętarki lub silniczka od wycieraczek.

To pierwsze odradzili mi koledzy z forum %, teraz zastanawiam się nad silniczkiem od wycieraczek. Macie może takie coś w swoich kadziach ?

Jaki wybrać ? jaki zasilacz ?

 

pomożecie ?

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem z slinika od wycieraczek od Poloneza, działa, choć potrzebny jest naprawde wydajny zasilacz (małej mocy od PC nie wyrabiał, zasilałem z dobrego warsztatowego, teraz szykuję się do mocniejszego PC). Mieszadełko zrobiłem z rurki z kwasówki oraz drewnianego "śmigiełka" powoli jeżdżącego po dnie, rowiązanie sprawdza się w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z wycieraczek od malucha. Daje radę, łyka ok. 50-60W. Wał z rurki KO, w środku mosiężny kołek rozporowy z gwintem M6 nakręcanym na gwint z silnika. Zasilane w miarę porządnym zasilaczem PC.

Ogólnie to temat mieszadeł i zasilania był wałkowany na browar.biz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam z malucha-koszt 20zł.

Gniazdko do prądu i prąd płynie do transformatora 105W później do pudeła a w nim: prostownik (mostka) gretza, kondensator oraz bezpiecznik samochodowy i do silniczka z mieszadła. Kondensator chyba jest mały gdyż się grzeje. Ale narazie chodzi, a wygląda tak:

- foto 1

- foto 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :P

 

Mieszadełko zrobiłem z rurki z kwasówki oraz drewnianego "śmigiełka" powoli jeżdżącego po dnie, rowiązanie sprawdza się w 100%.

pamiętasz może jakiego drewna użyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :P

 

Mieszadełko zrobiłem z rurki z kwasówki oraz drewnianego "śmigiełka" powoli jeżdżącego po dnie, rowiązanie sprawdza się w 100%.

pamiętasz może jakiego drewna użyłeś?

"smigiełko" wykonał mi kolega Adam - piwowar białostocki - z bardzo wysezonowanego dębu (deska z kilkudziesięcioletniej szafy), wieczorkiem wrzucę kilka zdjęć i opiszę pomysł kolegi Adama. Dla mnie jest on genialny. Idea mieszadła polega na powolnym mieszaniu (unoszeniu) zawartości z dna. "Śmigiełko" delikatnie sunie po dnie garnka, co zapobiega przypalaniu sie zacieru. Jak wrzucę zdjęcia łatwiej będzie zrozumieć jego pomysł ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ostatnio zrobiłem sobie mieszadełko z silnika od wycieraczek (ford), mieszadło z rurek do ciepłej wody.

Wszystko by było super ale podczas 10 min pracy silnik nagrzał się niesamowicie. Podczas kolejnej ok 10 min pracy zagrzał się tak że parzył w rękę. Zasilanie to prostownik 6A 12 V podobny do tego

http://allegro.pl/prostownik-challenge-6-12-v-okazja-bcm-i1409353980.html

 

po tych 20 min pracy silnik już się przycinał oraz śmierdział smarem od przegrzania.

 

czy to normalne ?

 

czy mi się kiepski silnik trafi ?

 

może ponacinanie obudowy + wentylatorek pomoże ?

 

jak wy sobie radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy dobrze podłączone przewody ?

z silnika wychodzą 2 przewody idą do kostki gdzie są jeszcze 3 brązowe. po podłączeniu prostownika do tych co wychodzą z silnika (zielony i czerwony ) silnik kręci w lewo lub prawo w zależności jak podepnę prostownik.

 

Pracowałem na obrotach w prawo.

darko po jakim czasie silnik się nagrzał do tej temp co pisałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silnik z innego samochodu, u mnie było kilka przewodów do kilku prędkości. Podłączyłem tak, że chodzi najszybciej (kąt między szczotkami 180 st.). U mnie zaczyna się grzać po kilku minutach, ale ja to olewam. Jak się spali kupię inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o praktykę to używam motoreduktora 24v 54rpm i zasilacza uniwersalnego do laptopa z zakresem napięcia od 12-24V /tak reguluję obroty mieszadła/. reduktor grzeje się ale nigdy tak żeby nie można go było złapać ok 60°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc :)

 

bielok dobrze gadałeś' date=' na akumulatorze po 10 min kręcenia silnik lekko ciepły.

 

zobaczymy jak będzie chodził na zasilaczu od PC[/quote']

Prostownik ma ciut za dużo amperów. Dobry by był taki z regulacją natężenia prądu.

Tomek mylisz pojęcia. Pobór prądu jest określane przez odbiornik a nie źródło zasilania. Źródło zasilania co najwyżej może mieć za małą wydajność prądową.

Problemem w prostowniku może być impulsowy sposób ładowania czy to tam chińczyki wymyśliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.