Skocz do zawartości

mieszadło


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli było jak pisałem.

Jeśli podłączałeś zsilanie tylko przewodami do silnika (bez "-" na obudowie) to:

1. silnik miał część uzwojenia zwarte

2. pracowały nie te uzwojenia co miały pracować.

 

BTW rozebrałem silnik, który dostałem (silnik z Palio) i jest galwanicznie separowany od obudowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasotosowałem taką logikę że podłączyłem do wtyczki: + do czerwonego, - do zielonego i silnik ruszył, (ok 65 obr/min) potem zamieniłem bieguny i silnik jechał w drugą stronę. Nie dysponowałem schemtami połaczeń ale takie zachowanie wydawało się właściwe więc nie wzbudzało moich podejrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

 

zamierzam kupić używ. silnik do wycieraczek sam. - do mieszadła które by mieszało gęste zaciery w 70l garze tuż nad filtratorem z ponacinanych rurek - jakie marki polecacie, a jakie odradzacie? najlepiej takie by nie było trzeba stosować żadnych przekładni tylko by od razu przenieść napęd z silnika na rdzeń mieszadła. pytam , bo domyślam się, ze są lepsze i gorsze modele. Być może prędkości obrotu i trwałość też mają różne. Zasilany będzie poprzez zasilacz ATX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale do gara 70l to silnik z wycieraczek może być troszkę za mały :(

Te silniki mają przekładnie z tworzyw sztucznych no i raczej nie są przystosowane do pracy w wyższych temperaturach (temu można zaradzić stosując wentylator).

Mój silnik z Palio miesza w garze 30l i daje radę, ale widzę, że wiele więcej to by nie dał rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale do gara 70l to silnik z wycieraczek może być troszkę za mały :(

Tak to prawda, mylisz się. :)

 

Jozefik , widziałem u Ciebie na fotkach, że Ty mieszasz w garach 100l silnikiem od wycieraczek - z jakiego auta model? i jak wogóle sprawują Ci się te garnki? Ja wczoraj na allegro zakupiłem 70l będzie to raczej stacjonarna kadź, wiec może da radę, ale spodziewam sie cienkiej blachy i niepewnych uchwytów - da sie w tak cienką blachę wspawać nypel? czy może lepiej zrobić skręcany?

 

pozdr.

A.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa zwykłe silniczki od osobówek - japońskie auta Toyota, Mazda. W zupełności wystarcza kręci 30kg słodu. Kupione na szrocie za 30-50zł

Kiedyś miałem taki od jakiegoś ciągnika siodłowego, tym można było pole orać ale kupiony od pośrednika za 90zł - który cenę podbił wietrząc biznes do 150 więc się specjalnie nie kalkuluje, skoro te mniejsze działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak wogóle sprawują Ci się te garnki? Ja wczoraj na allegro zakupiłem 70l będzie to raczej stacjonarna kadź, wiec może da radę, ale spodziewam sie cienkiej blachy i niepewnych uchwytów - da sie w tak cienką blachę wspawać nypel? czy może lepiej zrobić skręcany?

 

 

Garnki się sprawdzają, blacha jest tak cienka na jaka wygląda ;), uchwyty stabilne ale ja w sumie nie przenoszę żadnych ciężarów. Co do nypla to bez różnicy dla garnka, ja mam wspawany nypel, a Wolsztyniacy wkręcany zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszadło wykonane przez Josefika na silniku od jakiegoś tira, zapiernicza i nawet przy zasypach ok 30kg się nie zająknie :okey: Co do garnków, to sprawdzają się idealnie, jeden z nich, jest już używany 5 rok i nie widać wielkiego zużycia. Będziesz Pan z niego zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie, czy w całej konstrukcji miedzadła używacie jakiś łożysk jako centrowników?

Chodzi o to czy oś silnika od wycieraczek bezpośrednio napędza mieszadło, czy robicie jakieś centrowniki?

Zastanawiam się, czy łopaty mieszadła które są dopasowane na średnicy kega nie będą się ocierać o ścianki bez centrowania?

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wspawasz nakretke na szczycie trzpienia (walu) mieszadla, to minimalne bicie bedzie, ale przu odrobinie wyczucia da sie to ograniczyć do naprawde kilku(4-6) mm.

 

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez mrblaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jaka powinna być szerokość łopat mieszadła i grubość blachy aby dobrze mieszało i silniczek od wycieraczek pociągnął ?

Się pytam bo mam zamiar zrobić mieszadło do kega 50l (średnica 36 cm wysokość 54 cm licząc do momentu gdzie już woda ucieka .Grzane grzałkami które są rozmieszczone dokoła ścian kega) . Łopat będzie 3 poziomy ustawione pod kontem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.