Skocz do zawartości

Coś jak żytorillo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szanownych piwowarów, mam pytanie czy ktoś może próbował uważyć piwo w stylu żytorillo z pinty, może jakieś sugestie?

Ostatnio uwarzyłem CDA z 1,2kg płatków żytnich, ale piwo jeszcze fermentuje więc trudno mi coś o nim powiedzieć. Efekt oleistości trochę mniejszy niż w żytorillo. http://www.piwo.org/topic/8681-goat-city-brewery/page__st__60#entry258806

Uwarzyłem też jasne Żytnie IPA z 1kg słodu żytniego i 800g płatków i efekt oleistości jest dużo lepszy. http://www.piwo.org/topic/8681-goat-city-brewery/page__st__60#entry260803

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 1kg słodu żytniego i 0,8kg płatków problemów nie było.

 

Jak kolega chce coś jak Żytorillo to na stronie Pinty podany jest skład:

PINTA Żytorillo - piwo żytnie na nowe czasy.

 

Skład: słody Weyermann® pale ale, żytni, monachijski typ II, słód palony Carafa® Special typ II; chmiel Amarillo (USA), drożdże Fermentis S-04

Surowce dla PINTY dostarcza Browamator.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.

Ekstrakt: 14,0 % wag. Alkohol: 5,3 % obj.Wartość IBU: 68

Pokombinować jakoś sensownie z ilościami i będzie klon ;)

Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 1kg słodu żytniego i 0,8kg płatków problemów nie było.

 

następnym razem podgrzeje zacier do 79°C i przefiltruję szybko, żeby nie zdążyło przestygnąć. Bez powrotu brzeczki przedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słód żytni nie posiada łuski oraz zwiększa lepkość brzeczki, więc filtracja może rzeczywiście być utrudniona. Ja przy 1kg żytniego i 0,8kg płatków błyskawicznych problemów nie miałem. Użyj płatków jeśli obawiasz się filtracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zastanawia mnie ta "niby katastrofalna filtracja" czy faktycznie jest tak ciężko

to, że ja miałem ciężką filtrację to też z mojej winy. przy żytnim lepiej nie czekać z filtracją i najlepiej podgrzać do 78°C. ja podgrzałem do 76°C i odczekałem aż ułoży się na oplocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Ja nawet mashoutu nie robiłem.

 

to może ja coś spieprzyłem :/ chociaż robiłem jak zawsze. płatki błyskawiczne żytnie różnią się od słodu żytniego? (chodzi mi o zacieranie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ja nawet mashoutu nie robiłem.

 

to może ja coś spieprzyłem :/ chociaż robiłem jak zawsze. płatki błyskawiczne żytnie różnią się od słodu żytniego? (chodzi mi o zacieranie)

Ja zacierałem na lenia 69-66C - 90'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.